Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Bomber pisze:Dzięki a myślałem ze to wina przejsciówki kurna ale nie mam tekkena ani GT :/
Może... jako że nikt nie opisał wcześniej tej przejściówki nie możesz mieć pewności dopóki nie potwierdzisz teorii w testach.
Może Chrono Cross?
Może, wibracje co prawda są w tej grze, ale nie wiem jak wyglada ich częstotliwość występowania.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Witam po "krotkiej" przerwie ;)

Znowu wrocilem do epsxe po wymianie grafiki... tylko, ze w miedzyczasie sprzedalem pada i przejsciowke dlatego prosze o odnowienie linkow.
Jezeli mozesz winter_mute to podrzuc co aktualnie warto kupic na allegro z przejsciowek (pada kupie oczywiscie DS2).

Z gory dziekuje

ps. moze by tak jeszcze jakis konfig Pete's OpenGL2 dla obecnego poziomu PC zeby wycisnac najlepsza jakosc bo te co sa w artykulach maja juz chyba sporo czasu ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jezeli mozesz winter_mute to podrzuc co aktualnie warto kupic na allegro z przejsciowek
Niewiele mogę doradzić - wybór jest spory, a osobiście od paru lat utknąłem na przejściówce Manty - nie chcę się popsuć, a czasy ciężkie i trochę za mało mam środków by kupować nowy sprzęt jedynie do testów. Od czasu do czasu zajrzę na Allegro i najczęściej uwagę moją zwraca Super Joy Box 3 - urządzenie analogiczne do przejściówki manty, bezawaryjne, w miarę tanie i o dobrej renomie.
moze by tak jeszcze jakis konfig Pete's OpenGL2 dla obecnego poziomu PC
W tej sprawie musisz pomęczyć kogoś innego (może Mortusa :D ) bo jak narazie mam kilka wazniejszych rzeczy na głowie. sorry.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Dzieki za odpowiedz, wlasnie przejsciowke Manty+DS2 sprzedalem koledze - dziala do dzisiaj. :)
Musze przegladnac allegro i poszukac tego Super Joy Box'a 3

Pozdrawiam
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Ja bym polecił do przejściówki bardziej pada od PSX/One, ponieważ przejściówka nie obsługuje przycisków analogowych od DS2 i trzeba mocno docisnąć przycisk bo jeśli się zmniejszy siłę nacisku to jest tak jakbyś całkiem puścił przycisk. To jest nieraz denerwujące szczególnie jeśli gra wymaga dłuższego przytrzymania guzika.
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Hmm mialem DS2 i dzialalo normalnie tzn. nie denerwowalo mnie :) rozgladam sie tez za jakas PS2 w dobrym stanie i cenie, wiec DS2 sie przyda...
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Witam. Chcę kupić DualShock'a2. Mam kilka pytań.

1.Po czym można poznać to, że na aukcji wystawiona jest trochę tańsza, prawie idealna chińska podróbka dualshock'a a nie prawdziwy japoński DualShock2 od SONY?
2. Jakie pytania zadawać sprzedawcy żeby wyciągnąć od niego czy tak naprawdę sprzedaje bubel czy podróbkę "SONY"? :) Czyli po prostu na jakie elementy pada muszę zwrócić uwagę przy kupnie?
3.Czym różni się DualShock od PSX w porównaniu z DualShock'iem z PS2?

Pozdrawiam :)
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Panuje opinia, ze te z napisem "black" na pudelku sa oryginalne ale ile w tym prawdy to nie wiem :)
Mozesz zapytac sprzedawcy czy dostaniesz jakis dowod zakupu (paragon, faktura) ale tu chyba tez nie ma pewnosci :D
(Osobiscie kupilem od kogos komu padl laser w ps2 i sprzedawal wszystko osobno - uzywany ale w dobrym stanie.)
Roznice to:
- kolor ;) ds1=szary, ds2=czarny/srebrny (chyba jeszcze jakies kolory mozna dostac ale to malo istotne)
- w ds1 masz analogowe tylko "galki" natomiast w ds2 rowniez przyciski (np. naciskasz lekko X i dodajesz lekko gazu w GT4 ;) ale taki "bajer" dostepny jest tylko na konsoli? tzn. emulator nie obsluguje analogowych przyciskow i traktuje je jak zwykle)

Jak cos pomylilem to prosze mnie poprawic.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po czym można poznać to, że na aukcji wystawiona jest trochę tańsza, prawie idealna chińska podróbka dualshock'a a nie prawdziwy japoński DualShock2 od SONY?
Po pierwsze duale są składane w chinach... oryginał czy podróbka, obydwa będą miały napis `Made in China`. Szczerze powiedziawszy kupując pad w blistrze trudno stwierdzić czy jest to oryginał czy podróbka pomijając kwestię oznaczenia koloru (o czym poniżej) i ceny.
Panuje opinia, ze te z napisem "black" na pudelku sa oryginalne ale ile w tym prawdy to nie wiem
Zgadza się, kupujac Duala w blistrze (inaczej pudełku) należy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę czy znajduje się na nim napis z kolorem kontrolera. Trzymając blister tak jak pad w rękach powinieneś mieć opis w lewym dolnym rogu.
Jakie pytania zadawać sprzedawcy żeby wyciągnąć od niego czy tak naprawdę sprzedaje bubel czy podróbkę "SONY"?
1) Czy można zwrócić towar? :]
2) Czy kontroler jest oryginalny? Ważne by było to też w opisie aukcji bo bez tego magicznego słowa nie masz podstawy do zwrotu z powodu jego nieorginalności. Niby mozna się kłucić, ale ze słowem `oryginalny` masz zawsze o jeden argument więcej niż bez niego...
3) jak pracują przyciski?
4) ile pinów (z ich na nasze `bolców`) jest we wtyczce? oryginale duale dołączane do konsol (zdajsie) do v10 włącznie z edycjami specialnymi typu `satin-silver` (jak jest z PSTwo nie wiem) mają ich 9. Podróbka ma 8. Nie jest to regułą bo widziałem już oryginalne, sklepowe blistry z 8 pinami.
Mozesz zapytac sprzedawcy czy dostaniesz jakis dowod zakupu (paragon, faktura) ale tu chyba tez nie ma pewnosci
Warto tez poszukać aukcji w której towar wystawia sklep - większa szansa na to że pad będzie oryginalny, po drugie dostajesz gwarancje i po trzecie w większości wypadków nie ma problemu ze zwrotem.
Czyli po prostu na jakie elementy pada muszę zwrócić uwagę przy kupnie?
Tak jak powyżej, przy samym kupnie łatwo się nadziać... bo pudełko wszystkiego Ci nie powie. Natomiast napisze Ci na co zwrócić uwagę zaraz po kupnie i rozpakowaniu duala:
1) Obudowa. Powinna być kruczo-czarna z takimi jakby delikatnymi opiłkami metalu. Podróbki są jaśniejsze, wpadają w kolor szary. Druga sprawa chwyć pada solidnie w dwie łapy, skręć go i potłamś dość perfidnie - plastik powinien być solidny, twardy i nie ma prawa strzelać czy chrzęścić.
2) Przyciski. kółko, krzyrzyk, trójkąt itp muszą być wtopione głęboko w plastik - masochistycznie możesz potraktować krawędź któregoś z napisów nożykiem bo nie ma prawa się zetrzeć. Zarówno przyciski akcji jak i krzyrzak powinny pracować bezgłośnie - jakiekolwiek odgłosy nie są dopuszczalne. Podłacz też kontroler do konsoli lub kompa - pomasakruj krzyż bo w nieoryginalnych kontrolerach oprócz głośnej pracy zdarza mu się również przyciąć, podobnie potestuj pozostałe buttony.
3) Dioda... powinna być `wtopiona` w plastik, czyli znajdować się jakieś 2-3mm pod poziomem kontrolera (w nieoryginalnych dioda jest na równi z plastikiem, bądź tuż pod nim, a nawet wystaje ponad jego powierzchnię), powinna świecić jasno i nie być przekrzywiona na którąkolwiek stronę. Zwróć tez uwagę na przycisk Analog nad diodą - powinien on się znajdować prawie równo z obudową, wystaje 0.5-1mm ponad plastik (ledwo wyczuwalne po przejechaniu palcem), natoiast w części podróbek wystaje podobnie do przycisków start i select.
4) Grzybki powinny pracować miekko
5) Wibracje w oryginale są dość łagodne i w zasadzie bardzo ciche.
To chyba na tyle.
3.Czym różni się DualShock od PSX w porównaniu z DualShock'iem z PS2?
Główna róznica to wspomniane przez mojego przedmówcę analogowe przyciski. Zasada działania prosta np. w takim GT wciskasz mocniej i jedziesz szybciej. Czy warto w to inwestować? Jesli dokupujesz pada do PS2 to zdecydowanie tak, bo sporo gier tego wymaga i nie pograsz w multi bez DS2. Jeśli zaś chodzi o emulację czy podpięcie kontrolera do PSOne to nie ma to najmniejszego znaczenia - w obydu przypadkach analogowe buttony nie są obsługiwane.
2BII!2B
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

No więc tak. Oczywiście nie przyznałem się, że już swojego duala mam, więc teraz napiszę moje obiekcje :) - jestem w 100% pewien że się przejechałem, ale jedziemy:
1. wciśnięcie obu gałek wymaga trochę siły. trzymałem w łapach pada od konsoli kumpla i w tamtym padzie gałki wciskały się mięciutko. Nie nazwałbym tego tak, że się jeszcze nie wyrobiły - bo gałki leciutko powinny chodzić już od nowości prawda? poza tym gdy wcisnę oba analogi i chcę nimi zatoczyć pełne koło, w pewnym momencie oba przeskakują, wydając dźwięk kliknięcia.
2. guziczki select start i analog są na krawędziach bardzo ostre - nie są wyprofilowane tak jak w oryginale przez co przy ich wciskaniu palce niepotrzebnie się męczą.
3. przyciski akcji nie są wypukłe, nie mają połysku, znaczki X /\ O [] nie są dobrze wtopione w plastik.
4. pod palcem czuć, że krzyżak jest zrobiony z tandetnego, "lekkiego", pustego wręcz w środku plastiku :D
5.R'ki i L'ki nie chodzą tak gładko jak powinne, nie wystają tak bardzo jak powinny wystawać. są zrobione z tego samego tandetnego plastiku jak krzyżak
6. napis ANALOG jest trochę przesunięty w lewo.
7.dioda jest trochę przesunięta w prawo.
8. przewód od pada robi wrażenie za lekkiego, pustego w środku, trudno jest go skręcić, jest za bardzo sztywny. tak samo wejście z pinami do konsoli jest "za lekkie" (za pewne wina słabego plastiku)
9. pinów jest 8 z tym, że w oryginalnym padzie kolegi pinów również jest 8 więc to nie jest regułą.
10. blistr nie miał w lewym dolnym rogu (patrząc od góry) napisu Black :>

pomijając to wszystko, do tego gdy go rozkręciłem i porównałem gumki odbijające guziczki - te oryginalne i te prawie oryginalne - różnice były ogromne. inny rodzaj gumy, te mniej oryginalne były twardsze, a przez co mniej czułe na wciskanie buttonów. + gdy wibracje działają na minimum, słychać z silniczków nieprzyjemne brzęczenie.

I chyba tylko obudowa jest taka jak byś powinna - "kruczo -czarna z opiłkami metalu" po ztłamszeniu nie "strzela" :) - choć i tego nie jestem pewien. gdy z powrotem chciałem wkręcić śrubki na swoje miejsce, jeden gwint już zdążył się obrobić i jedna śrubka niestety po włożeniu obraca się tylko w miejscu.

Ja sie przejechałem - ale w gruncie rzeczy napisałem to po to, żeby inni nie dali się wycyckać :D

I tak za niedługo kupuje oryginał - i tym razem to naprawdę będzie oryginał :-]

p.s. aha - bym zapomniał. nie kupujcie padów na aukcjach tego pana :)
http://www.allegro.pl/item133947269_pad ... _new_.html

:D
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
ODPOWIEDZ