emulacja dreamcast'a

Masz problem z emulatorem innego systemu? Chcesz pogadać o emu NESa, SNESa, N64, SS, X-Box, DC itd? Zapraszamy
Awatar użytkownika
maro
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 26 listopada 2004, 22:52

emulacja dreamcast'a

Post autor: maro »

chciałbym poznać Wasze zdanie na temat emulacji DC. ja osobiście używam emulatora Chankast alpha 0.25.
grafika i dżwiek sa naprawde spoko tylko mam mały problem:prędkość gry.
mam 2 gierki : crazy taxi 1 i capcom vs snk2. obie choidzą mi po ok 25 fps.(capkom po właczeniu tego specjalnego trybu -bez niego idzie tylko 5-6 klatek) a oto i moje pytanie: czy jest sznsa że na dobrym PC gry osiągną te 60 fps czy to niedostatek emulatora?
mój zestaw to: celeron 2,5; 256 ddr ramu i gf 5200fx 64ram
Eri_MS
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2004, 22:15

Post autor: Eri_MS »

wg. mnie dobry emulator, autorzy odwalili kawał dobrej roboty, wiele tyt. komercyjnych jest odtwarzanych :)
oczywiscie wiekszosc gierek nie jest pozbawiona błędów no, ale to wina emulatora... mam nadzieje, ze poprawią te błędy :?

grafika i dźwięki bez zarzutu własciwie (chociaz np. w MvC2 niektóre zanikają no ale gierka tak wciaga, ze nie zwracam uwagi :D)

dobrze, ze pomyslano o tym "specjalnym trybie" przynajmniej gry capcom'a mają przyzwoitą ilosc fps'ow :)


u mnie MvC2 podczas walki zazwyczaj wyciaga ok 58-60 klatek a jak sie robi niezła zadyma na ekranie to gra nie zwalnia ani troche (na konsoli z tego co wiem tez.. nie mam pojęcia jak capcom to zrobił :P) -wiec jak widzisz nie jest to błąd emulatora (w sumie komp jak na dzisiejsze standarty to nic szczególnego, ale mam w zapasie ramu i moze dla tego nieco wiecej fps'ów wyciąga chankast)

gdyby nie te błędy w niektórych gierkach chanki byłby bez zarzutu :mrgreen:
jak na tak wczesną ver. zrobiono bardzo wiele :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Witajcie :D . Jestem nowym użytkownikiem.
Od pewnego czasu zajmuje się emulacją GC, PS2, DC. To na tyle o mnie ;) tera do rzeczy.
Emultor chankast niestety jest jeszcze dość wolny i nawet na bardzo dobrym sprzęcie nie wyciągnie (a przynajmniej mi sie tak wydaje) 60 fps. U mnie wyciąga całe 25-30 fps. (mam 512 ramu, procesor Athlon XP 2000 + 1900 MHz, Radeon 9550 128/128 ) ale na szczęscie ma wyjść niedługo nowa wersja emulatora 0.30
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2005, 16:42 przez Zardon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maro
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 26 listopada 2004, 22:52

Post autor: maro »

to znowu ja :D
sprawdziłem emu na całkiem niezłym moim zdaniem kompie (a64 3000+ 512 ramu i radeon 9550 128) i zgadnijcie jak chankast chodził....TAK SAMO WOLNO
na crazy taxi 2 czasami osiągał 40 klatek ale głównie idzie 30 a capkomu nie sprawdzałem :(
czekam na wersje 0.30 może ona coś zmieni :)
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

wiecie ci co mają Makarona chcą żeby emulacja sie wogóle nie rozwijała .... natomiast ci co nie mają tej cudnej konsoli aż sie rwą do emulowania .... chce wam przez to powiedzieć że Dreamcastowa cena na rynku zmalała i można już go kupić za 200 zł z pełnym wyposażeniem ... zachęcam do kupna konsolki 8) Bo naprawde z tego co słyszałem to warto i sam sie podjołem tej decyzji :wink: :twisted:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Pierwszy raz spotykam się z opinią jakoby posiadacz danej platformy był przeciwny jej emulacji na zastępczym sprzęcie. Tak się śmiesznie składa, że sceny DC>PC i PC>DC nawzajem się uzupełniają. Na blaszaku mamy świetnego Chancast'a, bądź co bądź najbardziej zaawansowany udawacz konsol 128 bitowych, na Makaronie znakomite konwersje z Grzyba, o których biadole w każdym wątku dotyczącym DC. I co z tego? Ano fakt, że emulacja dla Dreamcasta i Dreamcasta dla blachy niesie ze sobą sporo korzyści dla scenowców - wymiana doświadczeń i rozwiązań w programowaniu, wszak architektura DC i PC jest do siebie zbliżona.

Jako że lanie wody ostatnimi czasy wychodzi mi wyjątkowo nieudolnie, pozwolę sobie zakończyć i nawołać do zapoznania się zarówno z Chankast'em jak i samą konsolą.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Ostatnio emulowałem DoA 2. Ludzie to chodzi 19-20 fps! Straszne.... a teraz coś na pocieszenie. Znalazłem program który w niektórych grach zwiększa szybkość, pozwala na używanie kodów (są wmontowane w program), można robić screen shooty itd. Oto link -
http://chankast.1emulation.com/
p.s. niech was nie zmyli to że na stronie głownej jest tylko wersja pod chankast 0.2a. Na forum jest już wersja do 0.25.
Program pewnie znany... ale to na wszelki wypadek jakby ktoś jeszcze o nim nie wiedział ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ostatnio emulowałem DoA 2. Ludzie to chodzi 19-20 fps!
Warto nadmienic, ze podobna liczba klatek,w przypadku DoA2 utrzymuje sie niezaleznie od mocy posiadanego PieCa - czyt. w zwiekszeniu plynnosci nie pomaga uzycie potezniejszej konfiguracji sprzetowej.
ODPOWIEDZ