PCSX2 v0.9 Bugfix

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 v0.9 Bugfix

Post autor: winter_mute »

Czy premiera PCSX2 v0.9 mogłaby się obejść bez wpadki ;] Odpowiedź na to pytanie brzmi - niestety nie, dlatego tez muszę zmartwić wszystkie osoby które pobrały PCSX2 v0.9 z naszej strony przed pojawieniem się tego niusa (Ew. z oficjalnej strony przed godziną 13) i powiadomić je iż po raz kolejny musza pobrać emulator by rozwikłać problemy związane z VM. Co więcej na tym nie koniec :] ponieważ błędy wkradły się również do pluginu P.E.Op.S. SPU2 DSound Audio Driver zawartego we wszystkich dotychczas dostępnych wersjach emulatora. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić po raz kolejny do ściągania PCSX2 v0.9 oraz wtyczki P.E.Op.S. SPU2 DSound. Jak Wam idą testy?
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Na filmiku PCSX2 gdzie przedstawione zostały gry powinna być obsługiwana gra Monster Hunter a jedyne co widze to czeny Ekran na wersji 0.8.1 chodził ale z prędkością 3-5 FPS., Następna sprwawa gra GTC Africa powinna chodzić ponieważ jest oznaczona Playable a tu jeden wielki H@#$%@

Zawiodłem sie :( albo ja coś źle skonfigurowałem albo ten emulator to jeden wielk i .... sami wiecie co
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdziłem narazie 3 tytuły, z czego dwa sa grywalne - cieszy wzrost szybkości, ale tak naprawdę powala mnie jakość generowanej grafiki. To jak niebo i ziemia porównujac wersje 0.8 i 0.9.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Możesz napisać jakie to tytuły ?
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
tomas1987
Junior
Junior
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2005, 23:34

Post autor: tomas1987 »

Elo jestem no więc tak sprawdziłem kilka tytułów takich jak FFX budokai 3 i 4 Star wars Burnout i killzone


FFX nie ma umnie błędów graficzynch ale dizała 8fps na sec koleś na forum ma 7900gtx i ma 25 fps szczęsciaż

Budokai 3 na nowych pluginach graficzynych (Zone Gs0 nie ma błędów graficzynych jednak wzrost Fps jest o 1 fps więcej w menu ma 18 FPs ciekawe jak u innych na suuuper kartach mój biedny 6600gt :(
budokai 4 ma podobnie ale chodzi szybciej 5 fps :) i brak niektórych efektów które są wyświetlane na ps2 nie wiem jak opisać których brak
Killzone bleck screen na 0.81 miałem login chociaż
burn out wiesza isę przy wczytywaniu ale to chyba wina płytki zwaliła się
Star wars staje przy sprawdzaniu pamięci
a i Predator chodzi do filmiki i chyba też płta zwalona szczerze muwiąc miałęm nadzieje że w ff X pogram ale za słabego kompa mam jakby było te 30 fps :(

A jeszcze jedno jak była ta wersja ranna to mi lepij chodziło wszyskto sztbviej o 50% a jak dlai ta pużneijszą to strasnzie zwolniło na wszystkich konfigach próbowąłem i nadal nie jest tak dobrze jak było nie kapuje tego a starą wersje skasowałem:( mam nadzieje że teraz bedą optymalizowac kod aby all ładnie chodizło w 30 fps
Barracudo
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 21:09

Post autor: Barracudo »

Ja przetestowalem nastepujace gry :

Tekken 4 - Nie odpala mi sie , w wersji 0.8.1 wchodzil do menu

Tekken Tag Tournament - Intro dziala , ale kiepsko nawet z wtyczka do tego przeznaczona , Podczas wyboru postaci (gdy ukazuje sie model 3d) 8-9 FPS
podczas gry 1,5 - 2,5 FPS

RE : Code Veronica - Dziala z predkoscia 4 FPS podczas gry

SF EX 3 : Predkosc podczas gry okolo 3 - 4 FPS, Zaskoczylo mnie to ze 3D logo Capcom odpalalo sie z predkoscia 18 - 19 FPS podczas gdy na wersji 0.8.1. wyciagalo przy najlepszej konfiguracji max 6 - 9 FPS Dzwiek w pelni emulowany , background music tez leci :)

Crash Bandicoot - Wgrywa sie tylko logo Playstation 2 i potem emu sie wiesza

Quake 3 - Poprawiono logo (nie jest juz widoczne w polowie tylko cale) po wgraniu nie odpala sie dalej , na wersji 0.8.1 odpalalo sie do napisow

Disgaea 2 - Gra chodzi (a raczej chodzila) z predkoscia 15 FPS, nie wiem czemu na pcozatku sie wgrywala ladnie a teraz po migajacym napisie NOW LOADING emu sie wiesza przy tej samej konfiguracji.


Generalnie moglo byc lepiej, Emu jest malo stabilne, czasem trzeba je wlaczac 2 razy by gra sie odpalila , co do nowego pluginu graficznego , moze byc , Super Bust-a-move dziala z predkoscia 25 fps co czyni ta gre grywalna ale sa bugi graficzne niestety.

Najdziwiniejszym Bug-iem jest (u mnie przynajmniej nie wiem jak sprawa wygalda u reszty) przy uzywaniu opcji Recompiler+VuRecs mam bugi w biosie , nie wyswietla sie kilka elemenow.
AMD Athlon XP 2600 + (Barton)
ASUS A7N8X-X
RAM : 768 MB (400mhz)
Gigabyte Radeon 9600 PRO 128mb
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

winter_mute pisze:Sprawdziłem narazie 3 tytuły, z czego dwa sa grywalne - cieszy wzrost szybkości, ale tak naprawdę powala mnie jakość generowanej grafiki. To jak niebo i ziemia porównujac wersje 0.8 i 0.9.
Zgodze sie tyle że tym niebem jak dlamnie była wersja 0.8.1 bo na tej 0.9 NIC!! nie odpaliłem jestem tak wk@$#%# na nich że szok myślałem że będe zaskoczony .... no fakt jestem ale w negatywny sposób.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Daniu pytałeś mnie o The Gateway - przetestowałem Black monday bo jak Ci pisałem mam tylko tą część, gra się odpala, ale 1) nie ma wstawek FMV w menu 2) po wybraniu NewGame mam blackscreen.
Pytałeś też o VF4 - w Evo, mam czysty obraz podczas walki, bez żadnych dzięciołów graficznych, pełne modele postaci i otoczenia, prędkość nieznacznie (o 1-2 fps) wzrosła.

Generalnie jadę grami, tak jak mma ułozone na półce, sprawdziłem dotychczas ponad 20 tytułów, głównie gry, które nie wywołuja rozgłosu - czyt. nie tknąłem jeszcze RE4 ani FFX, znalazłem za to dwie pozycje wogóle nie wymienione w oficjalnej Liście Kompatybilności PCSX2, jednak obydwa grywalne przy czym jeden niestety generuje niewielkie błędy w grafice, a druga jest czyściutka.

Ok, tyle ode mnie... teraz mała prośba >
wrzucajcie wszystkie !grywalne! tytuły do naszej listy kompatybilności, natomiast całą resztę do TEGO tematu. Z góry DZIęKI.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Matek237
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2006, 22:43

Post autor: Matek237 »

Czy próbowaliście uruchamiać demo Final Fantasy XII :?: Bo mi wchodzi tylko do pierwszefo filmiku, a pózniej nic się nie dzieje.Jak patrzylem na strone pcsx2 to jest w pelni obslugiwany. :cry:
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

@Matek237 Ja mam też podobny problem z grą GTC Africa umnie wchodzi tylko Intro i sie zawiesza
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ