Problem z gamepad'em.

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Thomas_Anderson[NEO]
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 09 stycznia 2006, 16:08

Problem z gamepad'em.

Post autor: Thomas_Anderson[NEO] »

MAM SUPER gamepad'a z funkcją wibracji , w grach pecetowych ta funkcja działa, ale w emulatorze na grach playstation nie chce działać. To znaczy że kontroler działa, moge chodzić postaciami tylko że nie chodzi funkcja vibration w epsxe. Używam config - - -> gamepad i konfigurowałem sterowanie też przez gamepad mapper . Mam sterowniki gier DirectX 9.0c, chyba najnowsza wersja.

ps.Mam jeszcze jeden problem a mianowicie dźwięk w grze CTR : Crash Team Racing nie jest poprawnie odtwarzany w emulatorze epsxe, to znaczy , że pewne elementy dźwięku są powtarzane wiele razy i za szybko.Dodam , że jest to oryginał. Dałem ze 140 zł.Korzystam z SPU Eternal Plugin 1.41(czy 1.41 to najnowsza wersja , bo wydaje mi się , że tak ?).
_________________
ThomasAnderson
ThomasAnderson
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Moje oba pady wibrują (hama na USB i podróba DS-a z przejściówką PSX-USB). W konfiguracji jest Digital/Analog(F5), a w sekcji Rumble jest DXJoy1 oraz Constant/Constant.
Tylko jedna uwaga - po uruchomieniu ePSXe trzeba wcisnąć F5 żeby emulator włączył tryb analogowy pada, niezależnie od włączenia trybu "Analog" na samym padzie. To może mieć jakiś związek (ale nie musi :) )

Najnowszy EternalSPU to chyba 1.50 beta 2 - taki mam. Ustawiłem w nim SPUAsync/Smooth i działa raczej bezbłędnie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kwestię GamePada masz omówiąną, od siebie dodam tylko że mało co który magiczny kontroler PC pod USB zadziała z ePSXe - to jest kwestia szczęścia, jesli nie dużych pieniędzy wyłożonych na kontroler renomowanej firmy.

Crash Team Racing - w menu wybory wtyczki dźwiękowej włącz opcje "Enable SPU IRQ hack ".
2BII!2B
ODPOWIEDZ