PSXjin v2.0.1

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PSXjin v2.0.1

Post autor: winter_mute »

Dla urozmaicenia problemu zaległych aktualizacji przygotowałem dla Was widoczny poniżej rebus. Jego rozwiązaniem, wbrew oczywistych skojarzeń nie jest zakrapiane game-party, nie jest także magiczne netyaroze, czy nawet owiany tajemnicą następca PlayStation3. Rozwiązanie stanowi względnie nowy projekt na emuscenie w postaci emulatora PSXjin - względnie gdyż, rzeczony program stanowi odświeżony i rozbudowany spinoff pierwszego PCSX (pcsx-rr), stworzony z myślą i dedykowany dokumentacji gier w formie audio-wizualnej. Mówiąc wprost, jeśli parasz się speedrun-ami, bądź też chcesz, od tak, pochwalić się swoimi osiągnięciami w serwisie YT, PSXjin jest narzędziem dla Ciebie... za jego pomocą bezproblemowo nagrasz swoje wysiłki w Tekkenie czy Finalu, a jeśli to dla Ciebie za mało, pewnie ucieszy Cię wparcie narzędzia dedykowanych speedrunom oraz rozbudowana obsługa linii poleceń i skryptów LUA.
Obrazek
Tyle jeśli chodzi o wstęp teoretyczny, co się zaś praktyki tyczy, to ta, w przypadku dzisiejszej aktualizacji ogranicza się do nowej wersji tytułowego emulatora, którą w stosunku do swej poprzedniczki charakteryzuje:
  • zwiększona stabilność nagrywania materiału A/V,
  • dodana możliwość zrzucania filmów zarówno w binarnym jak i tekstowym formacie,
  • zaprojektowany, napisany na nowo i zintegrowany (rękami zeromus) system obsługi dźwięku,
  • wbudowana możliwość nagrywania materiału wielo-ścieżkowego,
  • dodana możliwość przechwytywania dźwięku,
  • zintegrowana wtyczka wideo,
  • okno rozgrywki rozbudowane o możliwość rozszerzania z opcją szybkiego zoomowania do powiększenia o współczynniku 1,2,3 i 4x,
  • odświeżony interfejs graficzny dostępny również w czasie rozgrywki,
  • dodane menu z ostatnio używanymi obrazami gier, nagraniami i skryptami LUA,
  • rozszerzono opcje sterowania o wsparcie multitap, również dla nagrywania,
  • dodano całkiem sporą ilość pomniejszych zmian, poprawek i usprawnień.
...i to z grubsza byłoby na tyle, nie pozostaje mi więc nic innego jak zaprosić Was do downloadu, na stronę domową emulatora i do testów.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

myślałem że po EpsxE 1.70 już nic z tej sceny nie będzie, a tu prosze...
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Faktycznie "ciekawa ciekawostka". Zdecydowanie upraszcza nagrywanie filmików, co powinno zaciekawić mniej obeznanych z tematem użytkowników (hmm... rym?). Ja chce taki standard we wszystkich emulatorach :)
Obrazek
faust
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 09:47
Kontakt:

Post autor: faust »

Zardon: Heh... w zasadzie każda platforma ma w tej chwili swój emulator z funkcja rerecordingu opartego na skryptach LUA - polecam poszperać na stronie http://tasvideos.org/EmulatorResources.html.

Co do PSXJin'a, śledzę ten projekt na bieżąco i z każda rewizją jest lepiej aczkolwiek jeszcze trochę przed nim:) Zresztą w wypadku PSXjina lepiej ściągnąć ostatnia wersję deweloperską (SVN714) albo ode mnie, albo z eCr - poprawiono w niej przede wszystkim współpracę z padem, także problem savestatów i parę innych upierdliwych drobiazgów.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Miałem na myśli emulatory nieco nowszych platform, jak Pcsx2 czy Dolphin. Ale pewnie z czasem i tu tego się doczekamy.
Obrazek
ODPOWIEDZ