Problem poczatkujacego...

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
cierzy
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2003, 18:33
Kontakt:

Problem poczatkujacego...

Post autor: cierzy »

Witam,

Nowy na forum. Nowy dla konsol i dla emulatorow. I do niedawna uwazajacy, ze PC bije na glowe konsole, bo potezniejsze maszyny, bo gry strategiczne, bo AI... Ale przyszla kryska. Nie ma to jak pilka i mordobicia na PSX. Ale do rzeczy...

Mam ePSXe. Pluginy. Skonfigurowalem emulator zgodnie z zaleceniami w helpie dla mojego sprzetu. I tu zaczynaja sie problemy...

Mam This is Football sciagniete i wypalone na plycie. Uruchamiam emulator i Run -> CDROM. Cos tam wypisuje (jakby w trybie ms-dos ;]) i konczy na informacji patching game... not found. No to szukam odpowiedzi na problem. Plik ppf. Gites. Sciagam, wciskam do katalogu patches. Zmieniam nazwe i lu, jeszcze raz odpalam gre. Znow powtarzaja sie wiersze informacji, tym razem "Patching game... ppf file v.2.0 done." I... i nic. Nic sie nie dzieje.

Teraz, moze to wynika z roznych wersji? Przeczytalem, ze patch do innej wersji jezykowej nie bedzie dziala z gra w innej. I troche mi glupio, bo nie wiem w jakiej wersji mam This is Football, a patch mam w wersji brytyjskiej. Czy takie zachowanie przy wlaczaniu gry moze swiadczyc, ze wlasnie w tym tkwi problem?

Bardzo prosze o pomoc. Juz sie ucieszylem z emulatora, a tu taki klops! :)

Sorry za dlugi list i dzieki za pomoc.
Lubisz postapokaliptczne klimaty? Bawisz sie RPG? Zagraj w Neuroshime! http://www.neuroshima.valkiria.net
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

No cóz jest możliwość , że problem tkwi w samej gierce.Ja tesh używam emulatorka od niedawna, ale po trybie dosowskim :lol: wszystko działa jak nalezy.
Może użyj mocy???
Obrazek
cierzy
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2003, 18:33
Kontakt:

Post autor: cierzy »

alien pisze:po trybie dosowskim :lol: wszystko działa jak nalezy.
Jak to po trybie dosowski? ;) BTW: Uzywam XP moze w tym tez kryje sie jakas wskazowka?

Pozdrawiam
Lubisz postapokaliptczne klimaty? Bawisz sie RPG? Zagraj w Neuroshime! http://www.neuroshima.valkiria.net
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Jak włączasz to wyskakują ci w ramce polecenia, lub Bóg wie co i potem powinna się właczyc gra właściwa-to w ramce to tryb dosowski :lol:
A co do XP-ka raczej jest to nie możliwe
Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Poczekaj aż inni może coś wymyślą
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

alien pisze:Jak włączasz to wyskakują ci w ramce polecenia, lub Bóg wie co i potem powinna się właczyc gra właściwa-to w ramce to tryb dosowski
W jakiej znów ramce :?: W systemach W9x/Me ramka o której mówisz to debugger ePSXe uruchamiany w trybie MS_DOS. W systemie WinXP nie ma trybuDOS, bo nie ma DoSu [jest tylkonędzny wiersz poleceń], w linuxie jest to znowu konsola :)
alien pisze:po trybie dosowskim wszystko działa jak nalezy.
Co to znaczy :?: :) jak to po trybie dosowym :?:
cierzy pisze:Bardzo prosze o pomoc. Juz sie ucieszylem z emulatora, a tu taki klops!
Ależ proszę bardzo, tylko chyba masz pecha bo:
cierzy pisze:Mam This is Football
Jeśli część druga to przykro mi - bankowo niekompatybilna z ePSXe (pierwsza chyba też)
cierzy pisze:sciagniete i wypalone na plycie.
Hmmmmm... nie będę komentował tego ściągnięte [zły ripp i po graniu] :evil: ale może źle wypaliłeś spróbuj odpalić z dysku
cierzy pisze:Teraz, moze to wynika z roznych wersji? Przeczytalem, ze patch do innej wersji jezykowej nie bedzie dziala z gra w innej.
Różnie to bywa, ale w 99% nie działa
cierzy pisze:PPF: Sciagam, wciskam do katalogu patches. Zmieniam nazwe i lu, jeszcze raz odpalam gre.
A sprubuj załadować go przez plugin CDR (Peops CDR)
cierzy pisze:I troche mi glupio, bo nie wiem w jakiej wersji mam This is Football,
Jeśli masz ustawioną opcję {Options>Country} na "Autodetect" to emulator rozpozna wersję automatycznie i wyświetli Ci odpowiedni komunikat podczas uruchomienia np. "NTSC CDRom detected"...
:arrow:
Ostatnio zmieniony 09 marca 2003, 22:03 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
cierzy
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2003, 18:33
Kontakt:

Post autor: cierzy »

winter_mute pisze:Ależ proszę bardzo, tylko chyba masz pecha bo:
cierzy pisze:Mam This is Football
Jeśli część druga to przykro mi - bankowo niekompatybilna z ePSXe (pierwsza chyba też)
Ale ppf sciagnalem ze strony z patchami kompatybilnymi dla PSX.

winter_mute pisze:
cierzy pisze:sciagniete i wypalone na plycie.
Hmmmmm... nie będę komentował tego ściągnięte [zły ripp i po graniu] :evil: ale może źle wypaliłeś spróbuj odpalić z dysku
Mam tez Tekkena. Ten tez nie dziala. Dwie gry z tego samego (jesli chodzi o PC - wszystko dziala) zrodla i oba ripy zwalone? BTW: Jesli z dysku to Run PS EXE? Bo na obrazie na plycie nie ma pliku .exe. Moze faktycznie cos nie halo. Oto lista plikow z wypalonego obrazu:

Folder: Modules
Pliki: (jezykowe).PAK, PACK_EE.PACK, PACK_IOP.PAK, SCES_510.39, TIFMOV.pss, SYSTEM

Jeszcze raz powtarzam, ze co do emulatorow to jestesm zielony. Moze to kewstia nagrywarki? Obraz byl w .bin, wiec uzylem standartowo Nero.
winter_mute pisze:
cierzy pisze:PPF: Sciagam, wciskam do katalogu patches. Zmieniam nazwe i lu, jeszcze raz odpalam gre.
A sprubuj załadować go przez plugin CDR (Peops CDR)
E... ze mna jak z dzieckiem: Jak "zaladowac przez plugin CDR"?
Lubisz postapokaliptczne klimaty? Bawisz sie RPG? Zagraj w Neuroshime! http://www.neuroshima.valkiria.net
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dwie gry z tego samego zrodla i oba ripy zwalone? BTW: Jesli z dysku to Run PS EXE? Bo na obrazie na plycie nie ma pliku .exe. Moze faktycznie cos nie halo.
Nie przez "Run PS-EXE" tylko przez "Run ISO", Tekken jeśli jest dobrze zrzucony (zrippowany) powinien ruszyć bez najmniejszego kłopotu :!:
Jeszcze raz powtarzam, ze co do emulatorow to jestesm zielony. Moze to kewstia nagrywarki? Obraz byl w .bin, wiec uzylem standartowo Nero.
Bardzo zły wybór - CloneCD to najlepsiejszy soft do zrzucania i wypalania PSXowych gier (moim zdaniem ofcourse), ewentaulnie DiscJuggler lub Alcohol (nie używam tych dwóch progsów więc mogłem przekręcić nazwę)...
E... ze mna jak z dzieckiem: Jak "zaladowac przez plugin CDR"?
1) Ściągnij plugsa P.E.Op.S. CDR Driver v1.3
2) skonfiguruj go wg opisu z działu konfiguracja [jest też screen na forOOm]
3) w konfigu plugina, w sekcji PPF patches masz dwie opcje:
a) pierwsza do aktywowania [wiadomo włącz ją]
b) druga do wyboru pliku [wiadomo wybierz plik]
dzięki temu nie jest konieczna zmiana nazwy pliku PPF...
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Parę rzeczy o których zapomniałem napisać ostatnio - pewnie przez to zmęczenie, przesilenie wiosenne czy cuś jeszcze odmiennego :)
Ale ppf sciagnalem ze strony z patchami kompatybilnymi dla PSX.
Nie chodziło mi o kompatybilność patcha tłumaczącego z grą czy (emulatorem) lecz kompatybilność gry This is Football 2 z emulatorem ePSXe 1.5.2 << gra się po prostu wiesza [czyt. nie chodzi na tym emulatorze]... Nie jestem pewien jak będzie z innymi, ale warto wyprubować Emurayden`a - odpala 98% wydanych gier, ale o akceeleracji graficznej czy wysokiej rozdzielczości możesz zapomnieć [< 640x480 i kwadraty na pół ekranu... :]
Nie przez "Run PS-EXE" tylko przez "Run ISO",
Dwa słowa komentarza - opcja "Run PS-EXE" jest wykorzystywana głównie przez dev do odpalania home-made-demo czy komercyjnych dem w wersji kilka na 1 płytce [<< płytki takie spotykane są np jako dodatek do różnej maści czasopism o PSXowych grach] Natomiast opcja Run ISO służy właśnie do odpalania obazów gier przechowywanych na dysku [choć nic nie stoi na przeszkodzie odpalenia ISO z CD jeśli sobie tam je zgrasz :) ]

Mam nadzieję że tym razem byłem bardziej pomocny :]
i zrozumiałeś coś z tego co napisałem :lol:
2BII!2B
cierzy
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2003, 18:33
Kontakt:

Post autor: cierzy »

winter_mute pisze: Mam nadzieję że tym razem byłem bardziej pomocny :] i zrozumiałeś coś z tego co napisałem :lol:
Jasne!

Niestety na razie mam tylko Tekken Tag Tournament i This is Footbal (AFAIR na stronie ePSXe jest napisane, ze jest kompatybilny), i obie gry nie chodza. Niebawem bede mial nastepne. Wtedy najpierw sprobuje wczytac gre z obrazu, a potem ew. sprobuje wypalic przez CDClone. Moze ktoras z tych opcji okaze sie w koncu pozytywna, bo inaczej... bedzie szkoda wysilku :(

Dzieki i pozdrawiam
Lubisz postapokaliptczne klimaty? Bawisz sie RPG? Zagraj w Neuroshime! http://www.neuroshima.valkiria.net
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Niestety na razie mam tylko Tekken Tag Tournament i This is Footbal
Jest jeszcze jedna sprawa > czy to nie są gry w wersji na PS2 [czyt. Playstaion 2] :?: :lol:
LOL
ePSXe obsługuje jedynie Tekken 1, 2, 3 / This is foodbal, This is foodbal 2 ... oraz inne gry wydane na PSX`a [czyt. Playstation]... Jeśli więc próbujesz uruchomić gry z PlayStation2 to przykro mi bo:
1) ePSXe nie jest emulatorem tego systemu :!:
- w końcu nie nazywa się ePS2e tylko ePSXe i uruchamia gry jedynie z pierwszej wersji konsoli firmy Sony :!:
2) na dzień dzisiejszy nie ma wpełni funkcjonalnego emulatora PS2
- jedynym wyjściem > by gry poszły < jest zakup konsoli Sony Playstation2 :!:
2BII!2B
Zablokowany