Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Final Fantasy 7 po polsku
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Kultura
>> Czasopisma Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MoRf
Junior
Junior

PostWysłany: 2003 02 20 21:41    Temat postu:  Czasopisma    

Osobiście z chęcią powróciłbym Smile do tematu publicystyki poruszanego w starej wersji forOOm... Pytanie więc brzmi:

Jakie czasopisma związane z grami czytacie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2003 02 21 18:00    Temat postu:    

Widzę że jakoś niktomu nie chce się pisać - więc może ja zacznę i jakoś się to poleci
- osobiście, obecnie nie czytam rzadnych czasopism, a to z dwóch powodów. Po piewsze internet - znajduję tu wszystkie interesujące mnie treści, recenzje, newsy itp. itd. Po drugie na polskim rynku od czasu śmierci Św. pamięci Secret Service`u (RIP) nie ma pozycji, która sprostałaby moim oczekiwaniom...

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2003 02 22 00:29    Temat postu:    

Czytanie gazet vs. net??? Wg. mnie czytanie gazet, choc korzystając z netu dowiem się szybciej, ale ja wolę czytać pismo drukowane na papierze (niektórzy nawet lektury w kompie czytająSmile. A co do Secret Service to święta prawda - nie ma teraz takiej gazety (wcześniej byl TS, ale to zupełnie inna bajka). pozostaje mieć nadzieję, że SS niepowstanie z martwych tak jak TS, bo wtedy przestanie być kultowym.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2003 02 22 02:00    Temat postu:    

1. Co do wypiowiedzi "Ja najchętniej czytam Komputer Świat GRY" to napisał to MoRf i brzmiało mniej więcej tak:
Cytat:
Co prawda nie kupuję regularnie prasy o tematyce komputerowej - a w szczególności tej o grach, bo jak większość osób w moim wieku (ale to zabrzmiało żałośnie) nie mam czasu na granie. Schodzę jednak z tematu – otóż jakiś czas temu z kilku mniej lub bardziej ważnych powodów kupiłem czasopismo "Komputer Świat: GRY" , a refleksjami na temat którego podzielę się z zainteresowanymi. Jak każda rzecz owe GRY mają swoje dobre i złe strony – zacznę może od złych, aby te dobre zostawić na deser:

Minusy
1)Czasopismo tylko o grach na PC`ta – żadnego hardware`u, żadnych konsol, żadnych dodatkowych działów/treści. Jedynym tekstem nie opisującym gry była recenzja softu (też na PC) w postaci Encyklopedii Gier.
2)Styl – wprost dobijały mnie stwierdzenia, gdy autorzy tekstu pisali o sobie w liczbie mnogiej, jako ?GRY? > GROM podoba się to, GRY pochwalają tamto, GRY odniosły wrażenie itd. Rażąca jest również długość zdań przypominające nadawanie wiadomości telegrafem, szczególnie w opisach dotyczących fabuły gry >> Jesteś facetem. Masz miecz. Zabijasz wrogów. Zdobywasz punkty. Przechodzisz plansze. <<
3)Długość tekstów – z tego co zauważyłem że recenzje gier zajmują średnio jedną stronę co może zdać się dziwne gdyż cały opis zajmuje przeważnie 2 – 4 stron >> niestety większość gazety to screeny z przyopisami co powoduje że KŚ:GRY podchodzi pod kategorię komiksu.

Plusy:
1)Cena >7,5 zł to naprawdę niewiele za 100stronnicową gazetkę z CD, na którym znajduje się pełna wersja gry
2)W dodatku pełna gra nie jest jakąś kichą
3) Szczególnie przypadł mi do gustu system oceniania gier (Szczegółowe wyniki testu), w który opisywane są wszelkie szczegóły odnośnie danego tytułu (obsługa, grafa, muza, testy na kilku konfiguracjach, instalacja czy kontakt z wydawcą)
4)Całkiem nieźle prezentuje się też szata graficzna tegoż magazynu

PODSUMOWANIE
Choć gazecie KomputerŚwiat:GRY nie brakuje błędów to patrząc z ekonomicznego punktu widzenia (co jest rzeczą jakże istotną w polskich warunkach) jest to doskonały zakup ze względu na pewne walory owego tytułu (gra w pełnej wersji, ładna szata graficzna, szczegółowy system ocen)

Ocena w skali [1-5]
3

2. Czytanie - Inet vs. Druk Arrow Dla mnie rządzi druk - dobra książka może zapewnić lepszą "rozrywkę" niż nie jedna gra czy film... kto czyta ten wie Rolling Eyes

3. Powrót SS > mija się z celem, chodźby powróciłby to nie byłaby ta sama gazeta... moze narobiłaby trochę szumu przez miesiąc czy dwa ale potem wszystko ucichłoby i wspaniały SS czekałaby powolna śmierć w chańbie. A tak przynajmniej umarła jako najlepsza pozycja na rynku w dodatku zgon ten wystąpił w nieokreslonych bliżej okolicznościach - ide do kiosku, gdzie przesiadywała pewna cycata pani, jak co misiąc proszę o mój "ukochany" SS - a tu NIE MA Shocked , kolejny dzień i znów nie ma, kolejny tydzień i ciągle nic. W końcu po miesiącu się poddałem... Sad i dotarło do mnie, że już nigdy nie zobaczę czerwonej okładki wspaniałego SecretServis`u Mad

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2003 02 22 02:19    Temat postu:    

W cytacie(przez siebie stworzonym - to może nie cytat?) celowo pominąłem autora, bo wiedziałem że mało pamiętam i nie chciałem pisać bzdur. W sumie to na jedno wyszłoSmile Dzięki za sprostowanie.

edit by w_m: Jest taka ciekawa opcja na forOOm i zwie się "edytuj" Smile - nie musisz, a raczej nie powinieneś pisać non-siop nowych odpowiedzi (nie proś się o bana) skoro możesz z niej skorzystać... c.d. Twojej wypowiedzi:

Śmierć czasopism o tematyce komputerowej - przykra sprawa. w zasadzie nie mam na myśli Gamblera, IQ czy innych. Te, których naprawdę szkoda to ofkoz "SS" i "TS". SS powstał z rozpadu TS-a i powtórzył sukces "matki" (gdy wchodził SS, TS był jeszcze na rynku). Ze mną było podobnie, różnica tkwiła tylko w sprzedawcy - u mnie nie było cycatej madamme tylko facet, który tak palił fajki, że jego kiosk czuć było za przejściem na drugą stronę ulicy. Szkoda, że słabsi powypierali lepszych. Teraz pozostaje tylko odkuzyć stare numery ww. pism i poczuć wspaniały klimat, który towarzyszył lekturze tychże.
Aż mi się łezka w oku zakręciła;(
P.S. A pamiętasz KGB? , a Supery?...- to były czasy:)

MoRf
Junior
Junior

PostWysłany: 2003 03 02 18:44    Temat postu:    

tnx w_m za przypomnienie starego posta....
Obecnie kupiłem cusik nowego i w gruncie rzeczy jestem zadowolony Smile

Jak skończę czytać to po krótce opiszę gazetkę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 
Bati
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2003 03 03 10:51    Temat postu: Re: Czasopisma    

lol

MoRf napisał:

Jakie czasopisma związane z grami czytacie Question

winter_mute napisał:
Widze że jakoś niktomu nie chce się pisać - to może ja zaczne i jakoś się to poleci (..) nie czytam rzadnych czasopism

Smile
A ja powtórze że nieregulanie 8) czytam cd action Wink
Ps. niestety nie moge odpowiedzieć na post BzyRes'a ponieważ był za długi i nie chciało mi sie czytać Razz Smile Twisted Evil
Ps2. Mam nadzieje że status nOObie jest związany tylko i wyłącznie z ilością moich postów Confused Confused

PAN RURA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2003 03 03 21:24    Temat postu:    

Big thx Bati. Na przyszłość będę wiedział, że dla takich jak TY należy pisać krótsze posty, coby sobie zwojów mózgowych nie przegrzali Twisted Evil
Bati
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2003 03 04 00:50    Temat postu:    

Ho jejq żartowałem tylko, tym chciałem wyrazić że post nie należy do najkrótszych Smile Very Happy I nie miałem jak na niego odpisywać.

PAN RURA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2003 03 04 01:10    Temat postu:    

Ależ stary ja też żartowałem. Embarassed Chyba po to jest to foroom.
alien
Senior
Senior

PostWysłany: 2003 03 04 11:48    Temat postu:    

Co do gazetek.Czasem zdarza mi się czytać psx extreme mimo iż z konsolką mam doczynienia tylko u kumpla.Uważam , że recki są rzetelne , zgredzi Smile mają nieźle we łbie nawalone a i można znaleźć coś związanego z szarą strefą ...Z pism komputerowych to czasem , od biedy to cd action poczytam . I tio wszystko.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Numer ICQ 
Mortus
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2003 03 04 18:35    Temat postu:    

alien napisał:
Co do gazetek.Czasem zdarza mi się czytać psx extreme mimo iż z konsolką mam doczynienia tylko u kumpla.Uważam , że recki są rzetelne , zgredzi Smile mają nieźle we łbie nawalone a i można znaleźć coś związanego z szarą strefą ...Z pism komputerowych to czasem , od biedy to cd action poczytam . I tio wszystko.

To tak jak ja - czasami cd action i psx extreme (od tego samego qmpla co Ty Razz)
Ech życie sępa jest ciężkie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
yabasko
Nowicjusz

PostWysłany: 2003 07 29 15:18    Temat postu:    

Ja czytam only czasopisma związane z grami na konsole tzn. PSX Extreme(IMO najlepsze w Polsce) i czasami PSM(kosztuje prawie 20zł, ale jest z płytą DVD). Ostanio dużo czytałem o komputerach Chip, PC World...,Enter itp. W Polsce jest dużo ciekawej prasy, tylko większość ludzi nie stać wydać 20 zł za każdą gazetę. To za droga sprawa(przynajmiej dla mnie).

nara

SoVa
User
User

PostWysłany: 2003 08 26 11:34    Temat postu:    

Ja czytam _Virus, Click!, CD-Action, Konsole Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG 
kr3c1k
User
User

PostWysłany: 2004 07 23 14:55    Temat postu:    

Ojj...od kilku lat tylko net Smile A to dlatego ze - po pierwsze - szybciej-wygodniej-taniej Smile, a po drugie teraz sa inne, wazniejsze wydatki Smile
Heh, tak swoja droga to pewnie tez dlatego ze teraz juz nie poswiecam tyle czasu na granie jak kiedys... niestety :\
Ale ze starszych czasow - kupowalem zawsze (niesmiertelny)TS, SS, PSX eXtreme :] Nieraz jakos przypadkowa inna gazetka mi wpadala w lapki (neo, neo+, śgk czy co tam jeszcze wychodzilo) ale te 3 byly najlepsze Smile

BzyRes - KGB, supery - takich rzeczy sie nie zapomina Wink

Strona 1 z 2 [18 Posts]   Idź do strony: 1, 2 Następny
Strona Główna » Off Topic » Kultura
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 02 28 05:56
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)