End-of-year recapitulation

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

End-of-year recapitulation

Post autor: winter_mute »

31 grudzień to dobry dzień na podsumowanie mijającego roku, toteż takowe możecie znaleźć poniżej. Zacznijmy od wydarzeń ze świata - choć obyło się bez skandali i przełomowych odkryć to rok 2006 z pewnością zaliczyć można do udanych, a to za sprawą kilku projektów:
  • PCSX2, który wraz z serią publikacji z serii 0.9X stał się synonimem emulacji PlayStation2 w pełnym tego słowa znaczeniu. Żabie skoki przechodzą do historii, prędkość powyżej 50 klatek/sekundę to rzeczywistość. Szkoda, że takowy framerate jest możliwy do osiągnięcia tylko w niektórych tytułach i co gorsza tylko na sprzęcie z najwyższej półki cenowej, ale fakt pozostaje faktem.
  • pSX - świeży, bo liczący sobie zaledwie 12 miesięcy emulator szaraka, który swym nastawieniem na styl retro, prostotę użytkowania i niespotykane dotąd możliwości zdobył serca tysięcy jeśli nie milionów emu-fan`ów.
  • Xebra - kolejna aplikacja udająca wysłużonego PSX`a, która podczas minionego roku niejednokrotnie była celem mojej krytyki i niezbyt pochlebnych komentarzy... dziś, trafia do grona najbardziej zasłużonych projektów 2006 roku, a to za sprawą częstych aktualizacji, których pozazdrościć może niejeden program.
  • W końcu słowa pochwały należą się ludziom tworzącym polską (nie koniecznie emu-) scenę. Mam tu na myśli programistów, grafików oraz lingwistów, ROM-hakerów i tłumaczy... jednym słowem wszystkie osoby, dzięki którym mamy, bądź będziemy mieć możliwość pogrania w gry takie jak: FinalFantasy7, FinalFantasy9, MetalGearSolid, ResidentEvil2, Tenchu, VargantStory, XenoGears w polskiej wersji językowej.
Jeśli zaś chodzi o PSEmu.pl... cóż, 2006 rok nie był dla nas łatwy - trwające 7 miesięcy natrętne ataki spam`ujących forum robotów czy wystawiające na próbę cierpliwości, możliwości serwerów oraz łącz włamania i ataki typu (D)DOS to tylko techniczne bolączki z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Doliczyć do tego należy: ciągnący się od zmiany adresu (w 2005 roku) spadek oglądalności serwisu, kłopoty finansowe, przez które utrzymanie serwisu nie należało do najprostszych, a organizacja kolejnych konkursów stała się niemożliwa oraz tradycyjny brak czasu, z powodu którego praca serwisu w głównej mierze obracała się wokół niusów i forum. Z drugiej zaś strony udało nam się wprowadzić kilka nowych pomysłów w życie, dzięki czemu zanotowaliśmy ponad 100tys. odwiedzin miesięcznie i ponad milion w skali roku... to zaś pozwala nam przypuszczać iż mijający 2006 rok nie był wcale aż tak zły :]

Kończąc ten przydługi tekst chciałbym w imieniu całego zespołu PSEmu.pl życzyć Wam: zdrowia bo to najważniejsze, miłości i pieniędzy w wymarzonej przez Was kolejności i proporcjach, upragnionych konsoli i sprzętu komputerowego, PCSX2 v1.0, pSX v2.0, powrotu na scenę projektów takich jak ePSXe czy PSXeven oraz wielkich figur jak Pete Bernert, jak najwięcej tłumaczeń i aktualizacji... oraz doskonałej zabawy dzisiejszej nocy i jak to mawiają `Happy New Year` czyli Szczęśliwego Nowego Roku.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

To już prawie dwa lata odwiedzam tą stronę... 8-)
Pod względem samej emulacji to rok był udany - nowe wersje znanych emulatorów, duży postęp w możliwościach oraz... no dobra, wiadomość że trzeba zbierać kasę na nowego kompa może i nie brzmi najlepiej :P
A co do samej strony... może i nie było super (właśnie ze względu na ataki, spam itd.) ale źle też nie jest np. odświeżono forum (nareszcie mogę wpełni edytować profil!), dodano parę rzeczy, administracja nam się zmieniła (na lepsze ;) )
I pomyślmy - co by było gdyby było idealnie?... nie byłoby sensu pisać - "niech kolejny rok będzie jeszcze bardziej..."
Więc wszystkiego naj naj! (...i jeszcze raz pieniędzy :))
Szczęśliwego Nowego Roku.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm... trochę się nie zrozumieliśmy, ale to normalne, gdyż:
a) dostęp do statystyk STAT4U z przyczyn praktycznych został ograniczony -liczba odwiedzin strony + częste odświeżanie statystyk przez osoby nie związane z serwisem powodowały iż statsy zamiast z kilku, były generowane z kilkudziesięcio-godzinną (20-40h) częstotliwością.
b) ja sobie lubię pomarudzić... i w natłoku negatywnych informacji... w większości przypadków trudno wychwycić główne przesłanie.
... tak więc w kwestii
A co do samej strony... może i nie było super
Sęk w tym że było super, no może nie super, ale co najmniej dobrze z plusem :] Chodzi o to że pomimo tych wszystkich problemów udało nam się dobić do miliona (nie bez powodu to podkreśliłem) odwiedzin, co w skali roku wcale nie jest mało... w zasadzie jest to 2x więcej niż w roku 2005 :]
administracja nam się zmieniła
No ja myślę, choć jak napisałem to już dawno to nie koniec zmian - w ubiegłym roku miałem trochę spraw na głowie, w najbliższym czasie też mnie czeka kilka `walk` np. z wojskiem, a dziś po prostu mi się nie chce siedzieć na skryptami [choć kto wie, jak mnie coś natknie :] które muszę zaaplikować przed wprowadzeniem kolejnych zmian.
I pomyślmy - co by było gdyby było idealnie?
10 mln odwiedzin :D
Więc wszystkiego naj naj! (...i jeszcze raz pieniędzy)
O, dobre gadasz, dać Ci ...pieniędzy, ich nigdy za mało...
2BII!2B
ODPOWIEDZ