Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to gratuluje kolejnego udanego zakupu :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

No i przyszła kolei na mnie...
Zacznę od tego, jakie pady miałem do tej pory:
Obrazek
Tak, Manta. Zapewne zastanawiacie się, co mnie zmusiło do kupna takich padów? Otóż przede wszystkim cena... I to tyle ^_^ Kontrolery nie były najgorsze (szczególnie model, który widzicie na zdjęciu po prawo, wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie), jednak chorują na ten sam problem - kabel jest do d***. Wystarczą mniej więcej dwa lata, aby ten, bez ŻADNYCH powodów, gdzieś się przerwał (tzn. wewnątrz "obudowy"). Naprawa oczywiście nieopłacalna, więc podjąłem ciężką, aczkolwiek męską decyzję - czas na Dual Shock 2 Sony.
http://www.allegro.pl/item541034834_dua ... _w_wa.html
czy taka przejściówka wystarczy?...:
http://www.allegro.pl/item540448095_prz ... sklep.html

Oczywiście jestem otwarty również na propozycje jakiś innych padów, jedyny warunek to cena - w granicach 120zł.
Obrazek
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Dualshock 3/Sixaxis i nie potrzeba zadnych przejsciowek, potrzebny jest tylko kabel mini USB lub adapter bluetooth i sterowniki. Jedyna wada jest to, ze przy kazdym walczeniu pc trzeba wlaczac program (ewentualnie dodac do go autostartu).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Moje pytanie jest następujące - czy pad z tej aukcji jest oryginalny? (porównywałem ze zdjęciami od w_m i to opakowanie wygląda na jakiś mix :) )
http://www.allegro.pl/item541034834_dua ... _w_wa.html
Oryginał na rynek skośnooki, nie jest to najwyższa półka jakościowa, ale ta wersja generalnie daje radę.
oraz czy taka przejściówka wystarczy:
http://www.allegro.pl/item540448095_prz ... sklep.html
Gwarantuje, że powyższy towar nie ma nic wspólnego z wibracjami czy wysoką jakością. Nie polecam.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

winter_mute pisze:
oraz czy taka przejściówka wystarczy:
http://www.allegro.pl/item540448095_prz ... sklep.html
Gwarantuje, że powyższy towar nie ma nic wspólnego z wibracjami czy wysoką jakością. Nie polecam.
Na aukcjach "Świat Gier" (kupowałem u nich już parę rzeczy do PSP i się nie zawiodłem) znalazłem jeszcze kilka przejściówek:
1. http://www.allegro.pl/item550206046_kon ... _w_wa.html (podobna do tej, co ostatnio w_m krytykował, chociaż cena znacznie większa)
2. http://www.allegro.pl/item544000367_prz ... _w_wa.html (ten kolor przeraża...)
3. http://www.allegro.pl/item543999903_kon ... _w_wa.html (a ta pasuje nawet do DS3)

Gdy z sumowałem cenę pada oraz przejściówki, wyszło mi ok. 100-130 zł. Poszukałem więc jakiś alternatyw i oto wyniki:
1. Pad od Xbox 360 - propozycja w_m, ok. 100zł, na aktualną chwilę, jest spory problem ze znalezieniem jakiejkolwiek przejściówki
2. Pad Logitech ChillStream Controller - ok. 150zł, taki remake pada od Xbox 360, bez wibracji ale za to z systemem chłodzącym dłonie (lol!)
3. Pad Logitech Rumblepad 2 - ok. 100zł, swego czasu jeden z najlepszych padów dostępnych na PC firmy Logitech (kosztował z 200zł). Raz miałem okazję na nim grać... ale niestety nie pamiętam "wrażeń" :)
4. Pad DualShock3 - propozycja kolegi Eysmond'a... drogi (170zł), trzeba dokupić przejściówkę (ok. 30 zł) lub kabel mini USB (ok. 10 zł), brak wibracji.

(*) od pada wymagam, aby był wytrzymały, posiadał wibracje i nie kosztował więcej niż 150zł. Aktualnie toczy się zacięty pojedynek między DualShock2 i Logitech Rumblepad 2.
Obrazek
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Ta przejsciowka pozwala podlaczyc DS2 do PS3 . Pady do PS3 maja w sobie wejscie mini USB wiec przejsciowki nie potrzeba.
2. Pad Logitech ChillStream Controller - ok. 150zł, taki remake pada od Xbox 360, bez wibracji ale za to z systemem chłodzącym dłonie (lol!)
Pad calkiem niezly, osobiscie posiadam i polecam. W miare wytrzymaly ( dziala perfekcyjnie po kilkudziesieciu upuszczeniach), po mniej wiecej pol roku przerwal sie kabel ale jest gwarancja (rok albo dwa, nie pamietam dokladnie). Chlodzenie calkiem niezle, dzieki niemu pad jest caly czas zimny. Pod XP potrzebuje sterownikow zeby dzialalo w nim chlodzenie, pod Vista wystarczy go tylko podlaczyc. Najwieksza wada jest brak wibracji.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Jak się okazało, do padów od Xbox 360 też nie potrzeba przejściówki. Ich wtyk stanowi wejście USB, a Microsoft udostępnia odpowiednie sterowniki.
...No i teraz dopiero mam problem co wybrać :D
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Ja moge ci polecić pady do xboxa mam dwa co prawda nie podpinałem ich do pc ale wspaniale leżą w dłoni i świetnie się na nich gra.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Wybór ostatecznie padł na legendarnego DualShock 2.
Pad od Xboxa 360 fajnie leży w dłoniach (to fakt), ale niestety posiada tragicznego krzyżaka (który w moim wypadku jest dość często wykorzystywany - chociażby w bijatykach).
Cóż mogę powiedzieć - DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny. Przejściówka, którą kupiłem (na szczęście) wspaniale odwzorowuje wibracje (przetestowane na wersji demo Burnout Paradise), co w padach Manty raczej nie było obecne (jednolite wibracje, bez dodatkowych bajerów). Martwi mnie nieco kabel (przy padzie), który jest bez żadnych "zabezpieczeń"... no, ale jego wytrzymałość się sprawdzi w praniu. Gwarancja na rok czasu.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny
Nie narzekaj bo nie ma na co:
- prosty, to dobrze bo mniej rzeczy się może popsuć, a zresztą na co Ci te wszystkie turba, slowy oraz milion innych przycisków i światełek
- lekki, to dobrze bo dłonie nie męczą się od długiego grania i wibracje lepiej czuć [choć po czasie i tak się do nich przyzwyczaisz do tego stopnia że nie będziesz zwracał na nie uwagi]
Martwi mnie nieco kabel (przy padzie), który jest bez żadnych "zabezpieczeń"...
Niech Cię nie martwi - fakt, że przewód wchodzi do pada goły, tzn. bez zgrubień, usztywnień i innych dziwadeł niczego nie zmienia. Użytkuje DualShock`i już dobre 5-6 lat i jeszcze nigdy problemu z przewodem nie było. Jak Ci coś padnie to obstawiałbym lewą gałkę analogową - po kilku latach się wyrabia i ściąga w którąś stronę. Ew. guma się zetrze z niej lekko.
Pad od Xboxa 360 fajnie leży w dłoniach (to fakt), ale niestety posiada tragicznego krzyżaka (który w moim wypadku jest dość często wykorzystywany - chociażby w bijatykach).
Mówiłem, choć dla mnie ten kontroler jest na tyle dobry i jeszcze wygodniejszy iż w finalnym rozrachunku go nabędę jesli tylko cena będzie dość okazyjna [czyt. do 50zł za nówkę]. Przyda się do emulacji i do konsoli którą w tym roku nabędę.
A skoro już o ergonomii i krzyżaku mowa to jako ciekawostkę proponuję Ci odwiedzić jakiegoś kolegę/koleżankę z GameCubem, by zapoznać się z padem z tegoż systemu. Na pierwszy rzut oka jest mały i trochę śmieszny, ale ma niezły krzyż i genialnie leży w dłoniach (szkoda tylko że przyciski są takie dziwaczne : ).

No i to chyba tyle z mojej strony.
2BII!2B
ODPOWIEDZ