PCSX2 0.9 WIP v3

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 0.9 WIP v3

Post autor: winter_mute »

Kontynuując serię niusów dotyczących nowej wersji PCSX2 po raz kolejny wracam do kwestii wspominanego kilkukrotnie IPUfix'a. Zgodnie z obietnicą dziś wyjaśnię, jaki wpływ będzie miała ta poprawka na nową wersję emulatora. Po pierwsze i najważniejsze umożliwia względnie poprawne wyświetlanie wstawek filmowych, co za tym idzie lista obsługiwanych tytułów znacznie się zwiększy, bo problem nie leżał przeciez tylko w intrach (te przecież można było pominąć), ale i w 'animowanych' menusach. Po drugie obsługa wstawek jest już na tyle rozbudowana, iż w najnowszej wersji wyeliminowany zostanie system łatek odpowiedzialnych za pomijanie fmv - tzw. skip video patch'y, zawsze to kilka MB mniej w paczce, i kilka godzin mniej spędzonych nad tworzeniem svp. Po trzecie wyeliminowanie części łatek wymusiło na programistach monotonne usuwanie z kodu programu wszelkich procedur związanych z ich obsługą oraz kilka innych zmian o których... standardowo... napiszę w kolejnym niusie :D Na osłodę kilka screenów:
Obrazek Obrazek Obrazek
Tradycyjnie: po kliknięciu w powyższe miniaturki wyskakuje większa wersja obrazka, a prezentowane na screen'ach gry to: Dynasty Wariors 4, Mobile Suit Gundam - Zeonic Front oraz Tekken TAG Tournament.
2BII!2B
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

i tradycyjnie napiszę, że bardzo mi się podobają zmiany - grafika ładna, większa ilośc emulowanych tytułów - jest się z czego cieszyć. Gdyby jeszcze ten nieszczęsny fps przekraczał liczbę 50:P
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Widze że nadal większość osób nie rozumie że emulator jest w wczesnym stadium rozwoju. Czyli autorzy głownie zajmują się teraz kontabilnością a nie prędkością. Wersja 0.9 będzie pierwszą w której dużo czasu poświęcono zwiększeniu prędkości.
Obrazek
Mertruve
User
User
Posty: 50
Rejestracja: 20 lipca 2005, 10:47
Kontakt:

Post autor: Mertruve »

Ależ ja dobrze o tym wiem Adulcie. Mówię tylko, że na to najbardziej czekam:P Nie przemawiają do mnie fachowe stwierdzenia, że poprawiono to w kodowaniu, to i to, i jeszcze tamto^^ Przemawiają do mnie screeny. Skoro widzę ładną grafikę to czekam na poprawę prędkości:P Wiem, że screen to jedno, a grywalność całej gry to drugie. Dlatego i kompatybilność mnie cieszy. Zawsze najbardziej czekam na newsy ze świata emulatorów PS2.
Bomber
Senior
Senior
Posty: 138
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 13:36
Kontakt:

Post autor: Bomber »

miło słyszeć ze emu jest nadal poprawiane tylko szkoda ze fps'y nadal słabe ale czego sie spodziewać od autorów w końcu to jest za FREE :D i tak dobrze ze robią...
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Och tak :D TEKKEN :D jak ja długo na to czekałem 8) może nareszcie za kilka lat se zagram na kompie w to :) (tak jak niedawno grałem w tekken 3 :P ).
Wersja 0.9 będzie pierwszą w której dużo czasu poświęcono zwiększeniu prędkości
Tak se przeglądałem forum pcsx2 i rzeczywiście - popracowali nad prędkością :D przynajmniej tak widac po screenach

Pozdro :)

Edit:
Jedno mnie jeszcze ciekawi - czemu na screenie z tekkenem nie ma pokazanego paska prędkości emulacji? ;) (nie licząc całego obramowania...) Ciekaw jestem ile zdołali fps-ów wyciągnąc z tej gry.
Obrazek
ODPOWIEDZ