Dzwięk Gran Tursismo 2

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
davidoff9
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 12:25

Dzwięk Gran Tursismo 2

Post autor: davidoff9 »

Witam.

Jestem tutaj nowy i chciałem was prosić o radę.
Mianowicie bardzo chce sobie pograć w GT2 lecz mam problem z dźwiękiem. Słyszę jeden dźwięk co pół sekundy i brzmi to nie za Ciekawie. Podczas włączania gry i wybierania poszczególnych opcji dźwięk potwierdzenia jest ok. Dodatkowo dodam iż w GT1 nie miałem żadnego problemu. Używam P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9 na standardowych ustawieniach, lecz większość opcji już wypróbowałem i nic.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, lecz napisze iż wideo plugina używam - Pete's DX6 D3D Driver 1.76 (ustawieni wziąłem z waszych porad),
CD - Xeven's Cdr Driver 0.93, oraz biosu 7502.

Poniżej zamieszczam screena ponieważ chciałem się zapytać czy idzie lepszą grafikę wyciągnąć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ef ... d5510.html

Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Poniżej zamieszczam screena ponieważ chciałem się zapytać czy idzie lepszą grafikę wyciągnąć.
Idzie. Szkoda, że nie podałeś konfiguracji sprzętowej, bez tego żadna konkretna rada nie padnie. Mimo to większość informacji znajdziesz w >http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artykuly&kat=konfig > należy zwrócić uwagę na arty, pt. Pete`s OpenGL2 2.5 oraz Grafika full-wypas.
Używam P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9 na standardowych ustawieniach, lecz większość opcji już wypróbowałem i nic.
Przetestuj jeszcze takie ustawienie:
Obrazek

Poprzestałeś na pluginie P.E.Op.S? Testowałeś Eternal SPU? Nie? Przetestuj.
davidoff9
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 12:25

Post autor: davidoff9 »

Dzięki za zainteresowanie.

Próbowałem obydwu i jeszcze jakiś innych które znalazłem, niestety cały czas to samo. Dziwne jest że dzwięk samochodu podczas wyścigu jest ok, jedynie muzyka z podkładu szfankuje (słychać tak jakby sie płyta zacięła)...W menu słyszę muzykę Jazzową nie wiem czy taka faktyczni jest, lecz wydaję mi się że to wynika z jej spowolnienia lub złego odkodowania:). Są to dźwięki co kilka sekund i można odnieść takie wrażenie.

Co do grafiki zrobiłem wg schematu i faktycznie można wyciągnąć lepsze efekty lecz nie z moim ACERem 5220:) Mam grafę zintegrowaną na Chipsecie Intela GM965 o nazwie x3100 - pamięć do 350MB lecz przy Viscie, na Xp tylko do 128 i nei daje rady. Procesor Cleren M 1,73Ghz oraz 1GB RAMu.
ODPOWIEDZ