Bylo ladnie a jest CZARNO!

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

Bylo ladnie a jest CZARNO!

Post autor: Domino »

Siemka. Mam problem. Jakis czas temu zaczelam grac w Tekkena 3 na ePSXe 1.5.4 - wszystko bylo swietnie. przeszlam wszystko, mam wszystkie postacie itp. Ostatnio jednak wczytuje sie gra, jest intro ale pozniej czarny ekran!!! gra sie NIE WIESZA. Jak wcisne klawisz to wchodze do wybranej opcji (np ARCADE czy VS.) a tam wszystko jest OK i mozna dalej grac ale ekran startowy jest czarny. Mozecie mi pomóc?
...and then?...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam
Jakis czas temu zaczelam grac w Tekkena 3 (...) przeszlam wszystko (...)
Jak wnioskuje kobieta... hmmm, w dodatku grasz w Tekkena - RESPECT :) To raczej rzadkosc... tym serdeczniej witam na forum, jednoczesnie majac nadzieja, ze tchnisz powiew kobiecosci w nasze dotychczasowe, szowinistyczne, meskie dysputy.

Ale przejdzmy do sedna sprawy - ogolnie przyjety porzadek rzeczy sklania sie ku stwierdzeniu, ze nic nie dzieje sie bez przyczyna, zapewniam wiec, ze i tak jest w tym przypadku. Zastanow sie, co ostatnimi czasy zmienilas, ze zaistniala taka sytuacja? Moglo to byc spowodowane przez np.:
- Zmiane / reinstalke systemu operacyjnego
- Zmiane wersji emulatora
- Zmiane plugina graficznego
- lub zmiane jego ustawien
- czy kozystalas ostatnio z PEC`a?
Czy dokonywalas ostatnio jednej z powyzszych zmian...? Jesli bawilas sie ustawieniami plugsow podaj ich nazwy i obecna konfiguracje. Nie zawadzi tez krotkie info o sprzecie - zawsze lepiej znac hardware dzieki czemu mozna podac optymalne ustawienia dla niego...

Pomysl, sprawdz, odpisz...
Pozdrawiam
/w_m/

P.S. nie moglas grac na ePSXe 1.5.4 bo nie ma takiej wersji emulatora - ostatnia ver. z serii 1.5.X oznaczona byla cyferka 2. Poza tym bardzo prosze, pisz bez polskich znakow (mamy problem z serwerem i zamiast pol literek we wpisie bedzie masa krzakow, ktore potem trzeba poprawiac).
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

w_m pisze:...tchnisz powiew kobiecosci w nasze dotychczasowe, szowinistyczne, meskie dysputy...
No w_m, az tak zle to chyba z nami nie ma - szowinistyczny byl tylko 1 temat (i to tylko troche) ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

Post autor: Domino »

Faktycznie to byla wersja 1.5.2 - sorrki pisalam pozno w nocy i sie pomylilam. Moja konfiguracja epsxe jest taka sama jak podana w temacie ladnej grafiki w GT2.
moj sprzet to Amd XP 2000ghz,512ram 333,soltek sl-kt 400 (plyta), grafika Radeon 9700 128mb.

Poza tym pozyczylam Parasite Eve 2 i postac jest czarna a wszystko w okolo jest OK. GT2 chodzi bez zarzutu. Ostatnio tylko nowa wer epsxe dodalam, nic poza tym
...and then?...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ostatnio tylko nowa wer epsxe dodalam, nic poza tym
W takim razie sprawdz jak sprawa wyglada na starszej wersji ePSXe - wystarczy zmienic nazwe pliku wykonywalnego nowej wersji np. na epsxe160.exe i rozpakowac plik epsxe.exe z archiwum starej (1.5.2) wersji do katalogu gdzie zainstalowalas nowa pozniej mozesz zmieniac nazwy plikow *.exe na jakie sobie tylko zarzyczysz. Po uruchomieniu 1.5.2 kliknij skipp i mozesz grac - ustawienia sa benda przeniesione z nowej ver. (ale mieszam - jesli tekst jest dla Ciebie niezrozumialy to daj znac a wyskrobie to inaczej). Mozliwe ze cos sie namieszalo w ustawieniach, ale zanim zajmiemy sie za grzebanie w rejestrze sprawdz jak sprawa sie ma pod starsza wer. emulatora.
No w_m, az tak zle to chyba z nami nie ma - szowinistyczny byl tylko 1 temat (i to tylko troche)
Zle interpretujesz moja wypowiedz, ktora w zasadzie jest zaproszeniem do glebszych dyskusji na rozmaite tematy (jest obecnie kilka ciekawych w OFF-Topic`u).
Sam chyba przyznasz,ze w chili obecne Forum jest traktowane przez uzytkownikow jako miejsce, gdzie wchodzisz... pytasz i znikasz, a w cale tak nie musi byc, bo jakby na problem nie spojrzec to jest to rownoczesnie miejsce, gdzie swobodnie mozna wymienia sie swoimi pogladami i poszerzac swoja wiedze nie tylko na tematy zwiazane z emulacja...
... Mam taka wizje, ze pewnego dnia forum stanie sie mala spolecznoscia internetowa, gdzie ludziew beda wchodzic nie tylko by uzyskac odp. na dreczace ich pytania, ale rowniez by podyskutowac na interesujace ich tematy... ale czy to jest mozliwe?
Nie wiem. Warto jednak probowac, a kazda osoba, ktora bedzie mnie wspierac dzielac moj sen o tejrze utopii i malymi kroczkami wprowadzajac ja w zycie (chocby przez wydrapanie kilku linijek i podzielenie sie w ten sposob wlasna opinia na dany temat) jest tu mile widziana.

Ale mnie dzis wzielo na glebokie teksty :)
2BII!2B
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

:(

Post autor: Domino »

Hej! nie jestem bladynka! zmienilam na ver 1.5.0 ale nic nie pomaga :(
Masz jakies pomysly co moze byc nie tak?
...and then?...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po co od razu sie zloscic (wszak zlosc urodzie szkodzi) :?: Nie chcialem Cie urazic, po prostu wiekszosc ludzi zadajacych tu pytania jest zielona w temacie emulacji i przyzwyczailem sie do udzielania wyczerpujacych odpowiedzi. Gdyz po krotkich odp. przewaznie nastepowala lawina pytan w postaci "A co to jest funkcja XYZ", "A jak ustawic ZYX" itd...

Ale do rzeczy:
1) zainstalowalas najnowsze Catalizatory (czy ja to sie tam nazywaja sterowniki od ATI)

2) Sprawdz czy klopoty znikna po wlaczeniu opcji "Fake subBlending/FSAA", "Use old texture filtering" i ew. "Mixed Software FB Acces" w menu sgf pluginu graficznego.

3) Sprobuj zrekonfigurowac ePSXe tzn. usun z rejestru klucze z ustawieniami epsxe
[HKEY_CURRENT_USER\Software\epsxe]
oraz pluginow
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Vision Thing]
Odpal ePSXe i skonfiguruj wszystko na nowo... Jesli wkradl sie blad w ustawienia emu czy pluginow to powinno go naprawic.
2BII!2B
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

Jestem wdzieczna...

Post autor: Domino »

Usunelam te wpisy w rejestrze, ustawilam config i wszystko gra! Jestem wdzieczna za pomoc.
P.S Co to jest funkcja XYZ??? ;)
...and then?...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Funkcja XYZ, jest ot funkcja, po ktorej nastepuje lawina pytan odnosnie funkcji ZYX :>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dokladne
napisalem XYZ bo wymienienie wszystkich opcji / funkcji i ustawien o jakie byle do tej pory pytany po krotkiej i tresciwej, lecz niewyczerpujacej i dokladnej odp na zadane przez kogos pytanie, zajeloby mi miesiac...
Usunelam te wpisy w rejestrze, ustawilam config i wszystko gra! Jestem wdzieczna za pomoc.
Nie ma sprawy cala przyjemnosc po mojej stronie (szczegolnie ze nie musialem tlumaczyc Ci co to jest rejestr, jak sie go edytuje, znajduje i usuwa klucze itd...) :)
Mam nadzieje ze na tym nie skonczy sie Twoja przygoda na Naszym forum.

BTW; jak prezentuje sie u Ciebie Tekken3 - mniej wiecej tak jak TUTAJ czy gozej/lepiej:?:
2BII!2B
ODPOWIEDZ