PCSX2 vs. GTA:SA

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 vs. GTA:SA

Post autor: winter_mute »

Do listy gier, które można uruchomić pod najnowsza odsłoną emulatora PCSX2 dołączył kolejny tytuł - Grand Theft Auto: San Andreas - i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż... po pierwsze, na wersji v0.8.1 gra nie była w ogóle rozpoznawana przez program oraz
Obrazek Obrazek
Kliknij aby powiększyć
... po drugie, tytuł pod względem prędkości uzyskiwanych w kolejnych wersjach beta emulatora prezentuje tendencje odwrotną (czyli spadkową -pierwszy screen pochodzi z marcowej kompilacji, natomiast drugi ze stycznia b.r.) niż np. taki FF-X, dzięki czemu doskonale nadaje się do zobrazowania problemów jakie napotykają deweloperzy przy tworzeniu emulatora i tłumaczy ciągłe opóźnienia w wydaniu wersji 0.9. Zachęcam do przejrzenia informacji i obrazków dostępnych na EmuForum i komentowania niusa - jeśli liczba odpowiedzi przekroczy 15 wrzucę kolejne info i screeny ;p
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

No no :D Widać że praca nad PCSXem 2 0.9 pnie się w góre. Gratulacje dla Teamu PCSXa2
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

To miło, że SA będzie emulowane, jednak ten spadek wcale nie jest taki mały. z 60% na 7% to duży spadek. Jestem jednak dobrej myśli i wierzę w team zajmujący się owym emulatorem:)
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Mam nadzieje, że ten spadek wydajności zaowocuje poźniej większą wydajnośćią. Osobiście mnie nie interesuje emulacja gier które mają swoje wersje na PC ale miło słyszeć że nowa gra dołączyła do listy tytułów obsługiwanych przez emulator. Zachęcam wszystkich do komentowania bo pewnie chcemy poznać kolejne info na temat nowego PCSX2.
turkot
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 16 stycznia 2005, 22:57

Post autor: turkot »

to sie troszke pozmienialo od mojej ostatiej wizyty :] oby tak dalej to sie docz ekamy szybkiego emu ps2 :]


pozdro
c2d e4500 ---- 2gb ddr2 800 ---- Asus GF8600GTs
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

Widze ze nie predko wyjdzie te EMU jak takie problemy maja :/
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Mam tylko nadzieje, że po wypuszczeniu PS3 autorzy nie porzucą projektu PCSX2, tam jak to miało miejsce z PCSX. Ten team co jest powinien dalej jeszcze pracować nad PCSX2 a nad emulacją PS3 powinni zacząć pracować nowi ludzie którzy wejdą do teamu. Przydało by się też żeby paru ludzi dokoczyło PCSX.
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

O emulacji PS3 możecie raczej zapomnieć przez okres kilku\kilkunastu ( niepotrzebne skreślić) lat. Ile już trwa praca nad emulacją PS2 który na dzisiejsze czasy nie jest mocną maszyną natomiast PS3 ze swoim procesorem CELLem jest jak potwór dlatego nie sądze żeby żadna osoba zdrowa na umyśle i ciele zajeła się jej emulacją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

wolumin pisze:Mam tylko nadzieje, że po wypuszczeniu PS3 autorzy nie porzucą projektu PCSX2, tam jak to miało miejsce z PCSX. Ten team co jest powinien dalej jeszcze pracować nad PCSX2 a nad emulacją PS3 powinni zacząć pracować nowi ludzie którzy wejdą do teamu. Przydało by się też żeby paru ludzi dokoczyło PCSX.
Chyba każdy się o to boji ale tak jak napisał Adult
Adlut" pisze:O emulacji PS3 możecie raczej zapomnieć
Ale daje sobie ręke uciąść że za emulacje PS3 zacznie się ktoś brać i będzie ta sama polka co z Emulacją PS2 w obecnej chwili staramy się uruchomić emulator na procesorach (przynajmniej większość) 32 bitowych a na 64 emulator chodzi o niebo lepiej i ta sama sytuacja będze z emu PS3 (o ile ktoś się będzie za takowy emulator brał)
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Ja też myśle że na dzisiejszych procesorach było by głupstwem brać się za emulacje PS3. Procesor Cell tam zastosowany ma potworną wydajność. Ale coś mi się obiło o uszy że za pare lat (6 może 10) ten procesor wejdzie na platformę PC. Wtedy można by było rozmawaić o emulacji PS3 :D A proces emulacji PS2 według mnie był wolny dlatego, że troche za mało osób było zaangażowanych. Ale nie narzekajmy bo jak narazie prace nad PCSX2 posuwają się najszybciej w całej historii tego emu. I chwała za to autorom.
ODPOWIEDZ