Problem z memorką

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Awatar użytkownika
Nameless
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2003, 20:33

Problem z memorką

Post autor: Nameless »

Mam problem z memorką w ePSX. Otuż sformatowałem dysk twardy, przed tym przeniosłem folder z emulatorem na inną partycję. Po ponownym zainstalowaniu windowsa prubuje zagrać w GT2. Wszystko się ładnie ładuje, save się wczytuje, po czym prubuje wziąść udział w wyścigu, ale okazuje się, ża niemam samochodu, kasa się wyzerowała, wszystko jest tak jak bym niegrał, a przed formatem miałem ponad 700 konną maszynę więc sie nieżle wnerwiłem. Użyłem programu memcard Editor i wyświetla mi, że na memorce jest GT2 Game File, więc czemu nieładują mi się samochody i kasa, replaye działają normalnie.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc :?:
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Już kiedyś ktoś miał podobny problem, tylko tyle, że z xenogears, także najprzypuszczalniej rozwiązanie jest te same (i tu cytuje samego siebie ;D):

Możliwe, że wiem o co chodzi, ale nie jestem pewien, otóz w tekkenie miałem podobny problem, działo się to za sprawą taką, iż mianowicie zrobiły mi się dwa sav`y i emulator czytał z jednego, a nagrywał na drugi, a w efekcie ciągle nagrywałem postęp, a odczytywałem stary save. Więc musisz podjąć następujące kroki (nie jestem pewien, czy zadziała):
-wejść do biosu
-skopiować wszystkie sav`y na drugi kanał dla zabespieczenia
-najpierw spróbować wywalić jeden z pierwszego slota, a później drugi
-najlepiej ten drugi kanał sav`ów wynieść gdzieś z tego folderu(dla pewności, że nie będzie czytał z drugiej karty)
-jeżeli to nie ten pierwszy to spróbować wywalić ten drugi
No niewiem to powino fungować nie gwarantuję.

Sprawdź ten sposób, może masz dwa nagrania savów na memorce, albo ten nowy ci już skasował stary, nie wiem sam musisz to sprawdzić.
Romek
Awatar użytkownika
Nameless
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2003, 20:33

Post autor: Nameless »

Niestety niepomogło. Na memorce jest jeden save GT2 który zajmuje 4 bloki. Skopiowałem go na drugą memorke ale jest tak samo :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdź czynie masz przypadkiem plików memorki z atrybutem "Tylko do oczytu" (to samo tyczy się folderu SSTATES).

A tak ogólnie to przerąbana gierka - grałem w nią ponad miesiąc. Polecam Mitsubishi GTO Twin Turbo > przekichana maszyna za niewielką cenę, a z wyższej półki Suzuki Escudo (niam... :) ) Ostatnimi czasy zaciołem się w Finalu (tradycyjny problem > qrcze doszedłem do ostatniego bossa, ale mam cieniarskie postacie) no i zaczołem grać w GT3 > to dopiero ścigałka... obecnie niucham za kółkiem Nissana Skyline GTSR VII - ponad 1000 koni na 4 turbo :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ