FF X problem z emulacją

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Awatar użytkownika
CanDee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2006, 21:30

FF X problem z emulacją

Post autor: CanDee »

A więc przeszukałam prawie całe forum w poszukiwaniu chocby jednego info dotyczacej mojej sytuacij - niestety nie znalazłam.
Nie jestem posiadaczką ps2 a chce bardzo zagrać w ff X.
Mam plik iso na hdd a czego ponownie nie posiadam to nagrywarka dvd.
Czy istnieje jakaś możliwość by zgrać w ff tworząc dysk wirytualny?Tak próbowałam lecz emulator mi siada po tym jak probuje "urochomić CD" .Wyskakuje mi że brakuje biosa - poszukałam i znalazłam 2 scph1001 i scph7502 napewno jest ich wiecej ale skupiłam sie akurat na tych czytajac forum.Czy pozostaje mi tylko nagrać plytę na dvd?

Proszę o pomoc i błagam bez tekstów typu :"to kup sę ps2" bo naprawdę mnie nie stać i uważam że wiekszość ludzi którzy nie miaja kasy na ps2 nie mają JAK zagrać w ulubione gry bo tyle z tym zachodu ze szkoda gadac.Ale ja chcę bardzo postawić na swoim :P

CPU: 1,04 GHz AMD Athlon Xp
Grafa: Leadtek 6600 Winfast GT
Ram:768 Mb DDR-SD RAM
Płyta Gł:Gigabyte nVidia-nForce2

Nie wymagam jakiś tam hiper -super fps'ów bo to i tak niemożliwe na moim sprzęcie ale żeby można było choć "w miarę" pograć.
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Chciałem tylko zauważyć, że ściągnęłaś niewłaściwe biosy. SCPH1001 i 7502 to Biosy PS1. Bios PS2 to na przykład SCPH10000 albo SCPH39000. PCSX2 odpala image gier, więc z tą częścią nie powinno być problemów.

Pozdrawiam.
Obrazek
Tomcio
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 19:38

Post autor: Tomcio »

Candee napisz do mnie na gg 5809815 cos Ci powiem i pokaze
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Najchętniej bym skasował ten temat ale niech zostanie jako przestroga dla innych. Pora zacząć wyliczankę:

CanDee:
1) Dziwna sprawa. Masz obraz gry ale nie masz konsoli coś zalatuje mi to piractwem.
2) Ściąganie z internetu biosu jest nielegalne pierwsze ostrzeżenie

A teraz pora na pana Tomcio:
1) Jeżeli chciałeś już tak bardzo pomóc to trzeba było taką propozycje CanDee na gg, icq, mail czy pm a nie na forum tak wylatywać.
Obrazek
Awatar użytkownika
CanDee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2006, 21:30

Post autor: CanDee »

Hmm tylko jest mały problem (tak znowu!) Tomcio mi gg nie działa!!! Proszę byś się do mnie 1 odezwał - dzięki

Drogi Adulcie - Moderatorze
Nie mam 15 lat wiem co zrobiłam(obraz i bios) i jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawę.Tylko nie dziwi Cię to że napisałam własnie tak a nie inaczej?Miałam skłamac?Skoro potrzebuje pomocy (!) to chyba było wskazane napisac o co chodzi - gdybym tej pomocy nie potrzebowała zapytałabym się kogokolwiek lub zarejestrowała na innym forum.Dziekuję za wyrozumiałość,ostrzeżenie do mnie dotarło.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

CanDee pisze:Nie mam 15 lat wiem co zrobiłam i jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawę
Droga CanDee,
Witam serdecznie na jednym z najbardziej rygorystycznych for dyskusyjnych w Polsce :D Mając za sobą 23 wiosny powinnaś doskonale zdawać sobie sprawę w jakim stopniu społeczeństwo naszego `pięknego Państwa` przestrzega obowiązującego prawo, a mniej- lub bardziej-letni użytkowncy krajowego internetu zasad netykiety i kultury osobistej. Dlatego też nie miej za złe iż nasz drogi Adult w ramach działań profilaktycznych przywitał Cię w ten, a nie inny sposób sposób.
CanDee pisze:A więc przeszukałam prawie całe forum w poszukiwaniu chocby jednego info dotyczacej mojej sytuacij
Serce me przepełnia niezwykła radość widząc że użytkownicy rzeczywiście szukają informacji... szkoda tylko że nie w tym miejscu co trzeba, alebowiem na stronie >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... s&id=pcsx2
do której link pojawił się na forum wręcz niezliczone razy znajdziesz wszystkie niezbędne w Twojej sytuacji informacje czy to dotyczące BIOSu, czy też opisujące sposoby uruchamiania gier zarówno z napędu wirtualnego jak i bezpośrednio z dysku twardego.

Jako, że przeszukiwanie całego forum jest dosyć mozolne to mozliwe że Twej uwadze umkneły także poruszane wielokrotnie kwestie, które na zakończenie swej wypowiedzi pozwolę sobie po raz kolejny powtórzyć:
1) komputery wyposarzone w procesory bez instrukcji SSE2, mają spore problemy z najnowszą wersją PCSX2, dlatego zaleca się korzystanie z emulatora w wersji 0.9. Dotyczy to przedewszystkim użytkowników Athlon`ów XP
2) Emulacja PS2 wymaga sporej mocy obliczeniowej i większość ów mocy emulatory pochłaniają z procesora. Podczas, gdy wymienionej przezCiebie w konfiguracji sprzętowej karcie graficznej czy tez pojemności pamięci RAM nie można duzo zarzucić to 1GHz procesor jest niestety za słaby i obawiam się jest ona nawet niewystarczający aby "można było choć "w miarę" pograć". Jesli miałbym prorokować to w FFX wyciągniesz 1-7, max. 15 klatek/sec.

Mimo wszystko życzę miłej lektury i powodzenia w zmaganiach z emulatorami PS2.
Z poważaniem,
/w_m
2BII!2B
Awatar użytkownika
CanDee
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2006, 21:30

Post autor: CanDee »

Co do powitania...mogło być jednak milsze,przecież nikogo nie zabiłam O_o :)

No to po upojnej wczorajszej lekturze - jakim jest dla mnie forum dość sporo się dowiedziałam.
Miałam duży problem własnie z wersja 2.09.1 za chiny ludowe pc'et nie chciał ruszyc kuferka...ale tak jak napisałes winter , 2.09 działa doskonale ;) - na co wpadłam własnie wczoraj.
Co do proca - wiem,żenada 3-4 fpsów czyli tzw. "pokaz slajdów" pierwszy filmik wogóle mi się nie włącza tylko słychać muzyczkę :> . Czy " w miarę" - dało by się grać na procuszku 2 GHz? Już jakiś czas temu zastanawiałam sie nad kupnem tylko że narazie osiadam za małe fundusze :> (wiem wiem, kogo to obchodzi -lol)

Jeszcze jedno małe pytanko - czy na innych emulatorach da radę w jakiś sposób wyciągnać kilka klatek więcej?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

CanDee pisze:Co do powitania...mogło być jednak milsze,przecież nikogo nie zabiłam O_o
Wszystko jest względne i zalezy od punktu widzenia:
- kradzież oprogramowania podobnie jak morderstwo pociąga za sobą (a przynajmniej powinno) pewne skutki karne więc istnieją pewne analogię pomiędzy tymi czynami.
- nigdy nic nie wiadomo, coponiektórzy ciągną z netu jedną grę za drugą, a gdzieś na dalekim wschodzi skośnoocy programiści umierają z glodu :)
...Reasumując tak, powitanie mogłoby być milsze, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
CanDee pisze:Czy " w miarę" - dało by się grać na procuszku 2 GHz?
Na 2 GHz możesz spokojnie liczyć na dwukrotny wzrost prędkości + dodatkowe kilka klatek po podkręceniu procesora + kilka nastepnych przy wykorzystaniu SSE2 i vuREC (swoją droga sprawdzałaś jak będzie się zachowywał emulator właśnie po włączeniu vuREC?) + kolejne klatki na wersji VM emulatora (jest dostępna tylko w v0.9.1) + kilka fpsów po wyłaczeniu wszystkiego co zbędne + 1-2 klatki jesli procesor będzie 64-bitowy. Sądze że na 2 gigowym Athlonie64 (nie wiem jakie jest oznaczenie takiego 2500, 2800, 3000) spokojnie pociągniesz conajmniej 15-20 klatek/sekunde.
CanDee pisze:czy na innych emulatorach da radę w jakiś sposób wyciągnać kilka klatek więcej?
Nie, inne emulatory nie są w stanie uruchomić komercyjnych gier z PS2.

Jako że kilkakrotnie zaznaczasz że finanse sa dla Ciebie istotne to naprawdę zastanowiłbym się nad zakupem konsoli - za nowe PS2 z pełnym osprzętem zapłacisz ok 600zł, co wychodzi o wiele taniej niż zakup mocnego procesora i płyty głównej (sam Core 2 Duo lub AMD X-2 kosztuje więcej niz konsola, a w coś takiego nalezałoby się zaopatrzyć myśląc powaznie o emulacji PS2).

Na zakończenie jeszcze jedna kwestia: PCSX2 to nazwa emulatora, natomiast 0.9(.1) to jego wersja.

edit: prawie bym zapomniał >
CanDee pisze:No to po upojnej wczorajszej lekturze
Nie zdawałem sobie sprawy że emulacja, tudzież tysiące znaczków jej poświęconych mogą rozpalać i upajać kobiety :lol:
2BII!2B
ODPOWIEDZ