Nowy emulator - pSX

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Nowy emulator - pSX

Post autor: winter_mute »

Zanosi się na to, że rok 2006 będzie pełen niespodzianek. Potwierdzać ten fakt może choćby opublikowanie nowego emulatora wysłużonego szaraczka o nazwie pSX. Pierwsza wersja (v1.0) tegoż programu oprócz obiecywanej przez autora prostoty w użytkowaniu, charakteryzuje się również niezłą kompatybilnością
Obrazek Obrazek Obrazek
Co zresztą widać na zamieszczonych powyżej screenach. Osobiście testowałem program na grach MegaMan 8, Wrestlemania i Ridge Racer T4, aczkolwiek grywalnych tytułów może być cała masa. Dogłębne testy pozostawiam Wam, sam zaś poinformuje iż emulator do poprawnej pracy wymaga BIOSu, najlepiej SCPH1001, zainstalowanego DX9 oraz pliku d3dx9_26.dll, który należy rozpakować do folderu Windows\System (Win9x/ME) lub Windows\System32 (Win2k/XP). Zapraszam do ściągania
2BII!2B
grzybiarz
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 09 października 2004, 12:37
Kontakt:

Post autor: grzybiarz »

Fajnie, grafika niezla. Tylko że nie moge dobrze skonfigurować mojego pada od PSXa. Jakby nie działał a na epsxe działa bez zarzutu
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

i po co to komu ? Moim zdaniem jest wystarczająco Emulatorów Sharka lepiej wzięli by sie za PS2 lub PSP
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

nie narzekaj :/ może cos dobrego z tego wyjdzie ;] jak narazie niezle sie prezentuje :wink:
Pentium D 2 rdzenie 2666mhz 1024 DDRII DUAL CHANNEL 2xSamsung 160gb 7200obr GeForce 7300GS 256MB
>>>PSEmu<<< FOREVER

Oj nie ładnie winter mute robic w konia "darmowe gry na ps2" heheeh
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Daniu pisze:i po co to komu ?
Zeby sobie wlaczyc, potestowac i zaemulowac kilka gier, badz uzywac emulatora na stale, jesli komus sie spodoba. Niektorzy nawet dojda do wniosku, ze ten program jest dzielem rak ludzkich i ktos musial sie porzadnie napracowac, by cos takiego ujrzalo swiatlo dzienne.
Daniu pisze:Moim zdaniem jest wystarczająco Emulatorów Sharka lepiej wzięli by sie za PS2 lub PSP
A moim zdaniem sporo gier nie jest jeszcze emulowanych w wystarczajaco zadowalajacym stopniu, a niektorych nie da sie wrecz wcale uruchomic. Dla przykladu podam slawetny Vib Ribbon, na ktorego kazdy smakosz nietuznikowej rozrywki ma ochote, a zaden emulator nie potrafi sobie poradzic poprawna emulacja tego tytulu. I co ty na to?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BzyRes pisze:Dla przykladu podam slawetny Vib Ribbon
Czy to nie ta fajna gierka muzyczna bodajrze od SS.... taka strasznie uboga graficznie, aczkolwiek ostro wciągająca...

Off-Topic; kupiłeś Bzyku REZa :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

winter_mute pisze:Czy to nie ta fajna gierka muzyczna bodajrze od SS.... taka strasznie uboga graficznie, aczkolwiek ostro wciągająca...
Wlasnie ta fajna gierka, w ktorej w rytm muzyki - z samej gry lub dowolnej plyty Audio(!) - prowadzi sie wektorowego kroliczka. Zacna giera, naprawde.

Obrazek
winter_mute pisze:Off-Topic; kupiłeś Bzyku REZa?
Yyy... nie. Czyzby cos umknelo mej uwadze? Widziales gdzies REZa na DC?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BzyRes pisze:Wlasnie ta fajna gierka, w ktorej w rytm muzyki
O.o o to mi chodziło - świetny tytuł, gralem w to godzinami u kumpla <- niestety na emulatorach niegrywalny ze wzgledu na zła obsługę CDA.
BzyRes pisze:Widziales gdzies REZa na DC?
Hmmm, tak i nie. Tak widziałem, nie ponieważ wersję jaka pewnie Cie nie interesuje.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Bo z REZem jest tak samo jak z Shenmue II. Jest Shenmue II na DC - bardzo trudne do zdobycia i kosmicznie drogie. Szczerze mowiac nie wiem, czy da sie to kupic ponizej 150 zlotych [zwykle cena siega ~200 PLN]. Ale jak wiadomo, druga czesc Shenmue zostala rowniez wydana na Xbox'a - ta wersja jest juz zwyklym szeregowcem - kosztuje marne zlocisze i nie jest niczym wyjatkowym. REZa mamy na PS2 - gdzie nie spojrzysz, tam mozesz kupic, cena - kilkadziesiat zlotych. A pierwotna wersja DC? Praktycznie niespotykana, a jak juz jest, to w gre wchodzi suma gruuubo ponad stowki. Niestety.

A powracajac do Vib Ribbon - wlasnie dla takich gier, widze sens tworzenia i usprawniania emulatorow PSXa - sens bedzie dotad, az wszystko zostanie bezproblemowo emulowane. :] A poniewaz mniej mainstream'owych, ale swietnych pozycji na PSX jest naprawde wiele, bedzie mnie cieszyl kazdy nowy soft / update, ktory pozwoli mi zagrac w zapomniane tytuly.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Bomber pisze:nie narzekaj :/ może cos dobrego z tego wyjdzie ;] jak narazie niezle sie prezentuje :wink:


A kto tu mówi o narzekaniu napewno nie ja tylko wydaje mi sie że ePSXe wystarcza :wink:
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ