Seria Metal Slug (wersje Arcade) i właściwy kolor krwi.

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Awatar użytkownika
warmachine
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 25 marca 2005, 12:56

Seria Metal Slug (wersje Arcade) i właściwy kolor krwi.

Post autor: warmachine »

Czy jest jakaś możliwosć uzyskania czerwonej krwi w seri Metal slug emulowanej przy pomocy emulatora MAME lub np. Winkawaks. Pogrywałem ostatnio z kumplem na Metal Slug X i w mame 32 na screenie w gui zauważyłem że występuje tam pełnoprawna krwisto czerwona posoka. Grałem niegdyś w tę pozycję na psx'e i tam krew była czerwona tak więc nie wieżę że automaty nie mogą jej posiadać. Jednakże niewiem, więc pytanie kieruje do osób spędzających godziny przed MAME tak jak ja i są zorientowane w tym temacie. (szukałem np. w dip switches ale żadnej konkretnej opcji odnależć nie mogłem).
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Post autor: wergorek »

Polskie kompedium wiedzy na temat Metal Slug:

http://metalslug.ohayo-nippon.net

Można tam też przeczytać coś takiego, cytuję:

"Jak to bywa w Europie i w Stanach Zjednoczonych krew w grach zazwyczaj jest wodnista a w Japonii jest Czerwona bo tam nikt nie protestuje. Aby i u nas trochę zrobiło się czerwonawo należy zmienić ustawienia kraju na Japonia. Ma to jedną wadę wszystko będzie po japońsku (krzaczkowate). Ale jest jeszcze jedno wyjcie bardziej trudne, ale wszystko będzie tak jak powinno. Tyczy się to wszystkich wersji Metal Sluga. Podczas gry wciśnij (w zależności od emulatora) F1 dla NeoRageX lub F11 dla Kawaksa. Wejdź do SETTING UP THE SOFT DIP, następnie do SLOT1 METAL SLUG i przestaw BLOOD z OFF na ON. Znajdziesz tam także inne opcje takie jak: ilość herosów, poziom trudności, ilość czasu na grę itp."

I wszystko jasne.
Awatar użytkownika
warmachine
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 25 marca 2005, 12:56

Post autor: warmachine »

I wszystko jasne. Podziękował.
ODPOWIEDZ