Szukam nazwy strzelanki na PSX'a

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Szukam nazwy strzelanki na PSX'a

Post autor: Tomi »

Ciężkie zadanie dla Was mam ;)
A więc gra na PSX'a, wersja (J) czyli była po japońsku i chyba nie była wydana na amerykański i europejski rynek, strzelanka, w pierwszej planszy leciało się (już dokładnie nie pamiętam) albo czymś w rodzaju Omega Boost (czyli wielki mech) albo normalnym stateczkiem, leciało się nad miastem, było widać morze, wielkie budynki itp. W drugiej planszy leciało się tak samo jak w pierwszej lecz z tym że był już zachód słońca (późniejsza pora dnia), wszystko wyglądało dokładnie tak samo jak w pierwszej planszy.
Bardzo charakterystycznym elementem gry był wielki żółw (oczywiście to była maszyna ten żółw), który był naszym aniołem strużem, tzn. gdy znaleźliśmy się w niebezpieczeństwie wciskało się przycisk mocy, wtedy ten mechaniczny żółw rozkręcał się wokół własnej pionowej osi i wyciągał kolce spod skorupy, rozkręcał się coraz to szybciej i w końcu rozwalał wszystko co stało nam na drodze (czyli poprostu rozwalał wszystko co było naszym wrogiem), wygladało to bardzo podobnie do efektu z gry Omega Boost gdy mech zamieniał się w kule która wszystko niszczyła.
Gra była 3D z takimi elementami że np. w pierwszej planszy leciało się w głąb ekranu czyli widać był nas z tyłu, natomiast za kilka minut wróg pokazywał się z lewej naszej strony i musieliśmy zmienić widok z jakiego oglądaliśmy całą akcje (czyli w tym przypadku musieliśmy zmienić widok tak by pokazywał naszą prawą strone tak abyśmy widzieli wroga który nadlatywał z naszej lewej strony) i wtedy ostrzeliwaliśmy wroga przez umieszczone z lewej stronie działka.
To wszystko co pamiętam, naprawde gra była bardzo dynamiczna (jak Omega Boost), wiem że opisałem to w bardzo trudny sposób do zrozumienia ale inaczej nie umiałem, ale jak już powiedziałem że najbardziej charakterystycznym elementem był ten wielki mechaniczny żółw i to mogło Wam zapaść najbardziej w pamięć i po tym najbardziej można rozpoznać tą gre.
Za trafną odpowiedź wysyłam gościowi browca .................. albo i dwa :wink:

EDIT
Już znalazłem, chodziło o Gamera 2000 -> http://www.gamespot.com/ps/action/gamer ... index.html
ODPOWIEDZ