Zmiana płyt we wszystkich grach

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Krieg
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2006, 11:07
Kontakt:

Zmiana płyt we wszystkich grach

Post autor: Krieg »

Mam straszny problem z każda wersją ePSX, natomiast w żaden sposób nie mogę zmienić płyty (czy to Chrono Cross czy jakakolwiek gra na kilku płytach,)bo po pierwsze, gdy np. w grze Final fantasy IX na cd 1 pisze enter disc 2 daje esc i wybieram opcje change disc iso następnie juz w grze daje enter to na chwile wczyta płytę tzn. wyda dźwięk, że niby jest a po chwili okienko ePSX się wyłącza i tyle. W biosie wyskakuje cos takiego:
Closing spu ...
Closing Gpu ...
Shutdown gpu ...
Closing ISo system ...
Opcode 3f UNK <PC 00000094> <1424562,0>
Próbowałem z zapisać stan przed zmiana płyty a następnie wczytać na drugiej, lecz również jest problem gdyż na drugiej płycie juz nie widzi tych zapisanych stanów tylko na pierwszej.
Błagam pomórzcie!!!.
[/img]
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Po pierwsze - zainstaluj sterowniki ASPI. Do pobrania sa w dziale Download > Narzedzia [Force ASPI, starsza wersja]. Po drugie - moim zdaniem, w przypadku wymuszonej zmiany kompaktow najlepiej sprawdza sie nastepujacy schemat:
  • CD, na ktorym obecnie gramy - wczytany jako ISO
  • CD, ktory bedziemy musieli wlozyc zaraz po zakonczeniu gry na pierwszym - jako ISO podmountowane pod dowolny program typu Virtual Drive, np. Daemon Tools [rowniez do pobrania w dziale Download]
  • proces podmiany: Escape >>> File > Change Disc > CDROM [wybieramy naped wirtualny, w ktorym siedzi przykladowy CD2]
  • i dziala, bo musi dzialac, jesli tylko gra jest kompletna i kompatybilna z emulatorem
Krieg pisze:Próbowałem z zapisać stan przed zmiana płyty a następnie wczytać na drugiej, lecz również jest problem gdyż na drugiej płycie juz nie widzi tych zapisanych stanów tylko na pierwszej.
To naturalne.

Powodzenia.
Krieg
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2006, 11:07
Kontakt:

Post autor: Krieg »

BzyRes pisze:Po pierwsze - zainstaluj sterowniki ASPI. Do pobrania sa w dziale Download > Narzedzia [Force ASPI, starsza wersja]. Po drugie - moim zdaniem, w przypadku wymuszonej zmiany kompaktow najlepiej sprawdza sie nastepujacy schemat:
  • CD, na ktorym obecnie gramy - wczytany jako ISO
  • CD, ktory bedziemy musieli wlozyc zaraz po zakonczeniu gry na pierwszym - jako ISO podmountowane pod dowolny program typu Virtual Drive, np. Daemon Tools [rowniez do pobrania w dziale Download]
  • proces podmiany: Escape >>> File > Change Disc > CDROM [wybieramy naped wirtualny, w ktorym siedzi przykladowy CD2]
  • i dziala, bo musi dzialac, jesli tylko gra jest kompletna i kompatybilna z emulatorem
Krieg pisze:Próbowałem z zapisać stan przed zmiana płyty a następnie wczytać na drugiej, lecz również jest problem gdyż na drugiej płycie juz nie widzi tych zapisanych stanów tylko na pierwszej.
To naturalne.

Powodzenia.
Zrobiłem dokładnie wszystko jak kazałeś i nadal wyskakuje ten sam błąd :(
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

No to kombinujemy dalej.

1. Jako wtyczke CDROM ustaw P.E.Op.S. CDR Driver 1.x.
2. Miej na uwadze, ze do ubslugi wiekszosci tytulow od dawnego Squaresoftu [zatem Chrono Cross, seria Final Fantasy, itd.], zalecany jest ePSXe w wersji 1.5.2.
3. Przetestuj podmiane plyt pod innymi emulatorami, np. PSXeven czy SSSPX [ktore konfiguruje sie podobnie jak ePSXe] czy CVGS / Emurayden [konfiguracja obydwu ogranicza sie do minimum ingerencji ze strony uzytkownika]. Zapewne bedzie potrzebna konwersja kart pamieci - w tym celu posluz sie programem PSXMemTool [dzial Download > Narzędzia sie klania].
Awatar użytkownika
tapek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2006, 20:15

Post autor: tapek »

A nie lepiej poprostu zgrac CD do obrazu i zmienic obraz (File -> Change Disk -> ISO). U mnie dziala bez problemu, a jak nadal cos takeigo bedzie sproboj inny BIOS.
ODPOWIEDZ