PlayStation 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wiem, wiem... obiecałem że się porozwodze nad PS3, ale z braku czasu... sami wiecie.

Tak czy siak mam dla Was coś o wiele bardziej ciekawego aniżeli moje nudne wywody nad konsolami nowej generacji >
http://dl.qj.net/index.php?&catid=205&show=all
< pare filmików pochodzących z GDC i prezentujących grywalne tytuły na PS3 w akcji.

Miłego oglądania :D
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Firma Sony nie ma złudzeń - premiera PlayStation 3 będzie dla niej naprawdę drogim przedsięwzięciem. Chociaż konsola kosztuje Japończyków naprawdę sporo i teraz, to prawdziwe koszty zaczną się po jej rynkowym debiucie.

Chociaż japońska korporacja ponosi cały czas koszty związane z pracami nad swoim next-genem, to dotychczas mimo wszystko udało się jej growemu odziałowi wychodzić na plus. To się jednak zmieni po premierze PlayStation 3, planowanej na listopad tego roku. Konsola bowiem, bardzo droga w produkcji, sprzedawana będzie poniżej jej kosztów (w innym wypadku prawdopodobnie nikt by na nią nie spojrzał). Jak przewiduje Sony, straty z tego tytułu wyniosą 697 milionów euro.

http://www.gram.pl

Takie podejście nie oznacza oczywiście, że Sony zamierza przyzwyczaić się do ciągłych strat. Przedstawiciele firmy zwracają wprawdzie uwagę, iż nie ma możliwości, by konsola przynosiła zyski już w pierwszy rok od premiery, liczą jednak na to, że sytuację uda się odwrócić możliwie najszybciej. Pozwolić ma na to rzecz jasna przejście na nowocześniejsze technologie wytwarzania i zmniejszenie ilości komponentów.

To jednak przyszłość. A co czeka nas w ciągu najbliższego roku? Od listopadowej premiery Sony zamierza sprzedać 6 milionów egzemplarzy swojej nowej konsoli. Założenie to bardzo optymistyczne, nawet jeżeli Japończyków nie dotkną problemy produkcyjne, kojarzone z debiutem Xboksa 360. Czy na PS3 rzeczywiście znajdzie się aż tylu chętnych? Jeżeli konsola spełni pokładane w niej nadzieje i faktycznie okaże się tak dobra, jak chwalą się twórcy - to kto wie.
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Firma Sony podała oficjalną datę premiery swojej najnowszej konsoli do gier. Playstation 3 trafi na rynek japoński 11 listopada, a sześć dni później pojawi się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Informacja została przekazana podczas rozpoczynających się właśnie międzynarodowych targów Electronic Entertainment Expo (E3).

Do sprzedaży trafią dwie wersje konsoli o pojemności 60 GB oraz 20 GB, których ceny zostały ustalone na poziomie odpowiednio 599 USD oraz 499 USD. Model o mniejszej pojemności dysku twardego będzie pozbawiony obsługi technologii HDMI, modułu Wi-Fi i gniazda kart pamięci Sony Memory Stick.

Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli wprowadzenie na rynek w dniu premiery blisko 2 mln sztuk urządzenia. W planach jest zwiększenie tej liczby do 6 mln w ciągu kolejnego roku.

http://www.benchmark.pl/

Od siebie dodam tylko tyle że nie będzie tego pada co był przedtem prezentowany w kształcie bumeranga. Będzie bardzo podobny do dual shocka 2 z tym ,że w środku będzie znajdował się kontroler ruchu czyli coś takiego jak pilot do Nintedo WII.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Adult pisze:Do sprzedaży trafią dwie wersje konsoli o pojemności 60 GB oraz 20 GB, których ceny zostały ustalone na poziomie odpowiednio 599 USD oraz 499 USD.
Ceny sprzetu przeznaczonego na rynek europejski wynoszą 499 i 599 Euro.
Adult pisze:Będzie bardzo podobny do dual shocka 2 z tym ,że w środku będzie znajdował się kontroler ruchu czyli coś takiego jak pilot do Nintedo WII.
Mechanizm żyroskopowy, o wiele uboższy niż czujnioki położenia z Łiiiii.

Od siebie dodam że Warto dziś odwiedzić gametrailers i zassać filmiki z:
- Metal Gear Solid 4 (masakra)
- Virtua Fighter 5 (niam)
- Assassins Creed (leże)
- Eight Days (zawał)
- Nowej, nienazwanej produkcji Naughty Dog (umarłem)
- Final Fantasy XIII (13 - jestem w niebie)
bo to nic innego jak 6 powodów dla których warto będzie kupić PS3.

BTW; trzymajcie się z dala od materiałów poświęconych grze Tekken 6 - chała jakich mało :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

winter_mute pisze: Od siebie dodam że Warto dziś odwiedzić gametrailers i zassać filmiki z:
- Metal Gear Solid 4 (masakra)
- Virtua Fighter 5 (niam)
- Assassins Creed (leże)
- Eight Days (zawał)
- Nowej, nienazwanej produkcji Naughty Dog (umarłem)
- Final Fantasy XIII (13 - jestem w niebie)
bo to nic innego jak 6 powodów dla których warto będzie kupić PS3.

BTW; trzymajcie się z dala od materiałów poświęconych grze Tekken 6 - chała jakich mało :D
Narazie zdobyłem FF XIII - luuudzie, nie ma co, kupuje ps3
No i Tekken....zabawne :D wygląda jakby tekken osiągnął już swój maksymalny poziom w 5 części....jak narazie 6 nie robi wrażenia...ale Tekken to Tekken :D i tak jest zaje....fajny.

BTW; ma ktoś jakieś linki do tych filmików, tylko że w dobrej jakości? ściągałem z IGN ale tam bez jakiejś rejestracji to tylko rozdzielczość 320x180...będe wdzięczny ;)
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Po konferencji prasowej Sony, na której firma ujawniła m.in., że jej nowa konsola sprzedawana będzie w dwóch wersjach, pojawiły się dość niepokojące informacje. Okazało się bowiem, że - jak wynika ze specyfikacji technicznej umieszczonej na japońskiej stronie giganta - nie będą się one różniły wyłącznie wielkością dysku. Phil Harrison z europejskiego oddziału firmy całkowicie zaprzeczył tym informacjom.

Jak zapewne pamięta przynajmniej część z Was, na swojej konferencji prasowej Sony poinformowało, że do sprzedaży trafią dwie różne wersje PS3 - tańsza, za 499 dolarów/euro i droższa za 599. Z plansz pokazanych podczas tego wystąpienia wynikało, że jedyną różnicą między nimi będzie wielkość dysku twardego. W pierwszej ma się znaleźć pamięć masowa o wielkości 20 GB, w drugiej 60 GB. Szybko jednak pojawiły się fakty, wskazujące na trochę mniej korzystny obraz sytuacji...

Bowiem według specyfikacji technicznej PlayStation 3, umieszczonej na japońskiej stronie Sony, różnice mają być nieco większe. Tańsza wersja miałaby być według tych informacji pozbawiona karty Wi-Fi, wsparcia dla kart pamięci i wyjścia HDMI, umożliwiającego przesłanie obrazu w rozdzielczości 1080p. Tymczasem specyfikację tę zanegował - poniekąd - przedstawiciel europejskiego oddziału Sony.

Phil Harrison nie powiedział wprost, że podana na japońskich stronach specyfikacja jest błędna. Zamiast tego stwierdził, że nie będzie różnic w możliwościach, oferowanych przez dwie wersje konsoli. I że obie będą zdolne do przesłania obrazu w najwyższej rozdzielczości. "Jedyna różnica dotyczy technicznej metody wydobywania obrazu i dźwięku z konsoli". Hmm, czyli jednak jest jakaś różnica. Brzmi trochę podejrzanie. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy mu uwierzyć czy nie, Harrison twierdzi, że jedyną różnicą pozostanie wielkość dysku twardego.

A czemu w ogóle dwie wersje z różnymi wielkościami dysku? Harrison tłumaczy: "Niektórzy mogą być zainteresowani kupnem PS3 wyłącznie jako konsoli do gier, inni będą ją widzieli w roli domowego centrum multimedialnej rozrywki - nie tylko grając, ale też przechowując na dysku muzykę, filmy czy inne cyfrowe dane". I do dla tych drugich przeznaczona ma być droższa wersja. Phil dodał też, że osobiście kupiłby wersję droższą. My pewnie też, gdybyśmy mieli tyle kasy co on. ;)

http://www.gram.pl/
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Zamieszania z dwiema wersjami PlayStation 3 ciąg dalszy. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że według przedstawiciela Sony nie mają się one różnić absolutnie niczym poza wielkością dysku, teraz zaś Kaz Hirai, prezes amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment, potwierdza, że faktycznie różnice będą...

Kaz Hirai potwierdził dwie różnice z trzech, jakie pojawiły się w specyfikacji konsoli, podanej na amerykańskiej stronie firmy. Tańsza wersja faktycznie nie będzie zawierała czytników kart pamięci. I faktycznie nie będzie miała wyjścia HDMI. Hirai tak tłumaczy ten fakt: "Jedyną [istotną] różnicą jest HDMI - a w tym momencie nie sądzę, by telewizory z tym wejściem były specjalnie powszechne. Ostateczny rezultat, przynajmniej dla moich oczu, jest taki, że nie ma zauważalnej różnicy między HDMI, a innymi formami high definition".

Nadal za to nie wiadomo nic na temat trzeciej różnicy, która pojawiła się na japońskiej stronie - czyli braku karty Wi-Fi w tańszej wersji konsoli. Do tej informacji nie ustosunkował się ani Kaz Hirai ani wcześniej Phil Harrison. Na rozwikłanie tej zagadki musimy więc jeszcze trochę poczekać.

http://www.gram.pl
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Ken Kutaragi, prezes Sony Computer Entertainment, wdał się w obronę wysokiej ceny nowej konsoli firmy. Mało tego, stwierdził wręcz, że PlayStation 3 będzie... za tania.

Rewelacje te Kutaragi wygłosił w wywiadzie, udzielonym japońskiemu serwisowi IT Media. Stwierdził w nim, że cena nie jest problemem, jeżeli jakość oferowanych za nią wrażeń znacznie przewyższa konkurencyjne rozwiązania. W swoich rozważaniach posługuje się też skojarzeniami kulinarnymi. "Czyż nie jest nonsensem porównywanie cen w firmowej stołówce z cenami w dobrej restauracji?" - zauważa, odnosząc się do jakościowej bariery, jaka rzekomo dzieli pozostałe konsole od PlayStation 3.

Zresztą, jak stwierdza dalej Kutaragi, podobna sytuacja miała miejsce w przypadku premiery dwóch poprzednich konsol Sony. Zarówno PlayStation jak i PlayStation 2 były według niego początkowo uważane za zbyt drogie. "Jednak po premierze okazało się, że ilość chętnych do ich kupna znacznie przekroczyła zainteresowanie wcześniejszymi konsolami. Stało się tak dlatego, że obie oferowały wrażenia, nieosiągalne na wcześniejszych platformach".

Ken Kutaragi potwierdził też to, co za nieco mało realne uważa Microsoft - czyli możliwość wyprodukowania 2 milionów PS3 przed końcem roku i kolejnych 2 do kwietnia 2007. Prezes SCE zaznaczył, że liczba nie byłaby podana, gdyby firma nie była jej całkowicie pewna. "Jest oczywiście możliwość zaistnienia niespodziewanych problemów, w rodzaju trzęsienia ziemi czy kradzieży, więc nie mówimy, że taka ilość będzie absolutnie na pewno. Ale jeżeli nie pojawią się tego typu okoliczności, to nie ma żadnego problemu z tą liczbą".

http://www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
szarak
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 25 października 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: szarak »

Cena PS3 nie jest tak droga jak się obawialiśmy, jest niezła jak na premiere, trzeba mieć nadzieje że w polsce podczas premiery bedzie taka sama cena jak w Europie, w końcu w unii jesteśmy i sytuacja z PS2 raczej się nie powtorzy ze ponad 2500 zł trzeba bylo dać. :D, głupio troche że odgapiają od Microsoftu i dwie wersje będą, bo zawsze Sony przyzwyczajalo nas do jednej. :)
Najlepsza i jedyna aktualizowana strona o PsOne www.psxdev-pl.tk sporo recenzji na szaraka i solucji a także scena, emulacja, developing i forum.Polecam zagorzalym fanom PsOne. Aktualka po dłuższym czasie znów aktywna w tym newsy o PsOne! Zapraszam
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Tajemniczych historii związanych z dwiema wersjami PlayStation 3 ciąg dalszy. Jak dowiedzieli się redaktorzy serwisu GamesIndustry.biz, chociażby w Anglii mogą być problemy z dostaniem tej tańszej. Według przedstawicieli niektórych sklepów, ma się ona w ogóle na Wyspach nie pojawić.

Tego, że dwie wersje PlayStation 3 wprowadzą wiele zamieszania, można się było spodziewać już właściwie podczas konferencji Sony, na której firma ogłosiła cenę konsoli. Ci, którzy wierzyli, że jedyną różnicą między tańszym a droższym egzemplarzem będzie dysk, mieli już okazję srodze się zawieść. Teraz zaś dodatkowo okazuje się, że sytuacja może wcale nie wyglądać tak różowo, że wejdziemy do sklepu i wybierzemy jedną z wersji konsoli...

Wygląda bowiem na to, że tańsza wersja może się w ogóle nie pojawić w ofercie przynajmniej niektórych angielskich sklepów. Można też przypuszczać, że podobnie być może w innych miejscach globu. Sony nazywa to szacowaniem potencjalnego zainteresowania obiema wersjami. Cóż, zobaczymy jak wyjdzie - oby nie okazało się, że tańsza konsola istnieje, ale jedynie w teorii, a gracze mogą kupić dowolną wersję, pod warunkiem, że będzie to ta z dyskiem 60 GB.

http://www.gram.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ