Dragon ball budokai tenkaichi 3 recenzja.

Recenzje gier z systemu PlayStation 2 opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
krzyhox
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 24 sierpnia 2012, 13:02

Dragon ball budokai tenkaichi 3 recenzja.

Post autor: krzyhox »

Dragon Ball z: Budokai Tenkaichi 3

Obrazek

Mimo iż seria bijatyk spod znaku Dragon Ball nie jest traktowana poważnie przez tych fanów mordoklepek, którzy uważają się za hardcore’owych, to warto zwrócić uwagę, że niesie ze sobą potężny ładunek zwyczajnej frajdy płynącej z katowania mangowych ryjków, więc istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż nie tylko amatorzy Saiyanów się skuszą na ten tytuł.

ERUPCJE POCISKÓW KI
Słowa uznania należą się za oprawę graficzną, jest doprawdy imponująca i winna stanowić wzór dla wszystkich innych produkcji, w których autorzy zdecydowali się na cel-shading. Postacie są znakomicie wykonane, z wielką dbałością o szczegóły i wiernością w oddaniu detali znanych z kartek komiksu i ekranów telewizorów. Saga o Smoczych Jajach słynie z wielkich potyczek, monumentalnych, efektownych walk, z mnóstwem wybuchów, eksplozji i deformacji terenu. Oddano to w sposób fenomenalny – oszałamiające feerie barw wyłaniają się z energetycznych ataków, erupcji pocisków ki, wiązek laserowych. Wielkie, pulsujące kule kumulującej się plazmy, świecące tęczowym kolorytem strzały, błyszczące dyski, aury, jakie otaczają bohaterów i iluminacja opromieniająca ich muskulaturę…

Wszystko to tworzy wrażenie, jakby Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 w trakcie próby naśladowania anime zwyczajnie je przerósł, urastając do miana kopii lepszej od oryginału. Bezbłędnie przeniesiona, czy nawet spotęgowana została dynamika i nieubłaganie szybkie tempo pojedynków z kreskówki. Dźwięki również przywodzą na myśl te niezbyt wybredne pobrzękiwania, mało wysublimowane melodyjki znane z serialu – w tym wypadku ambicje twórców nie sięgnęły dalej, aniżeli aspiracje realizatorów filmowych perypetii Goku i reszty. Fani jednak poczują się jak w domu.


Obrazek

SPEKTAKULARNiE TO za MAŁO
System walki jest widowiskowy, a jego spektakularnośc wywrze wielkie wrażenie nie tylko na fanach Smoczych Kul, ale także na zwykłych graczach. Latający wojownicy, rozjaśniający niebo swymi aurami, wymieniający się ultraszybkimi ciosami, miażdżący się błyskawicami i kamehamehami (nie mogłem sobie tego odmówić) zachęca do zabawy każdego postronnego obserwatora, który nie reaguje alergicznie na rozczochranego Vegetę i innych wykrętów.

Efektowna oprawa potrafi przyciągnąć, ale gra tylko pozornie jest łatwa i przystępna dla każdego. Jest w niej wystarczająco dużo głębi, by spędzić sporo czasu nad rozkminianiem tajników sprawnej i efektywnej walki. Nagrodą jest ogromna satysfakcja płynąca z wypłacania niesamowitych combosów i wystrzeliwania potężnych kul energii ki. Warto potrenować.

ŚWIETNA BAJKA
DBZ: BT3 to wymarzony prezent gwiazdkowy dla fanów mangi i anime spod znaku Smoczych Jajec, którą to grę bezwarunkowo każdy z nich powinien mieć na półce. Trójka jest tym, do czego od samego początku zmierzali producenci serii, a co udało się osiągnąć dopiero teraz. Dla koneserów serialu to mus.


Ocena:10/10


+ grafika
+ story mode
+ postacie
grott
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lutego 2016, 19:13

Post autor: grott »

Zdecydowanie najlepiej odwzorowane story mode na podstawie anime w dziejach na konsole. Spędziłem bite godziny na tym tytule, do tego szczerze polecam wszystkim, którzy uwielbiają bijatyki, ale nie koniecznie świat DB, dzięki tej grze wciągną się na tyle, iż nim się obejrzą to będą już po wszystkich seriach telewizyjnych. Obecnie leci wersja Super - polecam.
ODPOWIEDZ