P.C.S.X.2 v0.7 test

Nowości w serwisie
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

Tak, ale dolicz do tego jeszcze płytę główną, bo ona chyba też musi być taka, co obsługuje 64 bity, nie ? Zresztą na razie ;) nie znam się, ale już nie gługo :P:D:);)

P.S. Życzę wam wszystkim szczęsliwego nowego roku !!! :wink:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na wstępie słowo wyjaśnienia bo ktoś mógł mnie źle zrozumieć - nie chwale najnowszej wersji PCSX2 za to że jest innowacyjna, czy też używając naprawdę mocnego słowa idealna, bo aby osiągnąć to co przezentują dziś emu innych systemów (choćby PSXa) przed autorami jeszcze długa droga. Wychwalam go za postęp jakie poczyniła obecna (0.7) wersja względem poprzedniej (0.6). Powtórzę się, ale jestem zadowolny gdyż, spłniła wszelkie oczekiwania jakie przed nią postawiłem.

Druga sprawa - 64bity > Podejrzewam, że jeśli nie nastąpi drastyczny (np. po~dwójny/trójny, choćby do 20fpsów) skok prędkości na 64-bitowej platformie to emulator będzie rozwijany w dwóch wersjach: 32~ i 64-bitowej. Nie wiem jak jest z procesoramii AMD, ale zwróćcie uwagę na fakt iż obecna wersja PCSX2 korzysta z dobrodziejstw procesorów z rodziny Pentium tj. PentiumMMX&II (MMX), PentiumIII (SSE) oraz PentiumIV (SSE2) < przynajmniej takie komunikaty wyskakują mi przy uruchamianiu PCSX2.

Na koniec zaś, zainspirowany wypowiedzią Romka
[...]bądź zanim sobie pooglądamy filmiki [...]
postawię nową, osobistą poprzeczkę przed kolejną wersją PCSX2 - chodzi oczywiście o obsługę wstawek filmowych. Myślę, że kompatybilność emulatora znacznie by wzrosła gdyby ulepszono ten aspekt emulacji. Co prawda obecna wrsja próbuje cosik wyświetlać, ale pwiem szczerze że wygląda to żałośnie. Co więcej jest całą masa tytułów, które w trakcie inicjacji wstawek na PCSX2 v0.7 zalicza glebę.

To tyle przemyśleń na dziś. nastepnym razem będzie kolejna garść screenów.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

Zainspirowany wypowiedzią winter_mute ;)
[...] postawię nową, osobistą poprzeczkę przed kolejną wersją PCSX2 [...]
ja także postawie nową, osobistą poprzeczkę przed kolejną wersją PCSX2 i Pete'm. :D
- dla PCSX2 będzie to większa optymalizacja kodu, żeby można było uzyskać więcej klatek na sek na "normalnym" ;) sprzęcie
- a dla Pete naprawdę niezły plugin graficzny (tylko taki, aby moja karta graf. go obsługiwała ;))
ODPOWIEDZ