GSdx 0.1.8 Released

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

GSdx 0.1.8 Released

Post autor: Zardon »

Upalnie, słonecznie oraz lekka woń wakacji unosząca się w powietrzu... czy trzeba czegoś więcej? No, może tylko jakiejś aktualizacji najlepsiejszego emulatora PS2.
Pojawiła się nowa, oficjalna odsłona pluginu graficznego pod PCSX2 - GSdx, oznaczona numerkiem 0.1.8. Jak wynika z wypowiedzi autora - Gabest’a - główne zmiany objęły tryb programowego wyświetlania obrazu, który działa kilkukrotnie szybciej aniżeli w poprzedniej wersji wtyczki.
Obrazek
Możliwe, że zmiany będą również zauważalne przy włączonej akceleracji sprzętowej, aczkolwiek weryfikację prędkości w trybie Direct3D, podobnie jak kompatybilności pluginu, pozostawiamy do testów Wam - użytkownikom.

Więc? Na co czekacie? Zapraszamy do downloadu i na stronę główną projektu.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2008, 19:01 przez Zardon, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Na tej wersji plugina emulator mi przestaje działać :( Na poprzednich śmigał a na tej nie na żadnej wersji poprostu vista mi wywala program przestał działać... Ma ktos podobne problemy ?
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Przestaje działać? Masz na myśli, że przy próbie uruchomienia gry emulator się wyłącza?
"Do prawidłowej pracy wtyczka wymaga bibliotek uruchomieniowych D3DX9 v38 [WinXP] /D3DX10 v38 [Vista], które należy samodzielnie pobrać (do znalezienia przez google.pl) i rozpakować do głównego katalogu emulatora. "
Obrazek
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

No żeczywiscie zapomniałem o tym a co do samego pluginu to pare fpsów jest wiecej ale niektóre gry chodza gożej np: GTA LCS i GTA VCS w obu grach grafika krzaczy tak ze nic niewidać ale po fpsach widze ze GTA LCS trohe rpzyśpieszyło a VCS trohe zwolniło.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Przeprowadziłem kilka testów.

Hardware:
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2140 1,6@3GHz
Graphic Card: GeForce 8800 GT 512MB Gigabyte
RAM: 2x 1GB Kingston
Motherboard: Gigabyte GA-P35-DS3

Software:
Pcsx2 0.9.5 SVN Rev. 377
ZeroSPU2 0.4.5 (muted)
Linuzappz Iso CDVD 0.7.0

Gra: Tekken 5

1) Wszystkie pluginy ustawione na Software mode z włączoną opcją Native. Test przeprowadzony na mapie "Dragon's Nest".

1.7 SSSE3: 3-4 fps
1.8 SSSE3: 9 fps
1.9 SSSE3: 9-10 fps

2) Wszystkie pluginy ustawione na Hardware mode z włączoną opcją Native. Test przeprowadzony na mapie "Dragon's Nest".

1.7 SSSE3: 26-30 fps
1.8 SSSE3: 26-31 fps
1.9 SSSE3: 27-32 fps

Wnioski? Tryb Software zdecydowanie przyśpieszył (sam autor pluginu zapowiada 40 fps w FF: X!), jednak nie wpłynęło to na Hardware (max. przyrost to 2 fps).
Obrazek
ODPOWIEDZ