emulacja "odwrotna"

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Awatar użytkownika
cattivo
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2005, 19:58

emulacja "odwrotna"

Post autor: cattivo »

Z tego co można wyczytać z wielu tematów emulacja PS2 i XBox jest jak na razie we wstępnej fazie. Mam w takim razie pytanie : czy nie lepiej jest zaistalować na konsoli system operacyjny taki jak linux ? Mam na myśli chociażby gentoox na xbox'a czy PS2 Linux Kit oferowany przez SONY. Chciałbym to odnieść także do wchodzących wkrótce na rynek PS3 i Xbox 2.
Słyszałem że ponoć PS3 ma mieć od razu wbudowanego linuksa. W każdym bądz razie instalacja systemu operacyjnego na tak zaawansowanej konsoli może także służyć do wykorzystania emulatorów dostępnych dla PC. Być może wykorzystanie pcsx2 na linuksie dla xbox'a 2 pozwoliło by osiągnąć pożądaną prędkość emulacji?

Jak się do tego ustosunkujecie :?:
Awatar użytkownika
cattivo
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 13 listopada 2005, 19:58

Post autor: cattivo »

Nie macie zdania w tej sprawie :?:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Napisze co nieco, aby w temacie nie bylo pusto, bo mimo, ze IMHO nieco marzycielski, to mimo wszystko ciekawy.
cattivo pisze:Z tego co można wyczytać z wielu tematów emulacja PS2 i XBox jest jak na razie we wstępnej fazie.
Emulacja X'a jest we wstepnej fazie, potwierdzam, ale w przypadku PS2 dla PC, to juz niemal przelom. PCSX2 jest obok Chankasta jest najbardziej zaawansowanym emulatorem maszynek 128-bit, zatem pisanie o wstepnej fazie emulacji jest nieco przesadzone.
cattivo pisze:Słyszałem że ponoć PS3 ma mieć od razu wbudowanego linuksa. W każdym bądz razie instalacja systemu operacyjnego na tak zaawansowanej konsoli może także służyć do wykorzystania emulatorów dostępnych dla PC.
Nie widze sensu wykorzystywania PieCowych emulatorow, skoro powstana nowe, lepsze i [prorokuje] wydajniejsze aplikacje dedykowane konsolom NG.
cattivo pisze:Być może wykorzystanie pcsx2 na linuksie dla xbox'a 2 pozwoliło by osiągnąć pożądaną prędkość emulacji?
Emulator Xbox'a dla PS2 powstanie i ja jestem tego pewien. Jesli mialbym zaprzeczyc takiej ewentualnosci, to pragne zauwazyc, ze najpierw nalezaloby zaemulowac Windows'a na konsolowym Linux'ie, a nastepnie w emulowanim Windowsie zmusic do dzialania PCSX2, ktory napisany zostal z mysla o PC a nie kilku warstwach emulacji dla samej... emulacji. Oczywiscie to wszystko jest mozliwe, ale wg mnie w dalszym ciagu bezsensowne. A biorac pod uwage fakt, iz X360 nie bedzie odsadzal daleko w tyle konkurencji w postaci najnowszych PeCetow, bezsens, co do ktorego jestem przekonany, staje sie rzecza oczywista .
ODPOWIEDZ