Kilka pytań /Konfig, ISo i inne/

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Seoman

Kilka pytań /Konfig, ISo i inne/

Post autor: Seoman »

Mam pare istotnych pytan :

1. Z czego najlepiej skonfigurowac ePSXa(pluginy, biosy itp.)
2. Dlaczego nie moge zagrac z obrazu plyty (a robiklem ja
Alcoholem120%)
3. W jednym momencie gry FFIX gra mi si zacina a jest to filmik co mam zrobic ?

Bardzo prosze o pomoc poniewz od wielu tygodni polowalem , skradalem sie , blagalem o gre FFIX ktora teraz po paru godzinach gry sie zaciela pomocy :(
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Re: POOOOMMMOOOOCCCYYYY!!!!!!

Post autor: alien »

Nie bardzo rozumie o co Ci chodziło
Seoman pisze: 1. Z czego najlepiej skonfigurowac ePSXa(pluginy, biosy itp.)
Jak odpalasz epsx to masz okienko z padem.Na samej górze jest menu config.Tam wszystko skonfigurujesz.
Co do drugiego to nie wiem.
A co do trzeciego to pytanko-masz gre zasysaną z netu czu orginał/kopia orginału.Bo jak z netu to...reszte dośpiewaj sam
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1. Z czego najlepiej skonfigurowac ePSXa(pluginy, biosy itp.)
Wszytsko na temat konfiguracji masz w dziale Teksty, wiec nie widzę potrzeby "przepisywania" :) Ale, hmm... chociaż w skrócie :):
video - Pete's OGL 1.73 (dla dżifaorkoof i nowszych Ati), Pete's D3D (dla Rivy i innych starszych)
dźwięk - Eternal SPU v. 1.41 (chyba
CD-Rom - P.E.Op.S. CDR Driver 1.4
bios - SCPH 1001, ew. SCPH 7502
2. Dlaczego nie moge zagrac z obrazu plyty (a robiklem ja Alcoholem120%)
Może być to wina rysy na płycie lub nieodpowiedniego programu lub nieumiejętności robienia obrazu (to ostatnie chyba nie ;)). Większość osób na tym forum (w tym ja)poleca do zrzucania gier do ISO Clone'a CD - więc radzę zrezygnować z picia i przerzucić się na ten soft. Poszukaj w Downloadzie - tam masz jeszcze jeden niezawodny program do robienia zrzutów).
3. W jednym momencie gry FFIX gra mi si zacina a jest to filmik co mam zrobic ?
Podejrzewam (PODEJRZEWAM), że jest to wina rysy... Spróbuj zgrać grę do ISO i odpalać bez płyty. Jeśli gra jest porządna (tzn. nie kapnięta - ekstra pirat lub oryginał) powinna chodzić... Btw. był jush chyba podobny temat (FF IX) i moje porady mogą okazać się złe, dlatego też radzę przeszukać forum i poczytać o podobnych problemach...
Bardzo prosze o pomoc poniewz od wielu tygodni polowalem , skradalem sie , blagalem o gre FFIX ktora teraz po paru godzinach gry sie zaciela pomocy
Szerze współczuję. Kiedyś tak miałem z Front Mission 3, za którego wybuliłem 2 paki (pirat :)), a jak się później okazało gra ma na ePSXe błędy w emulacji... Zgroza
Seoman

Post autor: Seoman »

Kumpel gral w FFIX na psx i w tym momencie take mu sie zawiesio poczekal 15 minut i mu sie odwiesili a ja wytrwale czekalem 40 min i kupa . I slyszalem ze Clon Cd naprawia blendy plytz nawet jesli jest mocna rysa a nawet dzurka czy to prawda
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Seoman pisze:Kumpel gral w FFIX na psx i w tym momencie take mu sie zawiesio poczekal 15 minut i mu sie odwiesili a ja wytrwale czekalem 40 min i kupa . I slyszalem ze Clon Cd naprawia blendy plytz nawet jesli jest mocna rysa a nawet dzurka czy to prawda
Zależy od rysy :) Jak jest taka wyrwa, że przebija płyte na wylot, to nie licz na wiele :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I slyszalem ze Clon Cd naprawia blendy plytz nawet jesli jest mocna rysa a nawet dzurka czy to prawda
Tak, CloneCD jest w stanie poradzić sobie z okrągłymi rysami (jeśli masz dobry napęd), a nawet (w niektórych przypadkach) z wypalonymi dziurami... niestety zgrywanie ISO z tak podniszczonej płyty odbija się na samej emulacji - zwolnienia, skaczący/charczący dźwięk itd... ale gry chodzą :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ