problem

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Keks
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 20:37

problem

Post autor: Keks »

Jestem tutaj nowy i mam pytanie bo mam problem sciagnolem ePSXe InPCP i najpierw sie meczylem dlugo z biosem az w koncu znalazlem tego scph7502 i wsadzilem na odpowiednie miejsce i z tego co czytaalem moj nieorginalny tekken 3 gold na plytce ktora kupilem na stadionie powinien dzialac ale nie... zonk. Wyswietla mi sie takie okienka z biosem(nie nie tym do epsxe tylko taki sam jak wlaczymy wiersz polecenia) oprocz tego czarny ekran(nie na caly monitor na czesc) chwilke nic sie nie dzieje po czym wyskakuje mi komunikat: "missing render-texture extension" do wyboru mam tylko klikniecie ok a wiec klikam ok po czym wyskakuje napis "No buffer available" i znow moge tylko klikac ok wiec klikam ok nic sie nie dzieje wiec wylaczam ten program o co chodzi?
PS i dodam ze nie tylko z tekkenem tak sie dzieje probowalem tez z grami sciagnietymi z waszej strony
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm, to mi nie wygląda na problem z emulatorem a wtyczką wideo... tudzież kartą graficzną... więc:
- po pierwsze... jaką masz kartę graficzną
- a po drugie masz zainstalowany DirectX oraz jakieś nowsze stery dla karty graficznej?

Kolejna kwestia
az w koncu znalazlem tego scph7502 i wsadzilem na odpowiednie miejsce
skoro znalazłeś BIOS (nie wnikam gdzie) to mam nadzieję że termin wsadziłem oznacza że w odpowiednim folderze znalazł się plik scph7502.bin, innymi słowy rozpakowałeś zip`a, rar`a czy inne archiwum w jaki (o ile tak było oczywiście) plik się znajdował... Jest tu jeszcze jedna teoria - wypróbuj BIOS z innego źródła, zdarzyć się może że plik był uszkodzony.

Tyle ode mnie na początek.
BTW; mam nadzieję że nie próbujesz uruchomić ePSXeInPCP pod Linuksem/wine - taki trick niestety nie zadziała.
2BII!2B
Keks
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 20:37

Post autor: Keks »

powiem ci ze akurat w biosie dobrze rozpakowalem samą zawartosc zipa az taki nie jestem...
karte graficzna dokladnie nie wiem ale Geforce 2 64mb ale nie sadze zeby moja karta byla za slaba bo CoD jedynka chyba ma lepsza grafike niz jakakolwiek gra na psx
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5250
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

powiem ci ze akurat w biosie dobrze rozpakowalem samą zawartosc zipa az taki nie jestem...
A skąd ja mam to wiedzieć :] Nie mam dostepu do Twojego kompa, a napisałeś że BIOS wrzuciłeś do folderu - takie stwierdzenie równie dobrze może oznaczać wrzucenie pliku bin jak i zip/rar etc... Niestety zdolności paranormalnych, tudzież czytania w myślach innych osób też nie mam :P

A wracając do tematu i kwestii karty graficznej - tak, Twoja karta pociągnie CoD, i bez problemu poradzi sobie z ePSXe, ale o filtrach WGL, czy shaderach możesz zapomniec. Zastanawiam się czy przypadkiem nie zmieniłeś pluginu wideo na Pete`s OpenGL2, sprawdź proszę konfiguracje {Config > Wideo}, bo ze względu na ograniczenia sprzętowe wspomniana wcześniej wtyczka nie będzie u Ciebie działać, wręcz przeciwnie - będzie powodować błędy.
2BII!2B
ODPOWIEDZ