Zwolnione tempo "Tiger Woods pga tour 2005'

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Maalarek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2014, 15:57

Zwolnione tempo "Tiger Woods pga tour 2005'

Post autor: Maalarek »

Poszukuję pomocy !
Od wielu lat nie mam konsoli ale postanowiłem emulować na komputerze ale nie mogę poradzić sobie z konfiguracją a walczę cały dzień.

Gra przy włączeniu ma zwolnione tempo, albo nie raz czarne kwadraty, nie wiem jak skonfigurować to pod mój sprzęt.

Karta: Geforce 9600GT 1GB
Procesor: Intel core duo 2 GHz
Ram: 4GB


PROSZĘ O POMOC
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hej.

Zwolnienia najprawdopodobniej wynikają z niewystarczającej mocy obliczeniowej Twojego komputera - do zabawy z emulatorem PCSX2 zaleca się procesor klasy i5 z zegarem 3GHz oraz adekwatną dla niego ilość pamięci i kartę graficzną. Podczas gdy posiadane przez Ciebie 4GB ramu powinno spokojnie wystarczyć, a leciwy GF9600 nie powinien powodować zadyszki w niższych rozdzielczościach, tak tematu CPU nie przeskoczymy... 2 rdzenie i 2GHz to zdecydowanie sporo poniżej rekomendowanej tudzież wspomnianej wyżej poprzeczki, a moc procesora niestety w 85% decyduje o prędkości emulatora.

w niniejszej sytuacji widzę dwie opcje:
1) opisz z grubsza ustawienia emulatora jakie do tej pory przetestowałeś, coby mieć jakiś punk wyjścia i odniesienia w dalszej walce z PCSX2, a na chwilę obecną pokombinuj z suwakiem "predefiniowanych ustawień wydajności" lewy dolny róg okna ustawień {Menu Konfiguracja > Ustawienia emulacji }. Dla Twojego procesora proponowałbym jechać suwakiem w prawo począwszy od wartości 3. Dodatkowo testy wykonywałbym na rozdzielczości domyślnej tryb "native" w ustawieniach wtyczki GS, a o ewentualnym ulepszaniu obrazu myślałbym dopiero, gdy emulator rozpędzi się co najmniej do 150% prędkości domyślnej.
2) spróbuj może Tiger Woods PGA Tour 10 wydanego na PSP, emulatory tego systemu (mam konkretnie na myśli PPSSPP) mają dużo mniejsze wymagania aniżeli oprogramowanie udające PS2-kę, więc jest duża szansa, że Twój sprzęt pociągnie wspomnianą grę z pełną prędkością.

Pozdrawiam.
2BII!2B
Maalarek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2014, 15:57

Post autor: Maalarek »

Na początku z góry dziękuje za odpowiedź.

Kombinowałem z tym suwakiem również, ale nic a nic lepiej.
Wiesz ... nie wiem czy jest sens dalszej walki z pcsx bo spróbowałem już chyba wszystkiego, liczyłem że komputer nie będzie się pocił a jednak taktowanie stawia swoje warunki. W zasadzie teraz ustawienia emulatora mam ustawiona na standardzie gdy w zakładce EE/IOP i VUS tryb mocowania wezmę na "extra" wtedy czarne kwadraty znikają i grafika jest piękna no ale tempo pozostawia wiele do życzenia.

Być może spróbuję z PGA TOUR 10 chyba, że jeszcze coś fajnego doradzisz choć sam wiem że sprzęt dość słaby.
ODPOWIEDZ