Final Fantasy XII - proszę o pomoc!

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
sharona
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 16:00

Final Fantasy XII - proszę o pomoc!

Post autor: sharona »

Witam! Od dwóch dni usiłuję się uporać z problemem odpalenia FF XII na moim laptopie. Nie chciałam nie potrzebnie zaśmiecać forum. Sądziłam, że sama sobie poradzę metodą prób i błędów ale nic z tego. Może zacznę od przestawienia mojego laptopa:

Intel Core i3 CPU M 370 2.40 GHz
4 GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 545v

Posiadam emulator PCSX2 0.9.6

a tak prezentuje się moja konfiguracja:

Obrazek


Bardzo proszę o pomoc!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

warto zacząć od tego, ze obecna wersja emulatora to 0.9.8, lub 0.9.9 svn.

obsluga (czyt. kompatybilnosc dla wiekszosci) gier, wzgledem odslony, ktora wspomniales stoi na znacznie wyzszym poziomie. Pomysl o przesiadce na nowsze wydanie programu.

po drugie, z czym konkretnie masz problem?
2BII!2B
sharona
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 16:00

Post autor: sharona »

Konkretnie chodzi o to, że odpalając emulator i klikając na "uruchom -> wykonaj" ukazuje mi się coś takiego: Obrazek i nic poza tym.

Z kolei gdy kliknę na "plik->uruchom CD/DVD" wyświetla mi się: Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Bardziej przydałoby się zobaczyć okno logów (to czarne), aniżeli zacięty proces emulacji... jeśli jednak miałbym strzelać to stawiam na uwalony obraz płyty... bo po Twojej konfiguracji mniemam że grasz właśnie z obrazu ISO, czyż nie? To po pierwsze.

Po drugie, jak rozpocząłem powyżej pomyśl o przesiadce na nowszą wersję emulatora. 0.9.8 lub SVN bo na nich FFXII pracuje bezproblemowo, niedawno sprawdzałem więc gwarantuję. Opis odpalenia SVN masz opisany w kilku krokach tutaj:
viewtopic.php?p=21914#21914

Emulator to nie wszystko:
1) BIOS jak widać powyżej masz więc tematu nie poruszam.
2) Wtyczka graficzna wymaga sterowników DirectX w jak najnowszej wersji więc warto odwiedzić:
http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... laylang=pl
jak już zaktualizowaliśmy DirectX to warto zajrzeć również na stronę ATI po najnowsze sterowniki do karty graficznej.
3) Jeśli chcesz korzystać z wersji rozwojowej (SVN) emulatora to koniecznie zainstaluj również:
http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=5555
bo bez tych bibliotek emulatora nie uruchomisz.
4) Gdy już przegryziesz się przez te wszystkie dodatki należy rozwiązać Twój problem, przez utworzenie prawidłowego obrazu płyty z grą. Taki obraz bez najmniejszych problemów stworzysz w programach takich jak DVDDecrypter (jest w naszym downloadzie) czy jego nowsza wersja ImgBurn (do znalezienia w google). Obie aplikacje są darmowe.

Wiem, że wałkuję te kwestie od dawna, ale niesstety taka rzeczywistość, nie można liczyć na dobrą emulację, jesli wpierw nie przygotujesz sobie odpowiednio komputera do tego. Nie jest to trudne, ani czasochłonne, oszczędza wszelkich problemów w przyszłości, więc kończąc powiem... działaj zgodnie z powyższą instrukcją i pisz... o rezultatach lub/i w przypadku napotkania problemów.
2BII!2B
sharona
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 16:00

Post autor: sharona »

Ślicznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Także nie pozostaje mi nic jak sprawdzenie wszystkich sposobów, które mi poleciłeś.
Pozdrawiam ciepło!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

... ależ proszę bardzo ...

Rodzynki są tu zawsze mile widziane :)
2BII!2B
sharona
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 16:00

Post autor: sharona »

No! Gierkę udało mi się odpalić! :) Także jestem ponad połową sukcesu ale niestety nie może być tak pięknie i pojawił się kolejny problem. Otóż obraz podczas filmów (nie wiem jeszcze jak jest podczas grania) trochę miga. Nie nachalnie i nie cały czas ale jednak jest to dość widoczne i upierdliwe ;/
Cóż mogę z tym zrobić? :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Widzisz, zuch dziewczyna :]

Co do opisanego problemu - hmmm, wina emulatora, przy okazji r4851 coś zwalili w obsłudze IPU i cierpi na tym kompatybilność FFXII właśnie we wstawkach filmowych... ot przypadłość wersji rozwojowych. Możesz... albo spróbować z 0.9.8, albo poczekać ciut ciut, aż dojdę do siebie po weekendzie i tragicznym poniedziałku i wypróbować najnowszą wersję, o któej nius trafi na główną już niedługo.

Jeśli mnie pamięć nie myli na 0..9.8 było ciut wolniej, ale mruganie we wstawkach nie występowało. Jak jest na nowej odsłonie, nie wiem, nie miałem jeszcze czasu jej rozpakować :]
2BII!2B
sharona
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 16:00

Post autor: sharona »

Dobrze, więc sprawdzę na 0.9.8 ale jednocześnie z niecierpliwością czekam na niusa. Mam nadzieję, że wszystko okej i dojdziesz do siebie ;)

Dodam jeszcze, że pokusiłam się o sprawdzenie jak gierka prezentuje się w momencie rozgrywki (czekam na paczkę z zamówionym padem, nie chcę psuć sobie zabawy grając klawiaturą ;P) no i lipa....
Jest przeokropnie! Wszystko chropowate, no ogólnie słabo to wygląda.... ;/
ODPOWIEDZ