Heh Ach ten kochany MGS =) Memory Card!

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Shalashaska
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 listopada 2006, 09:20

Heh Ach ten kochany MGS =) Memory Card!

Post autor: Shalashaska »

Hehe wbrew pozorom post wcale nie jest taki radosny =)). Z tym MGS są same problemy z tego co czytam, chyba nikomu żadna gra nie sprawia tylu problemów co przygody Snake-a =). Ale dobra, mniejsza z tym, ja kocham tą gre, konfiguruje już przez 4 dni wszystko i dalej sobie nie moge pograć .... heh, udało mi sie ustawić wszystko jezeli chodzi o grafike i o dźwięk. Plugin PETE's Open GL 1.75 i PeOps DSound 1.9. Jak już kiedyś napisałem po wyjściu do okienka emulatora i użyciu save state, czy też po prostu kliknięciu na zakładke "continue" gdy wracam do gry to ... nie ma dźwięku =)), do tego po załadowaniu gry za pomocą " load state" jak sie włącza to.... też nie ma dźwięku =) na SPU 1.41 jest to samo. Jedynie na SPU core 1.52 jest ok, jeżeli o to chodzi ale niestety jakość dźwięku u mnie na tym pluginie jest niegodna pozazdroszczenia. Heh no to sobie pomyślałem=) skoro nie moge na "save state" to użyje sav-a w grze, no i jest wszystko pięknie ładnie, saveuje sobie normalnie w grze, pisze mi ładnie że zapisało się =) " heliport " no i wyłączam emulator, bo obowiązek szkolny wzywa =) Przychodze zmęczony po szkole i pragnąc zatopić swoje smutki w alk... w MGS wchodze do gry daje continue ... a tam =) : " No file " YEAH. Myślałem że umre, a już było tak pięknie po 4 dniach wszystko miało działać. Prosze pomóżcie mi bo popełnie samobójstwo, ta gra mnie wykończy =)))) =) Z góry dzięki za pomoc =) Skoro nie da sie skonfigurować dobrze emulatora żeby dźwięk nie znikał to chociaż pomóżcie mi zrobić tak aby ten Memory card działał i żeby mógł sacecować w grze =)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Po kiego pauzować pracę emulatora aby zrobić SaveState? skoro można w czasie gry wcisnąć:
a) F1 - zapisz stan
b) F3 - załaduj stan
c) F2 - zmień slot
w dodatku przy zmianie slota na pluginach pete`a wyświetla Ci się miniaturka prezentująca zrzut ekranu z zapisanego SS.

2) MGS jest jedną z niewielu (a może i wielu bo lista nie jest taka mała ) gier które mają problemy z dźwiękiem, co niestety powoduje bolączki przy używaniu SS. Dlatego nie zaleca się korzystania z tejże opcji a save'owanie w tradycyjny (memorka) sposób. Jeżeli już musisz ułatwiać sobie życie SS to upewnij się że korzystasz z dobrej wtyczki dźwiękowej (PEoPS, albo jeszcze lepiej Eternal SPU w wersji `nie lajt`) i masz zaznaczoną opcję `SPU IRQ - Wait CPU Action` [choć to nie zawsze rozwiąże problem].

3) C do niewidzialnych save`ów
I) upewnij się że w folderze emulatora masz katalog `memcards`
II) upewnij się że wspomniany folder oraz pliki w nim zawarte nie mają atrybutu `tylko do odczytu`
III) a najlepiej utwórz nową memorkę (możesz tak robić dla każdej gry co niezwykle ułatwia życie) - {w menu Config > Memcards} kliknij na przycisk `Select` pierwszej memorki... i zamiast wybrać z listy istniejącą kartę wpisz w polu `nazwa pliku` ... jak sama nazwa wskazuje nazwę nowej memorki (np MGS)... po zatwierdzeniu w polu zamiast standardowego wpisu pojawi Ci się `..[ściezka do emu]..\ePSXe\memcards\MGS.mcr`... Proste, teraz wystarczy tylko save`ować na nowej karcie.
iV) Jeśli masz Win2k/XP plus dysk sformatowany w systemie NTFS, a Twój użytkownik nie ma praw Administracyjnych to upewnij się iż umieściłeś emulator w folderze, w którym masz prawa do zapisu.

To by było tyle.
2BII!2B
ODPOWIEDZ