Pcsx2 v 1.0

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wszystko to już było... tzn. autorzy już dawno dostali takie sugestie, rozpayrzyli je i omówili, ale po kolei:
Oak pisze:milo gdyby obslugiwal instrukcje SSE3 bo z tego co mi wiadomo poki co uzywa jedynie leciwego SSE2 ...
Zgadza się, instrukcje SSE2 są leciwe, aczkolwiek w przypadku emulacji PS2 mają o wiele większe zastosowanie aniżeli SSE3, innymi słowy wprowadzenie SSE3 do PCSX2 nie spowoduje wzrostu wydajności, który uzasadniałby ich implementacje. Dodatkowym argumentem przemawiającym na niekorzyść SSE3 jest fakt iż niewiele osób posiada procesor z tym zestawem instrukcji.
Oak pisze:Cieszylby rowniez fakt gdyby nowa wersja wykorzystywala moc Dwu jajowcow - co 2 rdzenie to nie jeden
Obsługa procesorów wielordzeniowych jest zaimplementowana w wersję 0.9... Co prawda jest to wciąż funkcja eksperymentalna i w większości przypadków powoduje więcej komplikacji zamiast usprawniać pracę programu, aczkolwiek trzeba od czegoś zacząć i nie mozna oczekiwać, że w pierwszej wersji "opcja" będzie działać cacy :D
Oak pisze:Czyli tak naprawde aby w pelni kozystal Z mocy 64 bitowej Architektory mysle ze dzieki temu i odpowiednim MHZ bedzie mozliwe juz DOBRE zemulowanie Konsoli
Do DOBREGO emulowania konsoli potrzebne jest dużo więcej, aczkolwiek jak przejrzysz dokładnie źródła programu to bez problemu odkryjesz iż obok standardowej wersji PCSX2 jest również wersja dla systemów 64-bitowych.
2BII!2B
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Ciesze sie ze mozna tutaj
porozmawiac na konkretne tematy z osobami obeznanymi :wink:

Nie zaglebialem sie dokladnie w instrukcje 3 generacji jakimi Sa SSE3
ale mysle ze mimo wszystko mogy by one pomoc w operacjach procesora podczas emulacji ... coz czas pokaze

Powiem szczerze ... ze na temat tych Emulatora PSX2 mam swoje zdanie - oczywiscie nie kazdy moze sie z tym zgodzic ...

Uwazam ze dobry emulatro moglby juz dawno powstac, TYlko albo komus niechce sie pozadnie do tego przylozyc albo ktos niechce zeby ktos sie przykladal ... :roll:

Jakis czas temu ogladalem "filmik" tworcow PCSX 0,9 - zapewne wiele osob go rowniez widzialo - bo link pobralem wlasnie z Tego Forum...
Byl to zlepek kilku gierek z PSX2 ... odpalonych na Ich Emulatorze
Jedno co mnie na poczatku "UDERZYLO" to szybkosc emulowanych gier ... dalbym sobie reke uciac i nie tylko ze byla to pelna predkosc gier, taka jak na PSX2 ... co prawda w paru wstawkach z gier widac bylo drobne przeklamania w grafice ... ale byly one naprawde niewielkie - za to szybkosc POWALALA ...

I na koniec filmiku - zlowieszcze :)
- COMING SOON* -

*-maybe-

I wszystko jasne :?
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Jedno co mnie na poczatku "UDERZYLO" to szybkosc emulowanych gier ... dalbym sobie reke uciac i nie tylko ze byla to pelna predkosc gier, taka jak na PSX2 ... co prawda w paru wstawkach z gier widac bylo drobne przeklamania w grafice ... ale byly one naprawde niewielkie - za to szybkosc POWALALA ...
Jedno wielkie LOL! :lol:
Koleś....błagam....zanim coś napiszesz czytaj dokładnie....te filmiki były specjalnie przyspieszone (np. Virtual Fighter), żebyś mógł zobaczyć emulator w "akcji". To nie było dzięki emulatorowi.
Uwazam ze dobry emulatro moglby juz dawno powstac, TYlko albo komus niechce sie pozadnie do tego przylozyc albo ktos niechce zeby ktos sie przykladal ...
Taki mądry?....sprawdź sam czy to łatwe, dopiero sie wypowiadaj. Ludzi na świecie jest dużo, myślisz że gdyby była szybka i prosta możliwość to emulator by nie powstał?
Obrazek
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

1.Czym byly przyspieszone ? :lol:


2. Nie znam sie na tym to co mam probowac ?
:wink:
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Oak pisze:1.Czym byly przyspieszone ? :lol:


2. Nie znam sie na tym to co mam probowac ?
:wink:
1. Myśle, że jakimś programem do avi (nawet na forum pcsx2 jest napisane że wideo jest specjalnie przyśpieszane)
2. To po co oceniasz/wymądrzasz sie....? Jak byś wiedział ile to pracy... to byś chyba nabrał szacunku.
Obrazek
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

1. spoko - tego nie wiedzialem - mialem prawo sie pomylic
2. nie wymadrzam sie - poprostu to moja opinia - byc moze nie jest ona do konca zgodna z rzeczywistoscia ... ale i tak cieszy fakt ze emulacja sie rozwija - teraz gdy na rynku sa juz dostpene procesory z dostatczna moca obliczeniowa, mysle ze emulacja na przyzwoitym poziomie bedzie mozliwa
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
doom.slaw
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwietnia 2006, 12:10

Post autor: doom.slaw »

Co do PS2, też bym nie kupił, nie mam kasy, ale jakbym tponad 700 zł uzbierał, moze bym sie nad tym zastanowił.....jak narazie nie pozostaje nic, tylko czekać na nowsze i lepsze wersje emulatorów.
Pozdro
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

doom.slaw pisze:Co do PS2, też bym nie kupił, nie mam kasy, ale jakbym tponad 700 zł uzbierał, moze bym sie nad tym zastanowił...
Oj, już nie przesadzaj. PS2 nie kosztuje aż tyle:
- za fabrycznie nowe PSTwo zapłacisz około 500zł zarówno u osób prywatnych
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=111058468
jak i sklepów oferujących się na Allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=111738615
choć równie dobrze można kupić używane PSTwo, z dodatkami za cenę nieprzekraczającą 500zł >
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=111737471
warto tylko zwrócić uwagę by konsola (dokładniej PSTwo) nie miała wmontowanego chipu.

Hardcorowcom polecam zakup starej, grubej konsoli, najlepiej modele 50k+ , bez lub z przeróbką modem... ten sprzęt jest bezproblemowy, bezawaryjny i trudny do zdarcia, aczkolwiek w przypadku uszkodzenia niestety drogi w naprawie (w porównaniu do PSTwo). Ceny są rózne, ale oscylują w granicach 500zł+, zaleznie od zestawu. Nowy sprzęt praktycznie niedostępny zwazywszy że "gruby" model został wycofany z produkcji wraz z pojawieniem się slim'a.
2BII!2B
ODPOWIEDZ