PCSX2 v0.7 test

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PCSX2 v0.7 test

Post autor: winter_mute »

Już w trakcie publikacji nowinek związanych z wersją robocza PCSX2 niejednokrotnie w czasie dysputy postawione i omawiane zostały wymagania, jakie każdy z rozmówców ma względem nadchodzącej wersji PCSX2. Osobiście obstawiałem prostotę użytkowania, inni mówili o wzroście prędkości, obsłudze momorki itp. Kto jednak mógł przypuszczać, że PCSX2 v0.7 przerośnie nasze oczekiwania?
Cóz tu dużo mówic. Dla mnie pojawienie się PCSX v0.7 jest bez wątpienia wydarzeniem roku. Dlaczego? Hmmm... oto krótka lista uzasadnień:
- w końcu można bez problemowo odpalać/testować gry. Wystarczy włożyć CD/DVD z grą do napędu. Kliknąć {Run>CD-Rom} i wwala.
- prędkość emulacji. Cóż tu dużo mówić, w stosunku do poprzedniej wersji wzrosła dwukrotnie.
- wymagania sprzętowe. Udało mi się osiągnąć ponad 50% prędkości emulacji, w czasie grania [czytaj GRANIA, nie jakiegoś tam oglądania slajdów początkowych lecz czystego i jakże satysfakcjonującego GRANIA]
- obsługa memorek & savestatów
- itd. itd.

Ehhh… cóż tu dużo mówić. Przecież żadne słowa nie zastąpią kilku obrazków toteż zapraszam do obejrzenia kilku ciekawych shotów:

Konfiguracja testowa:
Hardware: Celeron 1,2GHZ, 512MB RAM, GF3Ti, SBLive!, LG DVD16x
Software: PCSX v0.7, SCPH10000, GSdx9 v0.6, P.E.Op.S. SPU2 v1.2, P.E.Op.S. CDVD v1.2, PADwinKeyb v0.8, USB/FireWire Null v0.3

Screeny:
W końcu BIOS wygląda tak jak należy
Obrazek

Cieszy również nowododana obsługa memorek
Obrazek

Na których można nawet zapisać to i owo
Obrazek

Co ważniejsze równie ciekawe efekty można uzyskać po włożeniu płytki z grą do napędu. Co prawda niektóre gry pokazują niewiele. Do tych tytułów zaliczyć można choćby:

Ace Combat 4
Obrazek

BurnOut 3
Obrazek

Inne trochę więcej – BurnOut 2
Obrazek

Pro Evolution Soccker 4
Obrazek

Final Fantasy X
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trafią się także perełki, które można nie tylko odpalić, ale również pograć, jak np. Beats of Rage >
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiści niejedna osoba powie a co to za granie z prędkością 6-7 klatek/sekundę. Oczywiście „słabe”, proszę jednak zważyć uwagę, ze screeny zostały wykonane na słabszym sprzęcie, aby zilustrować fakt zoptymalizowania emulatora. Wystarczy bowiem włączyć prekompilator – odznaczyć opcje „Disable Recompiler” w menu {Config > CPU} i liczba fps`ów skacze dwukrotnie w górę

Obrazek

Co więcej wraz ze wzrostem zegara procesora praktycznie liniowo rośnie liczba fps`ów – na moim PIV 2GHz (przy znacznym obciążeniu systemu), osiągnąłem prędkość w granicach 100%. Czyż to nie brzmi pikie :?:
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Pozwole sobie zamieścic kilka zdjęć z gry MegaMen 7:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gra była puszczona na moim słabym sprzęcie czyli: AMD 2000 XP+, 256 DDR, GEFORCE 4 MX 440

Jutro dołącze jeszcze zdjęcia z DRAGON BALL Z BUDOKAI 3 8)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

fajne shoty Adult, mam jednak małą prośbę - w dbałości o modemowców wrzuć screeny w mniejszej rozdzaiłace. Tnx
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Niestety nie mam żadnego programu żeby zmienić rozdzielczość ty zdjęć ale postaram sie żeby następne były mniejsze.
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Tak jak obiecałem dzisiaj zdjęcia z DRAGON BALL Z BUDOKAI 3:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Konfiguracja...

Post autor: Ravven »

Cześć !!!
Od niedawna mam PCSX2 i jak na razie to nie wiem jak miała by wyglądać jego konfiguracja, jakie powinien mieć plugin'y, itp, itd.

Moj sprzęt to:
- Pentium IV 1,5 GHz
- 448 Ram (SDR)
- Radeon 9000 Pro 128 DDR
- SB live 1024
- Maxtor 7200 (ale to już chyba nie ważne :D)

Sam emulator mocno mnie zainteresował, no bo jak ja bardzo chciałbym zagrać w FF X na PC !!!

P.S. Budokai 3 jest przegięte, a szczególnie intro (choć z 2 też było przegięte ;))
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Na tej stronie http://www.ngemu.com/forums/showthread.php?t=58506
masz opisane jak najlepiej wszystko skonfigurować.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jakie powinien mieć plugin'y
W chwili obecnej dużego wyboru nie masz > GSdx9 v0.6, P.E.Op.S. SPU2 v1.2, P.E.Op.S. CDVD v1.2, PADwinKeyb v0.8, USB/FireWire Null v0.3
ewentualnie jeśli chcesz grać w sloooow-motion i bez filtrowania tekstur mozesz zmienić plugin Video z GSdx9 na standardowo dołączony do emulatora GSoft 0.8
jak miała by wyglądać jego konfiguracja
Od czasów PSEmu Pr dużo się nie zmieniło :) kopiujesz BIOS do katalogu BIOS, wtyczki do PLUGINS. Następnie uruchamiasz program, klikasz {Config > Configure}, wybierasz wtyczki i przycisk "Configure..." przy każdej. Roboty nie ma dużo

GSdx9 -> Windowed / D3D / PixelShader 1.1 (R9000 wspiera bodajrze tylko, a może aż DX8.1), +ew Half Vres by zyskać parę fpsów.

PEOpS SPU2 -> identycznie jak PEOpS DSound Driver dla ePSXe > Zerknij do działu Artykuły jest tam gotowy konfig i bodajrze opis wtyczki.

PEOpS CDVD -> identycznie jak PEOpS CDR Driver dla ePSXe > Zerknij do działu Artykuły jest tam gotowy konfig i z pewnością opis wtyczki.

PADwinKeyb -> wedle uznania - klikasz pozycję a następnie wciskasz klawisz którey ma jej odpowiadać.

USB/FireWire -> nic do konfigurowania.

BIOS - > o BIOS musisz zatroszczyć się sam :roll:

Sam emulator mocno mnie zainteresował, no bo jak ja bardzo chciałbym zagrać w FF X na PC !!!
FFX - fajna szpila, ale upłynie trochę wody w rzece nim będzie można grać na PC 8)
2BII!2B
Awatar użytkownika
Ravven
User
User
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2004, 13:08

Post autor: Ravven »

Dzięki !!! Odpaliłem emulator !!! I BIOS'a !!! To już coś, maiałem ok 12 - 16 fps. Miałem za to problem z dźwiękiem. Sterownik PEOpS'a do dżwięku nie wyświetlał się w liście plugin'ów. Jaka jest różnica w plugin'ie grafiki pomiędzy normalnym GSdx9 a SSE2. Czy jest jakaś możliwość podwyższenia ilości klatek fps ??
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

GSdx9 SSE2 uruchomisz tylko jeżeli twój procesor posiada instrukcje SSE2, a różnica jest taka że jeżeli masz te instrukcje to emulator powinien wyświetlać grafike szybciej.
Obrazek
ODPOWIEDZ