Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 i dodatki
>> PCSX2 v0.7 test Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 27 22:36    Temat postu:  PCSX2 v0.7 test    

Już w trakcie publikacji nowinek związanych z wersją robocza PCSX2 niejednokrotnie w czasie dysputy postawione i omawiane zostały wymagania, jakie każdy z rozmówców ma względem nadchodzącej wersji PCSX2. Osobiście obstawiałem prostotę użytkowania, inni mówili o wzroście prędkości, obsłudze momorki itp. Kto jednak mógł przypuszczać, że PCSX2 v0.7 przerośnie nasze oczekiwania?
Cóz tu dużo mówic. Dla mnie pojawienie się PCSX v0.7 jest bez wątpienia wydarzeniem roku. Dlaczego? Hmmm... oto krótka lista uzasadnień:
- w końcu można bez problemowo odpalać/testować gry. Wystarczy włożyć CD/DVD z grą do napędu. Kliknąć {Run>CD-Rom} i wwala.
- prędkość emulacji. Cóż tu dużo mówić, w stosunku do poprzedniej wersji wzrosła dwukrotnie.
- wymagania sprzętowe. Udało mi się osiągnąć ponad 50% prędkości emulacji, w czasie grania [czytaj GRANIA, nie jakiegoś tam oglądania slajdów początkowych lecz czystego i jakże satysfakcjonującego GRANIA]
- obsługa memorek & savestatów
- itd. itd.

Ehhh… cóż tu dużo mówić. Przecież żadne słowa nie zastąpią kilku obrazków toteż zapraszam do obejrzenia kilku ciekawych shotów:

Konfiguracja testowa:
Hardware: Celeron 1,2GHZ, 512MB RAM, GF3Ti, SBLive!, LG DVD16x
Software: PCSX v0.7, SCPH10000, GSdx9 v0.6, P.E.Op.S. SPU2 v1.2, P.E.Op.S. CDVD v1.2, PADwinKeyb v0.8, USB/FireWire Null v0.3

Screeny:
W końcu BIOS wygląda tak jak należy

Cieszy również nowododana obsługa memorek

Na których można nawet zapisać to i owo

Co ważniejsze równie ciekawe efekty można uzyskać po włożeniu płytki z grą do napędu. Co prawda niektóre gry pokazują niewiele. Do tych tytułów zaliczyć można choćby:

Ace Combat 4

BurnOut 3

Inne trochę więcej – BurnOut 2

Pro Evolution Soccker 4

Final Fantasy X

Trafią się także perełki, które można nie tylko odpalić, ale również pograć, jak np. Beats of Rage >

Oczywiści niejedna osoba powie a co to za granie z prędkością 6-7 klatek/sekundę. Oczywiście „słabe”, proszę jednak zważyć uwagę, ze screeny zostały wykonane na słabszym sprzęcie, aby zilustrować fakt zoptymalizowania emulatora. Wystarczy bowiem włączyć prekompilator – odznaczyć opcje „Disable Recompiler” w menu {Config > CPU} i liczba fps`ów skacze dwukrotnie w górę

Co więcej wraz ze wzrostem zegara procesora praktycznie liniowo rośnie liczba fps`ów – na moim PIV 2GHz (przy znacznym obciążeniu systemu), osiągnąłem prędkość w granicach 100%. Czyż to nie brzmi pikie Question

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 12 28 01:23    Temat postu:    

Pozwole sobie zamieścic kilka zdjęć z gry MegaMen 7:

Gra była puszczona na moim słabym sprzęcie czyli: AMD 2000 XP+, 256 DDR, GEFORCE 4 MX 440

Jutro dołącze jeszcze zdjęcia z DRAGON BALL Z BUDOKAI 3 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 28 02:42    Temat postu:    

fajne shoty Adult, mam jednak małą prośbę - w dbałości o modemowców wrzuć screeny w mniejszej rozdzaiłace. Tnx

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 12 28 02:51    Temat postu:    

Niestety nie mam żadnego programu żeby zmienić rozdzielczość ty zdjęć ale postaram sie żeby następne były mniejsze.

Powrót do góry
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 12 29 01:26    Temat postu:    

Tak jak obiecałem dzisiaj zdjęcia z DRAGON BALL Z BUDOKAI 3:

Powrót do góry
Ravven
User
User

PostWysłany: 2004 12 30 20:18    Temat postu: Konfiguracja...    

Cześć !!!
Od niedawna mam PCSX2 i jak na razie to nie wiem jak miała by wyglądać jego konfiguracja, jakie powinien mieć plugin'y, itp, itd.

Moj sprzęt to:
- Pentium IV 1,5 GHz
- 448 Ram (SDR)
- Radeon 9000 Pro 128 DDR
- SB live 1024
- Maxtor 7200 (ale to już chyba nie ważne Very Happy)

Sam emulator mocno mnie zainteresował, no bo jak ja bardzo chciałbym zagrać w FF X na PC !!!

P.S. Budokai 3 jest przegięte, a szczególnie intro (choć z 2 też było przegięte Wink)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 12 30 23:33    Temat postu:    

Na tej stronie http://www.ngemu.com/forums/showthread.php?t=58506
masz opisane jak najlepiej wszystko skonfigurować.

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 31 00:40    Temat postu:    

Cytat:
jakie powinien mieć plugin'y

W chwili obecnej dużego wyboru nie masz > GSdx9 v0.6, P.E.Op.S. SPU2 v1.2, P.E.Op.S. CDVD v1.2, PADwinKeyb v0.8, USB/FireWire Null v0.3
ewentualnie jeśli chcesz grać w sloooow-motion i bez filtrowania tekstur mozesz zmienić plugin Video z GSdx9 na standardowo dołączony do emulatora GSoft 0.8
Cytat:
jak miała by wyglądać jego konfiguracja
Od czasów PSEmu Pr dużo się nie zmieniło Smile kopiujesz BIOS do katalogu BIOS, wtyczki do PLUGINS. Następnie uruchamiasz program, klikasz {Config > Configure}, wybierasz wtyczki i przycisk "Configure..." przy każdej. Roboty nie ma dużo

GSdx9 -> Windowed / D3D / PixelShader 1.1 (R9000 wspiera bodajrze tylko, a może aż DX8.1), +ew Half Vres by zyskać parę fpsów.

PEOpS SPU2 -> identycznie jak PEOpS DSound Driver dla ePSXe > Zerknij do działu Artykuły jest tam gotowy konfig i bodajrze opis wtyczki.

PEOpS CDVD -> identycznie jak PEOpS CDR Driver dla ePSXe > Zerknij do działu Artykuły jest tam gotowy konfig i z pewnością opis wtyczki.

PADwinKeyb -> wedle uznania - klikasz pozycję a następnie wciskasz klawisz którey ma jej odpowiadać.

USB/FireWire -> nic do konfigurowania.

BIOS - > o BIOS musisz zatroszczyć się sam Rolling Eyes

Cytat:
Sam emulator mocno mnie zainteresował, no bo jak ja bardzo chciałbym zagrać w FF X na PC !!!
FFX - fajna szpila, ale upłynie trochę wody w rzece nim będzie można grać na PC 8)

Powrót do góry
Ravven
User
User

PostWysłany: 2004 12 31 01:47    Temat postu:    

Dzięki !!! Odpaliłem emulator !!! I BIOS'a !!! To już coś, maiałem ok 12 - 16 fps. Miałem za to problem z dźwiękiem. Sterownik PEOpS'a do dżwięku nie wyświetlał się w liście plugin'ów. Jaka jest różnica w plugin'ie grafiki pomiędzy normalnym GSdx9 a SSE2. Czy jest jakaś możliwość podwyższenia ilości klatek fps ??
Powrót do góry
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 12 31 03:04    Temat postu:    

GSdx9 SSE2 uruchomisz tylko jeżeli twój procesor posiada instrukcje SSE2, a różnica jest taka że jeżeli masz te instrukcje to emulator powinien wyświetlać grafike szybciej.

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 31 19:06    Temat postu:    

[słowniczek]SSE2 - instrukcje dodatkowe procesów z rodziny Pentium 4 [/słowniczek]

Cięzko objektywnnie powiedzieć jak wpływa to na rozgrywkę gdyż sam emulator korzysta z tych instrukcji, przez co całkowite włączenie/wyłączenie SSE2 i sprawdzenie jak emu działa z nimi lub bez nich jest niemożliwe.
Zmiana platformy również nic nie daje - w moim przypadku ciężko porównać PIII o zegarze 1,2GHz do PIV o częstotliwości taktowania 2GHz.

Powrót do góry
Mafiozo
Nowicjusz

PostWysłany: 2004 12 31 21:25    Temat postu:    

"- w końcu można bez problemowo odpalać/testować gry. Wystarczy włożyć CD/DVD z grą do napędu. Kliknąć {Run>CD-Rom} i wwala. "

TZN. że moge odpalić każdą gre jaką będe chciał ? Smile
Powrót do góry
jestem@
Nowicjusz

PostWysłany: 2005 01 01 04:36    Temat postu:    

Kilka(naście) screenów z gry Super Bust-A-Move 2 PAL (jedyna którą miałem pod ręką):

Mój sprzęt: PIV 1.6 GHz, 384 SDRam, GeForce 2 MX200 32MB. Gra jest wpełni grywalna (grafika, dźwięk, muzyka, zapisy - wszystko jest o.k.).
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 01 01 19:24    Temat postu:    

Adult, pozwoliłem sobie zmniejszyć shoty z MM7, mam nadzieję ze nie masz nic przeciwko.

Cytat:
TZN. że moge odpalić każdą gre jaką będe chciał ?
Nie ma takiego emulatora, który byłby wstanie uruchomić każdą grę z obsługiwanej platformy. Szczególnie PCSX2 który cały czas raczkuję. Jednakże w chwili obecnej nic nie stoi na przesszkodzie byś wrzucił interesujący Cię tytuł do napędu i sprawdził jak PCSX2 sobie z nim radzi.

Na koniec obiecywana wczoraj garść nowych screenów - tym razem dwa "menusowe" (obsługa menu działa prawidłowo, dalej kaput.) tytuły:

Devil May Cry

oraz Kingdom Hearts

Powrót do góry
Ravven
User
User

PostWysłany: 2005 01 01 20:42    Temat postu: SSE2 a prędkość...    

Rzeczywiście, uruchomienie tego plugina przyspieszylo emulacje. Teraz dochodze nawet do ok 50% predkości emulacji. A stałe fps to około 20 !!!
Niezła róźnica Very Happy
Powrót do góry
Strona 1 z 5 [61 Posts]   Idź do strony: 1, 2, 3, 4, 5 Następny
Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 i dodatki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 04 08 09:43
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)