Podsumowanie miesiąca

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Podsumowanie miesiąca

Post autor: winter_mute »

Mam nadzieję, że sierpień był dla Was udanym miesiącem (szczególnie biorąc pod uwagę to co zacznie się we wrześniu :roll: ). PSePSXe z pewnością zaliczyć go może do udanych, świadczyć o tym może choćby:
  • w sumie, ponad 40000 odwiedzin w tym m-cu
  • średnio 1300 odwiedzin dziennie
  • 80 nowo-zarejestrowanych użytkowników
To naprawdę niezłe osiągnięcie, szczególnie po tak dużych zmianach jakie nastąpiły w serwisie. Przyznam jednak szczerze, że cieszyłbym się ze zdwojoną siłą gdyby w powyższej tendencji wzrosła liczba: Cóż, to jednak zależy tylko od Was. Tak czy owak, chciałbym podziękować gorąco za odwiedziny oraz zaprosić do bliższego kontaktu :) z naszymi działami (szczególnie tymi wypunktowanymi powyżej :D )
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

i tak jest dobrze ! oby tak dalej :D
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

40 000 ?? WOW !! Fajnie ze emulacja szaraczka jest tak u nas popularna :) Ehh...szkoda tylko ze moj komp nie nadaje sie pogrania we wszystki gry z psxa...
Hmm...a wlasnie !. Jaki komp jest porzebny zeby smigaly sobie wszystkie gry z szaraka ?? (wiem ze to pewnie juz gdzies jest na stronce/forum - ale jestem leniem i szukac mi sie nie chce :P ). Tak sobie ostatnio myslalem zeby pozbyc sie swojego zlomu ( PIII 650 z 128 ramu i riva tnt2 ) i zastapic go nowym zlomem (ale troszke lepszym - takim na ktorym bedzie mozna spokojnie pograc na grach z psxa i n64 :) ). Bo chyba nawet jesli dopakuje mu ramu i jakas lepszy akceleratorek to pewnie i tak zbytnio nie pomoze prawda ??
:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

40 000 ?? WOW !! Fajnie ze emulacja szaraczka jest tak u nas popularna
Nio aż tyle (ok. 8 tys więcej nizw poprzednim miesiącu)... w sumie nie dziwne ponieważ strona powinna teoretycznie przyciągnąć również miłośników emulacji PS2.
Hmm...a wlasnie !. Jaki komp jest porzebny zeby smigaly sobie wszystkie gry z szaraka ??
Na konfiguracji lo-end ({Artykuły > konfiguracje}) wszystkie gry powinny pracować na Twoim kompie w pełnej ilości fpsów. Niestety o bajerach takich jak pożądne filtrowanie, efekty itd można zapomnieć. Zależnie od finansów możnaby kupic 512 MB RAMu i starego i wysłuzonego GF3 dzięki czemu nie będziesz miał problemów z wyciągnięciem 50/60 klatek we wszystkich tytułach z włączoną większością ulepszeń. Jesli zas chcesz zainwestować więcej to minimum do wyciągnięcia max emulatorów PSXa jest dziś 2GHz CPU / 512 RAM / SBLive! lub nowsza / nieokrojona wersja FXa lub kompatybilna karta firmy ATI - dzięki takiej konfiguracji bez problemu mozesz ustawić wszystkie wtyczki na maxa (nawet te najbardziej wymagające jak np. Pete's OpenGL2)
2BII!2B
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

Hmm...chodzilo mi o cos jak najtanszego :) Co do konfiguracji lo-end - trozke jest z tym roboty i przy kazdej grze trzeba troszke pogrzebac...a nie zawsze to wyglada tak jak by sie chcialo...
Hmm...512 i GF3 mowisz ze pomoze ?? A nie wiesz moze czy wystarczy to tez na emulacje n64 ??
Heh, najlepszym rozwiazaniem bylo by go sprzedac i rozejrzec sie za czyms nowym, ale na to niestaty narazie mnie nie stac... wiec zastanawiam sie czy warto troszke jeszcze w niego wpakowac czy to juz raczej nic nie zmieni...
:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmm...512 i GF3 mowisz ze pomoze ?
Pomoże i to znacznie, a to z dwóch powodów:
1) emulatory PSXa w odróżnieniu od PC-towych gier obciążają głównie CPU i RAM gdyż wszystkie procesy muszą wpierw być przetłumaczone przez CPU z jezyka jednej platformy na druga, wszelkie informacje zaś ładowane są do RAMU. Co więcej z powodu architektury szaraczka brak tu technik które kierowałyby strumień niektórych danych (np. T&L) bezpośrednio na GPU odciązając tym samym jednostkę centralną komputera - stąd między innymi wynikają spore wymagania sprzętowe związane z emulacją, dlatego właśnie w emulacja liczy się szybki procesor i duża ilość RAMu. Wniosek dokładając 512 MB sporo zyskasz na prędkości
2) Po translacji poleceń PSXa można wygenerować obraz jak na szaraku (przykład VGS) lub poddać go dalszej obróbce wzbogacając o zdobycze technologii komputerowej tj. zwiększona rozdzielczość, filtrowanie tekstur itd (przykład inne emu PSXa oparte na technologii pluginów). Oczywiście takie operacje trwają dlatego też aby prędkość emulacji nie spadła potrzebna jest szybka (czyt. wysoce wydajna) k. graficzna, która wykona wszelkie proceedury w locie (czyt. z szybkością niezauważalną dla oka ludzkiego). Dlaczego mój wybór padła na GF3 :?: Nie jest to z pewnościa karta nowa, ale pod względem wydajności przewyższa niejedna z dostępnych obecnie na rynku np.: GF4MX, GF:FX 5200, GF:FX 5200Ultra oraz odpowiedników wymienionych kart ze stajni ATI.
2BII!2B
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

Dzieki za odpowiedz i za rady :)
:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie ma sprawy.
Dzięki za komentarze.
2BII!2B
ODPOWIEDZ