Ustawienia pcsx względem Final Fantasy 10,10-2,12

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
tyrantx
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 07 września 2008, 10:02

Ustawienia pcsx względem Final Fantasy 10,10-2,12

Post autor: tyrantx »

Witam i mam wielka prośbę , proszę o radę w sprawie jak najlepszego ustawienia pcsx względem Final Fantasy 10,10-2,12 , chodzi również o patche , jak je uaktywnić , niby wybieram tam jakieś i co dalej opcja zapisz?
nie wiem za bardzo jak uaktualniać itp . W final fantasy 12 zacinają się filmy i robią sie takie kwadraciki zasłaniające czasami animację , wiem że można sie tego pozbyć
Mój sprzęt :
Intel core 2 duo 2,66
Gforce 8800 gt
3 gb ram
windows xp sv3 + windows 64
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

Witam.
Czy patrzyłeś liste kontatibilnośco na tej stronie?Ustaw wszystko jak jest tam i powinno chodzic bez problemów.
Ja osobiście mam trochę gorszy sprzęt i chodzi mi X genialnie ,tak samo mogę powiedzieć o XII,który chodzi genialnie oprócz dźwięku który bezprzerwy trzaska.
Co do patchy to ja nie wiem ,sam próbowałem coś tam kombinowac ale nic z tego.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Najpierw trzeba mieć procesor 3.2 żeby płynnie chodziło.
Ramu 1.5 gb a karta graficzna nawet starczy Geforce 7300gt.
Możesz zaznaczy też w wszystkie speedhacki(w nich jest specjalny dla Final Fantasy), wtedy podczas gry będzie ci chodzić płynnie ale po jakimś czasie dostanie fazy na jakiś czas tzn zwolni tak jakby bez speedhacków jechało.

No i właśnie kompatybilność też jest ważna.

A speedhacki są w najświeższym PCSX2 0.9.5 rev 390 X3 (i w wcześniejszym) pod tym linkiem viewtopic.php?t=3092&start=15
rev 851 GSDX 1.10 plugin obrazu.
tyrantx
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 07 września 2008, 10:02

Post autor: tyrantx »

Czy patrzyłeś liste kontatibilnośco na tej stronie?Ustaw wszystko jak jest tam i powinno chodzic bez problemów.
to w liście kompatybilności sa podane ustawienia???

A speedhacki są w najświeższym PCSX2 0.9.5 rev 390 X3 (i w wcześniejszym) pod tym linkiem viewtopic.php?t=3092&start=15
rev 851 GSDX 1.10 plugin obrazu.
gra mi zasuwa szybciej niż na ps2 , chodzi mi o filmy,animacje przerywnikowe itp , szarpią mi nieludzko i widać jakieś kwadraty
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Może ustaw tak http://img221.imageshack.us/my.php?image=coslb9.jpg rozdzielczość zmień na swoją i pixel shader 2.0.
tyrantx
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 07 września 2008, 10:02

Post autor: tyrantx »

Może ustaw tak http://img221.imageshack.us/my.php?image=coslb9.jpg rozdzielczość zmień na swoją i pixel shader 2.0.
Mat robiłem różne kombinacje , rozkminiałem nie jeden emulator ale tu jest tylko problem z animacjami w grach (filmy renderowane) , finale mi chodzą szybciej i płynniej niż na samym ps2 , muszę ustawiać w opcjach żeby zwalniał klatki , ale filmy się rwą i pokazują się te nieszczęsne kwadraty , co ciekawe u kolegów ze słabszym sprzetem grać raczej się nie da ale filmy wyświetla prawie idealnenie LOL o co chodzi ? może o jakiegos innego direct x?
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

Mi w ogóle nie odtwarza filmików tak w ogóle.
Olej filmiki jak wiadomo emulator jeszcze nie jest na tyle idealny aby działało wszystko.
Mój sprzęt:
AMD Athlon 64 4200 X2
Sapphire Radeon X1950XT
Geil 2GB ram
tyrantx
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 07 września 2008, 10:02

Post autor: tyrantx »

Ok dzięki Mat :) , teraz pytanie odnośnie FFX-2 , podczas walk w niektórych lokacjach po jakimś czasie obraz robi się w jednym kolorze jednolitym (często niebieski , gra zasuwa dalej i po wygranej wszystko wraca do normy , jak to obejść?
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

A to już ponad moje doświadczenia.
Ale być może pomineli jeden szczeguł przy kompatybilności w tej grze.

Może ludzie z wyższych swer tego forum ci napiszą. :)
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

Mi X i X-2 bardzo dobrze chodzą.Bez rzadnych problemów.Tak samo z XII oprócz dźwięku który bezprzerwy trzeszczy
ODPOWIEDZ