CTR i opcode 27 UNK (PC 000ac40c)

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
small24
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:27

CTR i opcode 27 UNK (PC 000ac40c)

Post autor: small24 »

Czytalem juz tutaj na forum ze ktos odyła uzytkownika z problemem zeby skorzystal z opcji wyszukaj i tez tak zrobilem ale niestety nic sensownego nie znalazlem wiec gdyby ktos mial pomysl jak mi pomoc to prosze o rady

Moj problem wyglada tak
W obecnej chwili posiadam 2 rozne wersje tej kultowej gry, emulator ePSX w wersji 1.6.0 i wczesniejszej, potrzebny bios SCPH1001, oraz chyba potrzebne pluginy gdyz sciagalem instalator z tego servisu.
Konfiguracja komputerowa nie jest chyba najistotniejsza

Wyzej wymymieniony blad wyskakuje mi za kazdym razem gdy probuje wejsc do jakiegos wyscigu.
Ktos gdzies napisal zeby zaznaczyc opcje Config->Sound->Enable SPU IRQ hack, zrobilem tak tylko ze z zaznaczeniem tej opcji jest tak ze za kazdym nastepnym uruchomieniem emulatora znowu jest odznaczona.
Nie mam pojecia cos zrobic. PLIS niech ktos pomoze !!
Plugin do dzwieku to Eternal SPU Plugin 1.41
A to plugin video Pete's DX6 D3D Driver 1.75

c.d.

Pobawlilem sie wlasnie Xebra i przy jego uzyciu normalnie moge wejsc do wyscigu i sie scigac tylko ze tu jest problem z ustawieniem Video aby wszystko ladnie i plynnie dzialalo
W ktoryms poscie bylo napisane ze blad opcode moze byc spowodowany tym iz plyta z ktorej robiono obraz jest porysowana, jesli by tak bylo to chyba nie udalo by mi sie wejsc do wyscigu przy uzyciu Xebry wiec chyba wszytsko lezy w konfiguracji ePSX.
Pomoze mi ktos to skonfigurowac ??

Podam tutaj jeszcze co sie dzieje na innych emu
SSSPSX jak chce zaladowac obraz czy to z VD czy z obrazu wywala blad

PSXeven przy tym znowu cos jest z obrazem, pokazuje mi sie tylko napis Sony .... i dalej slysze zapowiedz gry w glosniku, obraz bez zmian - a co do tej "dziwnej" zapowiedzi to slychac ja tylko przy tym emu

pSX - blad wlaczania aplikacji i dalej info zeby przeinstalowac

Pcsx - wlacza sie ale dalej jak zaladuje obraz wywala blad

vgs141demo to ogolnie jakas pomylka, nie dziala na XP

bleem1_6bBETA - nie jest prawidlowa aplikacja systemu windows

AdriPSX ILE Edition 1-0-5 - tutaj ladnie laduje mi sie drugi obraz z tekstem po Sony ... i stoi w miejscu

Czy moze by to wina biosu ??

Wina biosu ? zmienilem bios i teraz ePSX udzielilo sie to co mialem z innymi emu, ta dziwna zapowiedz o ktorej pisalem no i caly czas na obrazie mam teraz ta flage ktora pojawia sie razem z napisem LOADING.. tylko ze nie ma loading :/
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Ja powiem, ze wszystko odpalam na biosie 7502 i akurat z tym tytulem problemow zadnych nie mialem nigdy.
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

small24 pisze:Konfiguracja komputerowa nie jest chyba najistotniejsza
Najistotniejsza nie jest, ale jest istotna. Napisz, co pod maska siedzi, bo przykladowo, nie widze sensu uzywania Pete's DX6 D3D, jesli jestes szczesliwym posiadaczem karty graficznej ze wspolczesniejszej wspolczesnosci.
small24 pisze:W obecnej chwili posiadam 2 rozne wersje tej kultowej gry
Jakie wersje? Ja recze glowa wlasna i mojego kota, ze z oryginalem nie ma zadnych problemow.
small24 pisze:Czy moze by to wina biosu ??
Nie, BIOS z pewnoscia jest niewinny.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2006, 21:29 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
small24
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:27

Post autor: small24 »

Komp moj to Athlon 900, 512 ramu, GF 400 MMX 64 mb
Muzzy^F8 pisze:Ja powiem, ze wszystko odpalam na biosie 7502 i akurat z tym tytulem problemow zadnych nie mialem nigdy.
Jakim emulatorem :?:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

small24 pisze:Komp moj to Athlon 900, 512 ramu, GF 400 MMX 64 mb
W kwestii plugina graficznego, przesiadka na Pete's OpenGL 1.7x mocno sugerowana. Nie tylko dla CTR; sugerowana dla znakomitej wiekszosci emulowanych gier.
small24 pisze:Jakim emulatorem?
Zgaduje, ze ePSXe. Zgadlem? Ha! Wiedzialem.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

BzyRes pisze:Zgaduje, ze ePSXe. Zgadlem? Ha! Wiedzialem.
Nosz kurde BzyRes :P
Nie dosc, ze malo pisze to mi zabrales frajde napisac, ze owszem ePSXe 1.6.0. :twisted:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
small24
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:27

Post autor: small24 »

Oj chlopaki chlopaki, naszczescie udalo znalesc mi sie angielskie forum traktujace o emulatora PSX na ktorym opisany byl moj problem, Potrzebowalem wgrac patcha gdyz ntfs posiada zabezpieczenia - nie wiem jakie ale widocznie ma. Teraz juz dziala a ja ciesze sie moja ulubina gra na PSX !! Dzieki wszytskim za pomoc, pozdro !!
Arczi
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 14:56

Post autor: Arczi »

small24 pisze:Oj chlopaki chlopaki, naszczescie udalo znalesc mi sie angielskie forum traktujace o emulatora PSX na ktorym opisany byl moj problem, Potrzebowalem wgrac patcha gdyz ntfs posiada zabezpieczenia - nie wiem jakie ale widocznie ma. Teraz juz dziala a ja ciesze sie moja ulubina gra na PSX !! Dzieki wszytskim za pomoc, pozdro !!
small mam ogromna prosbe napisz jaki jest to patch mam dokładnie taki sam problme a jestem wielkim fanem tej gryyy a nie moge jej odpalic
Awatar użytkownika
tapek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2006, 20:15

Post autor: tapek »

Arczi pisze:
small24 pisze:Oj chlopaki chlopaki, naszczescie udalo znalesc mi sie angielskie forum traktujace o emulatora PSX na ktorym opisany byl moj problem, Potrzebowalem wgrac patcha gdyz ntfs posiada zabezpieczenia - nie wiem jakie ale widocznie ma. Teraz juz dziala a ja ciesze sie moja ulubina gra na PSX !! Dzieki wszytskim za pomoc, pozdro !!
small mam ogromna prosbe napisz jaki jest to patch mam dokładnie taki sam problme a jestem wielkim fanem tej gryyy a nie moge jej odpalic
Ten opcode to zabespiecznie gry w wersji PAL, jest na to patch
nike29
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 06 grudnia 2006, 03:56

Post autor: nike29 »

No dobra mam ten sam problem. Z góry mówię że jestem ciemny w temacie. ściągnąłem ten patch ale nie bardzo wiem co mam z nim zrobić. Pomóżcie proszę.
ODPOWIEDZ