Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Obraz z konsoli na monitorze zamiast na telewizorze Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rafalkam2b
User
User

PostWysłany: 2004 09 29 19:16    Temat postu:  Obraz z konsoli na monitorze zamiast na telewizorze    

Tak jak w temacie - czy da sie jakoś przesłać obraz z kosoli na monitor i grać? Chodzi mi tu o jakieś tanie rozwiązanie bo horrendalnie drogie już widziałem.
PS. Mam kartę grafiki z wyjściem TV jakby to miało jakieś znaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 10 08 23:31    Temat postu:    

Sorki, że tak późno, ale dopiero dziś spostrzegłem ten temat, a więc AFAIK są trzy rozwiązania:
1) VGA BoX, tutaj np. jedna z lepszych/droższych zabawek
http://www.pm.roletim.com.pl/playstation2/xga_box.htm
Podobniez idzie dostać tańsze wersje (100zł) ale parametry i jakośc obrazu jest słabsza

2) Karta TV, używałem osobiście, powiem, że idzie pograć jakość obrazu jest naprawdę dobra (przy trybie polepszania obrazu)... są też kłopoty (przełączanie trybów PAL/NTSC, zrzucanie obrazu formatów > 320x240 itd). Cena w zależności od karty (100-300 zł, może i mniej)

3) karta graficzna z gniazdem VIVO. chyba najtańsze (bo darmowe, jeśli posiadasz już odpowiednią karte) i najlepsze (doskonała jakość obrazu, możliwość jednoczesnego grania na PS2 i pracy na kompie Smile , łatwe podłączenie itd).

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
rafalkam2b
User
User

PostWysłany: 2004 10 09 14:01    Temat postu:    

Co to jest gniazdo VIVO? Czy to jest wyjście TV? Czy da się jakoś do wyjścia TV podłączyć konsolę?
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 10 10 15:43    Temat postu:    

VIVO czyli Video IN Video OUT, to gniazdo dostępne na nowszych kartach z rodziny GeForce umożliwiające przepływ sygnału wideo w obydwie strony tzn. może jednocześnie służyć jako TV-out (Video OUT), oraz do wprowadzania obrazu do karty/komputera (Video IN). Dzieki drugiej możliwości [Wideo] można przesłać braz z konsoli do komputera bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu, tj. np. Tuner TV czy karta/stacja przechwytywania wideo [b. droga zazbawka].

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
rafalkam2b
User
User

PostWysłany: 2004 10 10 20:38    Temat postu:    

A jaka jest jakość przez kartę TV? Jak duże są różnice miedziy TV? Jak dużo fps może wyświetlać karta TV?
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 10 10 20:54    Temat postu:    

Rozumiem że karta TV = tuner TV
Cytat:
A jaka jest jakość przez kartę TV? Jak duże są różnice miedziy TV?
To zalezy od karty. Przeważnie tunery TV przechwytują obraz z rozdzielczością 320x240. Co prawda obraz można dowolnie skalować, przesuwać i robić full-screen, ale przy znacznym powiększeniu obraz staje się rozmyty. Sytuację, ratuje opcja "Better Quality" dostepna w coponiektórych kartach, dzięki której obraz staje się ostry jak żyleta - nawet w b. wysokich rozdziałkach. Ale jak już wspomniałem wszystko zależy od kupionego tunera. Jak to się ma do TV Question Za telewizionem przemawia głównie komfort i wielkość, jakość obrazu na TV i kompie nie rózni się zasadniczo - czasami na TV wygląda lepiej, czasami gorzej, czasami sprzętowy AA TV podwyższa walory estetyczne gry, a czasami działa przeciwnie. Osobiście wolę grać na TV bo jest z tym mniej roboty Arrow nie trzeba włączać programów, nie ma problemów z podpięciem dźwieku itd. Jednakże jeśli miałbym wybierać pomiędzy 14" TV, a 17 lub 19" monitrem wybrałbym to drugie bo przy konsoli tj. PS2 sprawdz się jak nigdzie powiedzenie "liczy się wielkość" Twisted Evil
Cytat:
Jak dużo fps może wyświetlać karta TV?
Tyle samo co odbiornik TV. Przy wyswietlaniu obrazu nie ma kłopotó, raczej przy przechwytywaniu (zapisie obrazu do pliku *.avi) zdarzyć sie może że zgubisz kilka klatek.

Powrót do góry
kimax
User
User

PostWysłany: 2004 11 08 23:33    Temat postu:    

No to ja sie podczepie pod topic.
Wiec mam karte TV i swego czasu podpialem do niej konsole (PSX). Obraz byl, ale byl on rozjechany na dwie czesci. Nachodzily one na siebie w polowie. Rozjechal sie on w poziomie. Nie wiem co bylo tego przyczyna ale skutecznie to uniemozliwilo mi zabawe i przestalem testowac ten sposob grania. Ma ktos pomysl co to moglo byc i jak to 'wyleczyc'?
Karta TV to Prolink Pixel View TV (878b Conexant) bez FM
System to byla Winda 98 SE
I odpalane na jTV, MoreTV oraz tym progsie dodawanym do Pixel View standardowo (nazwa wypadla mi z glowy)
Wszedzie bylo to samo.

Take control of what you are, it's your freedom.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
rafalkam2b
User
User

PostWysłany: 2004 11 09 23:20    Temat postu:    

Ja mam jeszcze jedno pytanie - co to jest DVI i czy się to różni od VIVO ? Czy da się na tym grać na PS2?
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 11 10 02:17    Temat postu:    

Cytat:
Ja mam jeszcze jedno pytanie - co to jest DVI i czy się to różni od VIVO ? Czy da się na tym grać na PS2?
DVI to Interfejs umożliwiający wyświetlanie analogowego sygnału wideo na cyfrowym monitorze LCD. Przepustowość 165 MHz tj.: 1920x1080 w 60 Hz oraz 1280x1024 at 85Hz, itp. itd. Możliwe 2 rodzaje gniazd DVI-D (mniejsza) wyprowadzenie cyfrowe oraz DVI-I (większe) analogowo-cyfrowe. Szczerze powiedziawszy nie widze powiazania z tematem - gniazdo służy jedynie do wyprowadzania sygnału na zewnątrz toteż nie przyda się do przechwytywania obrazu.
Cytat:
Obraz byl, ale byl on rozjechany na dwie czesci. Nachodzily one na siebie w polowie.
proponuję zmienić region PAL<->NTSC. Jesli nie wiesz jak to zrobić wewnątrz "playera" Smile skorzystaj z domyślnego programu do osługi karty TV (PV TV Station) i w aplikacji konfguracyjnej (TV Sys. Configure) ustaw opcję Kraj/Country na USA.

Powrót do góry
K_ain
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 12 25 02:13    Temat postu:    

akurat potrzebowałbym pomocy w tej dziedzinie
mam ATI Radeona 9550 128mb z wejściem TV
czy jesli podlacze psx to bedzie dzialalo normalnie?
czy musze jeszcze powlaczac jakies opcje w karcie graficznej?
aha czy musialbym dokupic jeszcze jakis sprzet czy wystarczy samo gniazdo do tv?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 25 05:00    Temat postu:    

Cytat:
mam ATI Radeona 9550 128mb z wejściem TV
jestes pewien że to wejście Question oznaczone jako VIVO, SVideo-IN lub Video in Question Mało miałem do czyniania z kartami ATI więc pytam Razz
Cytat:
czy jesli podlacze psx to bedzie dzialalo normalnie?
Nie widzę żadnego problemu - spróbuj podłączyć jakikolwiek sprzęt AV - kamerę, magnetowid DVD, itp. jesli zadziała działać będzie również konsola.
Cytat:
czy musze jeszcze powlaczac jakies opcje w karcie graficznej?
Jesli steorniki będą tego wymagać musisz uaktywnić wejście wideo (Wideo IN)
Cytat:
czy musialbym dokupic jeszcze jakis sprzet czy wystarczy samo gniazdo do tv
Zalezy od gniazda wejściowego jeakie posiadasz. Jesli jest to standardowy chinch to nie widze problemów. Gorzej z S-Video, bo tu trzeba będzie kupić przejściówkę Chinch>S-Video [nie polecam] lub co jest lepszym pomysłem kupić kabel do PS2 z wyjściem S-Videeo [polecam - opcja zwiększa jakość wyświetlanego obrazu, zamiast go zmniejszać jak robi to przejściówka]. Co do softwaru potrzebne Ci będą sterowniki WDM (przechwytywania wideo) dla Twojej karty graficznej. Co jeszcze... hmm. można zaopatrzyć się w przejściówkę 2xchinch na mini jacka jeśli chcesz podłączyć dźwięk do kompa przez gniazdo line-in.

To chyba wszystko... Rolling Eyes

Powrót do góry
K_ain
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 12 25 11:30    Temat postu:    

hmm niestety nie mam VIVO
tylko DVI + TV, hmmmm czyli nici z podlaczania... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 12 27 16:08    Temat postu:    

Cytat:
tylko DVI + TV
Gniazdo DVI, a także TV(-OUT jak podejrzewam) służą jedynie do wyprowadzania sygnału na zewnątrz, tym samym wprowadzenie sygnału z konsoli tudzież wyświetlanie ich na monitorze jest niemożliwe.
W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w odbiornik TV lub jedno z urządzeń opisanych w tym temacie [patrz 2-gi wpis].

Powrót do góry
kimax
User
User

PostWysłany: 2005 01 25 04:41    Temat postu:    

A da jakoś radę puścić obraz z konsoli bezpośrednio na monitorze? Bez pośrednictwa kompa? Sam monit zamiast TV po prostu.

Take control of what you are, it's your freedom.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 01 25 15:33    Temat postu:    

Tak i nie
1) Nie, ponieważ konsola nie ma odpowiedniego wyjścia
2) Tak, ponieważ możn zaopatrzyć się w urządzonko zwane VGA BoX
http://www.pm.roletim.com.pl/playstation2/xga_box.htm

Powrót do góry
Strona 1 z 2 [22 Posts]   Idź do strony: 1, 2 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 04 10 09:48
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)