Ciekawostka szybsza emulacja PS2

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Ciekawostka szybsza emulacja PS2

Post autor: Daniu »

Strzałka mam dla was ciekawą nowine nie wiem czy was zaskocze ale myśle że tak . Otóż ostatnio bawiłem się systemem operacyjnym Windows 98 SE postanowiłem pod tym systemem przetestować emulator PCSX2 0.8.1 i co zauważyłem dość spory wzrost wydajności przynajmniej przy emulowaniu menu o jakieś 4-6 FPS emulacja poszła w góre według mnie to spore osiągi a jak wy uwarzacie ??
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Daniu pisze:zauważyłem dość spory wzrost wydajności przynajmniej przy emulowaniu menu o jakieś 4-6 FPS emulacja poszła w góre według mnie to spore osiągi a jak wy uwarzacie ??
Z jednej strony, emulacja zarowno PSXa jak i PS2 na PC jest troszke szybsza na platformie z zainstalowanym Windows 98 nizli Windows XP. A druga sprawa - wnioskuje, ze Twoja Winda 98 SE, to swiezo upieczony system na wzglednie czytsym i uporzadkowanym dysku / partycji, zatem odchodzi masa softu "przyklajejacego" sie do kilkumiesiecznego a nawet kilkutygodniowego OSu. Wobec tego nic dziwnego, iz FPS nieznacznie podskoczyl - CPU, majacy odciazona konfiguracje systemowa, zajal sie emulacja zamiast wyliczaniem pierdol i dupereli od dupereli w postaci niepotrzebnego / zasobozernego software'u.
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Czytałem kiedyś podobną wypowiedź. Jeden użytkownik mówił, że miał lepsze osiągni na Win Me niż XP. PCSX jest jeszcze za mało zoptymalizowany i dlatego lepsze osiągi są na tym systemie, który mniej zasobów zabiera. Testował ktoś może ten Emulator pod 95 może? :lol:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

wolumin pisze: Testował ktoś może ten Emulator pod 95 może?
Obawiam sie, ze nie ma az takich desperatow. :]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jako ciekawostke podam także... że wzrost prędkońci można osiągnąć przez zwiększenie pliku pamięci wirtualnej systemu Windows. Wzrost nie jest ogromny ledwo pare klatek, ale jest.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

winter_mute pisze:jako ciekawostke podam także... że wzrost prędkońci można osiągnąć przez zwiększenie pliku pamięci wirtualnej systemu Windows. Wzrost nie jest ogromny ledwo pare klatek, ale jest.
Pare klatek ale patrz w Win98 pare klatek, przez zwiększenie pliku pamięci wirtualnej pare klatek i już jest lepsza grywalność
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
DaNoN85OSG
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2006, 00:49

Post autor: DaNoN85OSG »

Wolalbym,aby Ci ktorzy stworzyli emulator PS2 popracowali juz teraz nad tym,aby gry chodzily z normalna predkoscia takie jak np. FFX na ktora czekam z niecierpliwoscia ,aby sobie pograc....i w ogole sprawdzic czy to jest mozliwe,aby te gry chodzily z predkoscia 60fps-ow niz dalej babrac sie z kompatybilnoscia...juz wole sobie w dwie czy trzy gry pograc normalnie niz grac w 100 gier z predkoscia ślimaka...moze sie myle...sa gusta i guściki
"Cudze chwalicie swego nie znacie,sami nie wiecie co posiadacie"
ODPOWIEDZ