Finanse c.d.

Inne ciekawe informacje, o których warto poinformować.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Finanse c.d.

Post autor: winter_mute »

W ogłoszonej na początku miesiąca zbiórce pieniędzy udało nam się zebrać 72zł. Niestety jest to kwota niewystarczająca zarówno do przedłużenia działania domeny (109.8zł z VAT) jak i wykupienia nowej (74zł z VAT). Tak więc po raz kolejny chciałbym zwrócić się do Was o pomoc. Biorąc pod uwagę liczbę osób odwiedzających serwis zebranie 38zł nie powinno stanowić dla Was problemu - wystarczy ze 11 osób zamiast wydać 5zł na papierosy czy piwo wesprze tą symboliczną kwotą nasz serwis (płatności PayU są wciąż aktywne - link do buttonów); wystarczy, że 5 osób wykupi adres mailowy w domenie psemu.pl.
A alternatywy? Cóż, jeśli w ciągu tygodnia nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty w najlepszym przypadku działalność serwisu zostanie zawieszona na miesiąc, choć najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zakończenie działalności PSEmu.pl - nie dlatego, że chcę Wam zrobić na złość, ale dlatego że nie widzę sensu poświęcać czas, nakłady pracy i pieniądze na działalność serwisu, który najwyraźniej wszyscy mają gdzieś. Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2006, 16:22 przez winter_mute, łącznie zmieniany 3 razy.
2BII!2B
grzybiarz
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 09 października 2004, 12:37
Kontakt:

Post autor: grzybiarz »

Hm... Nie mysl ze ludzie maja ten serwis... gdzies, bo ja np. go odwiedzam (dzieki RSS glownie:) ) Jednakze mam pomysl - nieco glupi, ale co tam:)
Strona moglaby zostac przeniesiona na jakis darmowy serwer - teraz jest w czym wybierac. Nie to co kiedys. Ja np. korzystam z yoyo.pl - 100mb za free plus php i forum mozna uruchomic.
Na alias by starczylo kasy co by tak glupio "*.yoyo.pl" nie brzmial adres.
Pozdro i życze sukcesow, co by jednak uzbierala sie ta kwota.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm, niby masz rację, ale:
1) serwer to nie problem, bo kwestia serwera jest uregulowana
2) na alias a raczej domenę nie wystarczy bo na to akurat zbieramy i uzbierać nie możemy
3) 100MB to za mało
4) pokaż mi darmowy serwer oferujący miesięczny transfer rzędu kilkudziesięciu GB - żeby nie być gołosłownym w zeszłym miesiącu PSEmu.pl zezarło 52GB, a FF7PL 28. W symie ok. 80GB. Dostęp do statystyk masz pod adresami:
http://ff7pl.psemu.pl/webstat/
http://psemu.pl/webstat/
Daj 2xOK i zerknij dla czerwca na {Monthly Totals > KBytes}

Reasumując zbyt się rozrośliśmy aby darmowe usługi sprostały naszym wymaganiom.
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Najbardziej kontrowersyjną kwestię czyli stwierdzenie że "wszyscy mają nas gdzieś" zostawiłem sobie na koniec. Nie uważam się za wszystkowiedzącego, ale spójrzmy na fakty:
1) według suchej statystyki odwiedza nas dziennie średnio 1500 (słownie tysiąc pięćset) osób, gdyby w ciągu jednego miesiąca wspomniana liczba osób, albo choćby pomniejszona do 2/3 wpłaciła symboliczną złotówkę na rzecz PSEmu.pl to mielibyśmy nie tylko pieniądze na opłaty niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale także na konkurs w którym główną nagrodą byłoby np. nowiutkie PSP. Zamiast tego ponad 85% (dokładnie 50 z 58zł) zebranych pieniędzy pochodzi od dwóch najstarszych stażem wyjadaczy, którzy byli z serwisem w zasadzie od samego początku... a co z resztą osób? Co z pozostałymi setrkami użytkowników? Praktycznie nic!
2) Spójrz na problem z mojej perspektywy - codziennie ktoś odwiedza stronę, codziennie ktoś szuka pomocy na forum, nie rzadko też ludzie męczą nas na GG i przez maile i w większości przypadków otrzymują pomoc o jaką proszą. I to jest OK. Natomiast sam widzisz jaki obrót przybrały sprawy gdy role się odwróciły i to nam niezbędna jest pomoc - praktycznie (pomijając 3 osoby, w tym 2 związane z serwisem) zerowy odzew. Czy to jest w porządku?

Reasumując: stwierdzenie "wszyscy mają nas gdzieś" niewątpliwie można nazwać mocnym, ale weź pod uwagę zaistniałą sytuacje oraz suche fakty i zastanów się czy można nazwać go również przesadzonym? Moim zdaniem nie.
2BII!2B
grzybiarz
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 09 października 2004, 12:37
Kontakt:

Post autor: grzybiarz »

W sumie to ja np. obencie nie mam nic kasy - bo w sumie są wakacje i jak to na wakacje zazwyczaj, kasa idzie na rozne uzywki, ale mysle że jak zacznie sie buda - coś odloze. A na razie nie mam na jutro do baru :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mamy kolejną wpłatę - tym razem podziękowania wędrują do "digger@..."
2BII!2B
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

A nie daloby rady zrobic oplaty wysylajac SMS'a np. koszt sms'a 1 zl ??
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chinek pisze:A nie daloby rady zrobic oplaty wysylajac SMS'a np. koszt sms'a 1 zl ?
Nie w ciągu 4 dni.
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I znów wpłata... podziękowania wędruja do browara.
2BII!2B
ODPOWIEDZ