Mouse w ePSXe 1.60

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
dOnPabloKce
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2005, 09:53

Mouse w ePSXe 1.60

Post autor: dOnPabloKce »

Mam pytanie. Posiadam emulator konsoli PSX "ePSXe 1.60 PL" Czy jest możliwość by ten emulator w grach np. Quake 2, Medal of Honor, obsługiwał myszkę kopmuterową?? Jeżeli tak to co mam zrobić ?? Jeżeli rodzaj podłączenia myszki ma znaczenie to u mnie jest to poprzeż standardowy port PS/2. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Paweł
"Marzą się lepsze dni, one przyjdą z czasem, wystarczy ruszyć d**ę i pokazać klasę..."
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czy jest możliwość by ten emulator w grach np. Quake 2, Medal of Honor, obsługiwał myszkę kopmuterową??
Mozliwosc jest, jednak nie spodziewaj sie rewelacji.
eżeli tak to co mam zrobić ??
Przejdz do konfiguracji kontrolerow: Config > Game Pad > Pad 1. Teraz zwroc uwage na rozwijana liste w prawym gornym rogu okna. Masz do wyboru trzy opcje, z ktorych polecam - Digital/Analog Mouse T1 (F5) - IMO ten wlasnie tryb jest najwygodniejszy.

Na analogowy tryb myszy, przelaczasz sie bezposrednio w grze, naciskajac klawisz F5. Optymalizacja ustawien poszczegolnych przyciskow pada / klawiatury, to kwestia wlasnych upodoban - skonfiguruj tak, aby sterowanie bylo w miare wygodne [bo 'wygodne' w pelnym znaczeniu tego slowa, niestety nie bedzie] :].
Jeżeli rodzaj podłączenia myszki ma znaczenie to u mnie jest to poprzeż standardowy port PS/2.
Bez znaczenia - mycha pod ePSXe zachowuje sie identycznie w kazdym z rodzajow polaczen.

Rowniez pozdrawiam.
<Bzy.>
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2005, 13:06 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
dOnPabloKce
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2005, 09:53

Post autor: dOnPabloKce »

Dzieki bardzo za odpowiedz, spróbuje zrobić tak jak radzisz, i pokombinowac z ustawieniami klawiszy:) moze coś z tego wyjdzie. Pozdrawiam:)

Paweł
"Marzą się lepsze dni, one przyjdą z czasem, wystarczy ruszyć d**ę i pokazać klasę..."
Carbuncle
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 23:10

Post autor: Carbuncle »

BzyRes pisze:
Czy jest możliwość by ten emulator w grach np. Quake 2, Medal of Honor, obsługiwał myszkę kopmuterową??
Mozliwosc jest, jednak nie spodziewaj sie rewelacji.
eżeli tak to co mam zrobić ??
Przejdz do konfiguracji kontrolerow: Config > Game Pad > Pad 1. Teraz zwroc uwage na rozwijana liste w prawym gornym rogu okna. Masz do wyboru trzy opcje, z ktorych polecam - Digital/Analog Mouse T1 (F5) - IMO ten wlasnie tryb jest najwygodniejszy.
Hmm... Nie, nie, to nie tak :>. Możliwość zasadniczo jest, i o ile gra oferuje taką funkcję (Q2, Alien, C&C), to należy z niej skorzystać w sposób tradycyjny. Rozumiem przez to używanie myszki jako myszki, a nie jako analoga, jaka to niecodzienna teoria została tutaj wysunięta =]. Q2 wymaga np. gryzonia w drugim porcie i tak też należy to ustawić, w trakcie gry przełączenia dokonuje się poprzez klawisz F5. Jak można się domyślić, zmienia to rozgrywkę diametralnie, choć ustawienie szybkości wskaźnika w niektórych przypadkach może być trudne albo niemożliwe, a i dokładność nie jest wszak idealna. Cóż, na pewno lepsze takie rozwiązanie, niźli emulowanie analoga (notabene gratuluję pomysłowości ;>) czy też uciążliwa rozgrywka bez mlooka.

Pzdr. ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dwa "słowa" z mojej strony:
1) Niestety pod ePSXe kwestia gryzonii nie wypada najlepiej, jak wspomniał BzyRes obsługa nie jest niestety najwygodniejsza i czego by nie powiedzieć to ze względu na strukturę emulatora (dokładniej rzecz ujmując "wbudowany" pad plugin) nie można zdziałać wiele.
2) Jesli chodzi o obsługe myszy, to ze względu na fakt iż problem dotyczy nielicznych gier proponuje trochę inne rozwiązanie. Otóż, w przypadku gier w których wymagane jest korzystanie z gryzonia polecam skorzystać z (innego) emulatora wykorzystującego zewnętrzne pluginy sterowania - np. PSXeven lub PCSX - oraz wtyczki autorstwa Zane'a - padZnMPad >
http://www.zanestudio.cn/site/index.asp
która dedykowana jest włąśnie takiemu kontrolerowi, a w zasadzie swoistemu PieCowemu kombu t.j. klawiatura + mysz.
2BII!2B
ODPOWIEDZ