Jakie pliki rozpoznaje epsxe ?

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Jakie pliki rozpoznaje epsxe ?

Post autor: kamilol »

Wiem, że emulator odtwarza pliki ISO. Gry z netu nie zawsze są zapisane w tym formacie. Często można spotkać RAR. Programem można rozpakować i uruchomić. Jak zagrać w grę, która jest obrazem (obraz nero cd) ? Czy można spotkać jeszcze inne pliki i jak sobie z nimi radzić ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Domyslnie ePSXe obsługuje BIN, ISO i IMG.
Kilka niespotykanych BZ, BZ.INDEX, Z, Z.TABLE oraz obrazy spakowane RARem 2.X uruchomisz za pomocą pluginu Mooby CDR/ISO.

najlepszym wyjściem okazuje sie jednak mountowanie obrazów za pomocą napędu wirtualnego - tutaj najlepszy kazuje się DeamonTools, który obsługuje większość jeśli nie wszystkie formaty tworzone przez popularne prograu do kopiowani/zrzucania płyt.

Wszystkie aplikacje o których pisałem znajdują się w Downloadzie.

BTW; Przenosze temat do działu "ePSXe i ..."
2BII!2B
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

Móglbyś opisać jak poslugiwać się DeamonTools ?

Utworzyl mi się wirtualny cdrom, pokazuje mu ścieżke dostępu i w epsxe klikam na Run CDROM i nic. Dzieje mi się tak z 4 grami *nrg. Gry pochodzą z suprnova, więc wykluczam winę zródla. Chyba coś zle robię. Chcę zagrać w grę z dysku twardego. Posiadam także Nero Expess.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. Na tray`u powinieneś mieć czerwoną ikonkę DeamonTools`a
2. Kliknij ją lewym mychy
3. Wybierz napęd (Device...)
4. Wyświetli CI się okienko, w którym należy otworzyć plik obrazu
5. Po powyższym pliki z ISO będą dostępne na dysku wirtualnym
6. Uruchom ePSXe
7. Skonfiguruj wtyczkę CDR tak by wskazywała na dysk wirtualny DT
8. Odpal emulator poleceniem {File > Run ISO}
9. Baw się dobrze

Więcej informacji na temat DT znajdziesz tutaj >
http://www.psemu.pl/modules.php?name=Ar ... &id=demont
2BII!2B
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

winter_mute pisze: 7. Skonfiguruj wtyczkę CDR tak by wskazywała na dysk wirtualny DT
Tego nie rozumiem. Poza tym ISO dziala mi normalnie bez tego programu. Klikam na FILE i Run ISO. Pokazuje ścieżke dostępu i gra odpala.

Chodzi mi o pliki o rozszerzeniu *NRG Image. Często takie można spotkać na suprnova. Nie wiem jak je uruchomić. Pewnie można jakoś je zamieniś na ISO, ale nie wiem jak.
Awatar użytkownika
MVT
Senior
Senior
Posty: 168
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 21:19
Kontakt:

Post autor: MVT »

Hym... o ile się nie mylę to obrazy płyt "nrg" robi się za pomocą Nero Burning Rom. Można przekonwertować obraz płyty "nrg" na "iso", "bin" itp.
za pomocą programiku WinISO. Można go chyba zassać na underpl.org.

Pozdro all.
;> Steel POWAH ;>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pkt 7. < Tego nie rozumiem.
Jesli normalnie masz napęd CD(DVD) dostepny pod literą G:, a napęd virtualny D(eamon)T(olls) pod F: - to pkt 7 mówi o tym by tak skonfigurować plugin CDRom w emulatorze by nie korzystał on z napędu G: tylko F: czyli napędu wirtualnego. Czy teraz jest to jasne, czy tłumaczyć jeszcze inaczej :?:
Hym... o ile się nie mylę to obrazy płyt "nrg" robi się za pomocą Nero Burning Rom.
Nie mylisz sę to obraz tworzony właśnie tym oprogramowaniem. Można go wrzucić na dwa napędy wirtualne:
- Nero Image Driver (czy coś takiego - nie pamiętam)
- oraz Deamon Tolls co jest pomysłem lepsiejszym gdyż DT obsługuję całą masę innych rodzajów ISO.

Zaś po zazładowaniu na Deamon Tools możesz:
- odpalić grę na emu (sposób podałem wcześniej) z wszystkimi dobrodziejstwami, których brakuje ISO np. dźwięk CDAudio
- wypalić na CD korzystając z dowolnej aplikacji pozwalającej na kopiowanie w locie (czyli z płyty na płytę > jako źródła używasz wtedy napędu DT, a kopiujesz na nagrywarę)
- nagrać ISO dowolnym programem i otrzymać żądane rozszerzenie np *.iso (w końcu DT traktowany jest jako zwykły napęd CD)
- itd...itp...

Wybór sposobu jaki wykorzystasz Deamon Tools nalezy tylko do Ciebie.
2BII!2B
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

Za pomocą programu WinISO zamienilem pliki *nrg na CD Image file (chyba to jest ISO). Emulator widzi te pliki. Po próbie Run ISO pojawia się czarny ekran (jak przy innych grach na początku), ale gra nie odpala. Kończy się na "SPU open...". Po wrzuceniu tego na dysk wrtualny i konfiguracji pluginu tak, aby ePSXe czytal dysk G (normalnie CDROM mam na dysku F) również gra nie odpala. Wygląda to tak, jakby się ladowala. Testowalem to na grach, które pochodzą z pewnego zródla. Co robię zle ?

Może istnieje jakiś inny sposób z wlączeniem gier *nrg ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

> Pomiń opcję konwertowania plików z nrg na **coś-tam** (krok bez sensu skoro można...)
> Wrzuć plik nrg bezpośrednio na dysk wirtualny (Deamon Tools obsługuje takie rozszerzenie)
> Skonfiguruj plugin CDRom by czytał z dysku wirtualnego
> i daj Run CDRom

tak, istnieje inny sposób
> Sciągnij z Downloadu plugin CDRMooby
> Wybierz go w odpowiednim oknie ePSXe (wyboru pluginu CDR)
> Daj {File > RunCDRom}
> Zamiast uruchomić CD wyskoczy Ci okienko z prośbą o podanie ścieżki do pliku z ISO - wskarz lokację pliku nrg
> Zatwierdź to OK lub Otwórz
> Graj

BTW; ISO nie oznacza jakiegoś konkretnego rozszerzenia pliku - jest to po prostu pełny obraz płyty zrzucony za pomoca odpowiedniego softu na HDD i teraz zależnie od tego jaki program użyłeś mogą być ISO z rozszerzeniem nrg (z Nero) img (z CloneCD) czy bin (CDRWin)
2BII!2B
kamilol
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2003, 22:24

Post autor: kamilol »

Niestety, ale nadal nic...

Wszystkie sposoby zawiodly. Zarówno, kiedy podalem ścieżke do, gier dzialających normalnie, pluginowi CDRMooby, jak i wrzucilem te gry na napęd wirtualny Deamon Tools, wszystkie dzialają. Pliki *nrg jak nie dzialaly, tak nie chcą dzialac.

Być może zle się wgraly. Nie widzę innych możliwości.
ODPOWIEDZ