Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Kultura
>> TopLista filmów Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 08 29 17:09    Temat postu:  TopLista filmów    

Swego czasu prowadziliśmy na IRCzacie interesującą konwersację na temat filmów science-ficition, która IMO warta jest kontynuacji na łamach forum. Tak, więc temat na dziś brzmi „Jakie są Twoje ulubione fily s-f i dlaczego?”.

Oto moi faworyci:
Miejsce 1 - „Diuna”, a raczej jej filmowy pierwowzór w reżyserii Davida Lyncha , bo pod tym tytułem ukazało się również kilka innych pozycji, jak choćby wypuszczony ok. 2000 roku remake filmu, serial telewizyjny, czy cała seria gier komputerowych z doskonałymi tytułami tj.: Dune 2 oraz Emeror: Battle of Dune na czele. Wróćmy jednak do filmu – za co pierwsze miejsce? Scenariusz – cóż tu dużo mówić jest to IMO jedna z najlepszych ekranizacji jakie przyszło mi oglądać i nie chodzi tu jedynie o prozę Herberta. W dodatku film doskonale oddaje klimat książki co zdarza się nader rzadko. Rozmach – czyli to czego brakuje większości obecnych produkcji, bez względu na to czy scena filmu rozgrywana jest w pełnej przepychu sali pałacowej czy też w imponującej pustynno-skalnej scenerii, wszędzie widać dbałość o najmniejsze szczegóły, pracę doprowadzoną praktycznie do perfekcji. Muzyka - w wykonaniu TOTO i orkiestry filharmonii wiedeńskiej powinna być wystarczającą rekomendacją. Nie można zapomnieć o doskonałej obsadzie i jeszcze lepszej grze przez nią prezentowanej, to naprawdę buduje klimat. Nie ukrywam, że film ten może pewnym osobom nie przypaść do gustu, choćby ze względu na słabe efekty specjalne, ale jak na problem nie spojrzeć film pochodzi z 1984 roku i jak na tamte lata efekty prezentują się wręcz niesamowicie.

Miejsce 2 - „Żołnierze kosmosu” jest filmem wielce niedocenionym, choć sam nie wiem dlaczego - może ktoś mnie oświeci. W moim przekonaniu jest to po prostu doskonała opowieść przedstawiająca losy trójki przyjaciół z liceum uwikłanych w brutalną rzeczywistość wojny międzygalaktycznej. Skoro już wspomniałem o brutalności to warto nadmienić że nie jest to film dla osób o słabych żołądkach, przy niektórych scenach „Pluton” wydaje się być dobranocką – mówiąc wprost flaki latają na prawo i lewo. Niektórych może to szokować, innych odstraszać, dla mnie jest to wielce efektownym przedstawieniem wojennej rozpierduchy Razz Pomimo całej swej brutalności film plasuję na 2 miejscu mojej listy, a to dzięki: doskonale dobranej obsadzie i wręcz wspaniałej grze aktorów – widać że naprawdę wczuwają się w rolę dzięki czemu widz nie odnosi wrażenia sztuczności czy może wręcz utożsamiać się z bohaterami podobnie jak w dobrej grze RPG. Po drugie efekty, które naprawdę robią piorunujące wrażenie – statki kosmiczne czy też sceny batalistyczne IMHO wyglądają tak jak należy. Do kolejnych plusów zaliczyłbym również świetną muzykę, która doskonale komponuje się ze scenami do których zostały napisane / wstawione. Co może zastanawiać? Często słyszę, że to naciągana bajeczka, bo skoro ludzie zaszli tak daleko technologicznie to czemu po porstu nie zbombardują tych planet. Myślę że niedawne wojny w Afganistanie i Iraku są doskonałą odpowiedzią na to pytanie – przecież Amerykanie to potęga militarna, mają atomówki, B2, Abramsy > czemu nie rozgromili w proch Afgańskich/Irackich „terrorystów” (jak to nazywają Smile ) Question Nie będę się rozwodził – zostawmy sobie to na później, na koniec wspomnę jeszcze, że ŻK podonie jak DUNE jest również ekranizacją powieści, niestety nie najlepszą bo reżyser poszedł odmienną stroną i film jest w całkiem innej konwencji/klimacie niż książka. Podsumowując wcześniejsze zdanie jest to kiepska adaptacja, jednakże jak dla mnie film znakomity.

Miejsce 3 - „Obcy 2” to IMHO najlepsza część kultowej serii Alien i jak podejrzewam nie tylko jest to moja opinia. Co tu się rozpisywać toż to prawdziwa klasyka, rzekł bym że nawet więcej – ten film bez mrugnięcia można zaliczyć do kultowych osiągnięć kina. Wywody na jego temat pozostawiam zaś innej osobie bo mamy tu prawdziwego maniaka serii.

Na tym zakończę swe wywody. Gorąco zapraszam do pozostawiania własnych głosów (wraz z uzasadnieniem) oraz komentowania już istniejących wpisów, tudzież opisanych wcześniej tytułów.

Pozdrawiam,
/w_m/

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !

Ostatnio zmieniony przez winter_mute dnia 2004 10 08 10:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 03 14:30    Temat postu:    

A co powiesz na Gwiezdne wrota Question
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 09 04 19:46    Temat postu:    

Nie będę się rozpisywał bo chętnie usłysze Twoją opinię na temat tego filmu.
Napisze jedynie że 1 raz byłem na GW w kinie, później widziałem go kilkukrotnie w TV i jak dotychczas nie znudził mi się - jednym słowem podoba mi się, podobnie jak jego serialowa kontunuacja.

A co Ty sądzisz o Gwiezdnych Wrotach.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 05 12:48    Temat postu:    

Widziałem ten film już 5 razy i ciągle mi się podoba. Sam nie wiem czemu, może przez efekty specjalne np. ustawianie "adresu" na wrotach i ich otwarcie. Ogólnie ciekawy pomysł, świetne wykonanie. Ja uważam ten film za klasykę!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 09 13 16:53    Temat postu:    

W zeszłym tygodniu miałem okazje obejrzeć 2 nowe filmy s-f:
a) Alien vs. Predator
b) Ja, robot
Ciekaw jestem kto już widział te filmy i jakie są jego odczucia na ich temat, ew. czy zasłużyły na wejście do czyjegoś osobistego Top 10 s-f movies Question

Powrót do góry
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 14 15:27    Temat postu:    

WoW Shocked to masz szczęście bo ja jeszcze nie widziałem filmów ale widziałem zapowiedzi. Zapowiada się nieżle (mowa o AvP), a co do "Ja robot" to słyszałem że jest trochę nudny. A co powiesz na "Resident Evil : Apocalypse"? Idę na to jak będe miał przypływ gotówki. Mr. Green
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 09 14 21:44    Temat postu:    

AvP podobno krąży już po świecie [niekoniecznie po kinach Very Happy ] od jakiegoś miesiąca, osobiście otrzymałem go jakiś tydzień temu... i nie psyjąc nikomu zabawy powiem, że po filmie spodziewałem się duzo...dużo...dużo więcej. Szczerze powiedziawszy bardziej podobał mi się Aliens 4.

Na ja, robot byłem w kinie w czwartek (na pokazie przedpremierowym) i musze powiedzieć że film bardziej przypadł mi do gustu aniżeli AvP - może i jest trochę nudnawy, ale nie bez powodu. Otóż J,R nie jest czystym filmem akcji (co wywnioskować można z zazpowiedzi) jest to raczej kolejne studium upadku ludzkości i rozważań na temat robotyki ze sporą dawką efektów, nie najgorszą grą Willa i domysłami znanymi choćby z A.I.

Co do "Resident Evil : Apocalypse" słyszałem że straszną kichę z tego zrobili - cosik na podobieństwo Kill Billa > vol 1 naprawde dobra, a część druga nędzna jak kapusta z burakami. Very Happy

Powrót do góry
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 15 12:26    Temat postu:    

Cytat:
Co do "Resident Evil : Apocalypse" słyszałem że straszną kichę z tego zrobili - cosik na podobieństwo Kill Billa > vol 1 naprawde dobra, a część druga nędzna jak kapusta z burakami.

Każdy ma prawo do swojego zdania, ale ja i tak pójdę na to do kina. Razz

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 09 15 18:39    Temat postu:    

Cytat:
Każdy ma prawo do swojego zdania
Alez oczywiście. Idź - to się chwali, w końcu w erze kin domowych lusdzie zaczynają zapominać o dużym ekanie. Osobiście byłem juz w tym kwartale w kinie, poczekam, aż ukaże się coś godnego wydania pieniędzy, a na RE2 nie ide bo szkoda mi kasy na słabe filmy.

Powrót do góry
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 18 15:09    Temat postu:    

Do what you want.... A znasz film "The One" ("Jedyny") z Jetem Lee Question Bardzo ciekawy. Jet Lee gra tam podwójną rolę (lub potrójną albo jeszcze więcej, już nie pamiętam). Tematem filmu są równoległe światy.
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 09 18 15:17    Temat postu:    

Ja widziałem - nawet niezły. Efekty całkiem na poziomie, ale niektóry dialogi są takie że płakać się chce (poza tym mniam Razz).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 18 15:42    Temat postu:    

A niektóre sceny to przegięcie scena zmiażdżenia policjanta dwoma motorami (jeden w jednej ręce, drugi w drugiej ręce i TRACH) Mr. Green
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2004 09 18 16:43    Temat postu:    

Albo wyprzedzanie samochodów na piechty Wink Ale ogólnie film niezły i całkiem niezła mogłaby być jego kontynuacja Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Red XIII
User
User

PostWysłany: 2004 09 21 11:54    Temat postu:    

Cytat:
Ale ogólnie film niezły i całkiem niezła mogłaby być jego kontynuacja

no nie wiem......
A teraz zmiana na starsze filmy. "Screamers" (pol. " Tajemnica Syriusza). Fajny i szkoda że tak rzadko idzie w TV. Crying or Very sad

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 09 21 14:31    Temat postu:    

Cytat:
Albo wyprzedzanie samochodów na piechty Ale ogólnie film niezły i całkiem niezła mogłaby być jego kontynuacja
Szczególnie, że film zakończył sie zesłaniem tego złego na kolonię karną > ciekawe jak potczą się jego losy Very Happy

Co do seriali to z wielką chęcia oblookałbym sobie ponownie StarTrek czy "Beyound and Above", chyba przekręciłem nazwę, a polskiej nie pamiętam bo jakby na problem nie spojrzeć to serial leciał dobre 5-6 lat (jak nie więcej) wstecz. Pomimo tego niezmiernie mi się podobał, do tego stopnia że do chwili obecnej o nim pamiętam.

Powrót do góry
Strona 1 z 3 [37 Posts]   Idź do strony: 1, 2, 3 Następny
Strona Główna » Off Topic » Kultura
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 02 22 22:40
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)