Poszukuję

Ogólne dyskusje na temat gier.
Gauek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 12:28

Poszukuję

Post autor: Gauek »

Mam do Was prośbę. Otóż ostatnimi czasy spodobała mi się gra God Of War pod PS2 i poszukuję gry bardzo podobnej do tej, ale pod PSX'a. Podobnej pod względem walki (dużo wrogów i masakryczne combosy)

Z góry dzięki!

Szukałem, nie było takiego tematu. Jeżeli wątek sie powtórzył to ...
Przepraszam ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Gry akcji pokroju God of War (slasher 3D, z elementami przygodówki i RPG) to niestety domena szóstej generacji (Ninja Gaiden, Devil May Cry, Onimusha)... i na starego PSXa raczej nie uświadczysz dokładnie tego typu pozycji, ale jeśli należy wymienić coś, może nie należącego do strice tej kategorii, a podobnego to poleciłbym moze:

Najbliższe sąsiedztwo
Tenchu: Stealth Assassins
Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins
Castlevania: Symphony of the Night

Zniedocenionych tytułów:
Jackie Chan's Stuntmaster
Jojo's Bizarre Adventure
Fear Effect 1 & 2

Inne
Fighting Force
Nightmare Creatures
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Otóż ostatnimi czasy spodobała mi się gra God Of War pod PS2 i poszukuję gry bardzo podobnej do tej, ale pod PSX'a.
Tak jak powiedział w_m - ciężko wyłonić grę na PlayStation, która byłaby uderzająco podobna do GoW... Jednakże mógłbym wymienić dwie - trzy pozycje, nie podane przez mego przedmówcę, a które mogłyby, a nawet powinny Cię zainteresować.

Pierwsze co ciśnie mi się na usta to Legacy of Kain: Soul Reaver od Crystal Dynamics], a więc ludzi, którzy maczali palce między innymi w nowych Tomb Raiderach. Powiem krótko: jest to jedna z najlepszych gier action/adventure w ujęciu TPP na PSXa. Powala rozmachem, ocieka miodem, MIAŻDŻY klimatem średniowiecznego świata Nosgoth. Raziel, bohater, w którego postać wcielasz się podczas rozgrywki emanuje prawdziwie mroczną furią, choć w nieco innym ujęciu niż Kratos z GoW. Razielem kieruje zemsta.
Spora dawka akcji z udziałem wampirzych atrybutów i mało humanitarnego oręża, jeszcze więcej eksploracji i elementów zręcznościiowych oraz bardzo, podkreślam BARDZO ciekawie opowiedziana historia - oto podstawowe atuty tej gry. O oprawie A/V nie rozpisuje się - do dziś uważana jest za majstersztyk.

Potem długo, długo nic...

I Shadow Man, tym razem od Acclaim. Znowu ciężkie klimaty, cięższe niż w GoW i LoK:SR razem wziętych. Psychopatyczna krucjata z nutką voo doo plus tony brutalnej akcji plus niezwykle oryginalny bohater plus kapitalna narracja plus... same plusy. Może poza jednym - Shadow Man w wersji PSX jest ponóć najsłabiej dopracowanym wydaniem tej gry. Ale i tak można się zakochać - pozycja z grona kultowych.
Shadow Man to nie ten rozmach co Soul Reaver, ale "gra jest warta świeczki". Inny rodzaj zabawy, raczej dla dojrzałego gracza.

Dorzuciłbym jeszcze Dino Crisis 2, najlepszą moim zdaniem grę akcji na PlayStation. I choć DC2 bazuje na statycznych kamerach, jest tytułem szalenie dynamiczynym i czysto zręcznościowym. Jeśli szukasz czegoś z filmową fabułą w klimatach Parku Jurajskiego z rozgrywką pomiędzy Resident Evil a Onimusha to ta gra jest dla Ciebie. Ale to tak na dokładkę - w pierwszej kolejności proponuję zapoznać się z powyższymi tytułami.
Gauek
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 12:28

Post autor: Gauek »

O! ;) Dzięki za szybki i wyczerpujące odpowiedzi ;). Sprawdzę każda z tych gier, lecz na pierwszy ogień pójdą:
Seria Tenchu
LoK:SR [między innymi przez świetne zareklamowanie (?) mi tej gry ;))


Pozdrawiam i życzę Wesołych!
ODPOWIEDZ