Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Reklama w serwisie PSEmu.pl
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Varia
>> Project: Insomnia Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 11 23 01:38    Temat postu:  Project: Insomnia    

Dawno mnie tutaj nie było to przyszedłem się pochwalić, że oprócz pracowania (z przerwami) w jednej i tej samej firmie, ostatnio były moderator na tym forum (wielce upierdliwy i wredny Razz ) postanowił zrobić projekt muzyczny. Wink

Efekty tego projektu (w momencie jak to piszę akurat jestem po wystawieniu tracka 05) można "obejrzeć"/posłuchać na:
http://www.youtube.com/user/MuzzyF8

Jak się komuś spodoba to mogę powiedzieć, że w planach jest 7 kawałków. Miało być 6, ale będzie 7. Twisted Evil

Acha... Klimat. Ogólnie całość można podciągnąć jako Dark Electro. Bardziej szczegółowo? Trochę Ambientu, trochę Trip-Hopu. A nawet Goa Trance z szybkością 160 Beats Per Minute się trafi. Razz

Pozdrowienia od rzadko zaglądającego dla ludzi z forum. Wink

Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2012 11 24 17:09    Temat postu:    

Słucha się nie najgorzej mimo tego, że w większości przypadków nie lubię muzyki elektronicznej. Co najważniejsze , twoja muzyka to nie popularne obecnie "wiertarki" których nie da się moim zdaniem słuchać dłużej niż 15s.
Generalnie cały projekt dosyć fajny i trochę mi przypomina stylistycznie muzykę z Wipeouta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 11 24 18:37    Temat postu:    

Świetna robota - nie spodziewałem się, ze utwory w tej konwencji nie zmęczą mnie po 15 minutach. W dodatku jak na jakość YT i odsłuch na słuchawkach ścieżki brzmią zaskakująco nieźle. Nie miałbym jednak nic przeciwko posłuchaniu tego na pełnowymiarowym sprzęcie - nie wiem czy głośniki nadążą za szybszymi utworami, niemniej można prosić o linka do FLACów?

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 11 24 21:37    Temat postu:    

@w_m: jak masz winamp-a lub foobara2000 (wiem, jestem zepsutym człowiekiem ograniczonym windowsem) z wtyczką foo_dumb, to wersje bezstratne są w .it też dostępne w linkach - tylko trzeba całe opisy do filmu przeczytać. Zajmują mało bo to zapis nutowy z zapisanymi instrumentami - takie midi + instrumenty w 1 pliku. Razz

Z tego co na androidzie używam, to ludzie preferujący pingwinowy system mają alternatywę foobara zwaną deadbeef - ten soft też bez problemów powinien .it uciągnąć. Wink

Zamówienie FLAC w ostateczności mogę w pliku .7z zrobić jak będzie projekt zamknięty. Wink

@Eysmond: bo ja zawsze dziwnej muzyki słuchałem i takoż samo dziwną robiłem swego czasu na demoscenie. A że demoscena ucichła to trzeba się pokazać. Very Happy

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 12 01 16:37    Temat postu:    

VLC bezproblemowo konwertuje it-y do dowolnego formatu (w tym FLAC) pod dowolnym systemem operacyjnym. Niemniej w jego, jak i każdym innym przypadku boję się nadinterpretacji programowej, wszak nie mogę mieć gwarancji, że to co teraz słyszę w 100% odpowiada temu co Ty stworzyłeś.

Szczególnie, że po konwersji trzeba dostosować amplitudę i znormalizować ścieżki - ergo zawsze się coś traci. Dlatego IMHO najlepszym sposobem jest operacja gotowy(e) FLAC(i) na cd i jazda - najprostszy, najwygodniejszy, najbardziej zadowalający jakościowo sposób.

Reasumując - już sobie poradziłem, niemniej nie obraziłbym się zobaczyć w przyszłości gotową płytkę zremasterowaną przez autora projektu.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 01 22:37    Temat postu:    

Właśnie jestem na etapie szóstego tracka.
Jak już mówiłem. Flac-a mogę zrobić jak będzie 7 tracków zamknięte.

Jak chcesz odsłuchać w 100% brzmienia bez przekłamań, to polecam do wygooglowania "ModPlug Player". Sam robię na trackerze, co ma minimalnie zmieniony kod tegoż playera. I co ważniejsze. Tym playerem przerabiam na .wav przed przerabianiem na cokolwiek inne. Domyślnie normalizuje także i dostosowuje do odpowiedniej głośności przy przerabianiu na wav.

Kolejny raz Cię w_m zbyłem - wiem. Ale jak się napaliłeś na muzę, to te 2 tracki wytrzymasz.

Do końca roku mam zamiar projekt zamknąć. Wink

P.S.
A jak chcesz z Trackera bezpośrednio, to zwie się "Schism Tracker". Kompilacje pod odpowiednie systemy także znajdziesz jak pogooglujesz. Wink

P.P.S.
I taka ciekawostka dla zainteresowanych. Jeżeli jest tak, że powstaje nowy track, to zawsze najnowszy "work in progress" można znaleść na:
http://muzzy.f8.fm.interia.pl/1.it
Tak. W momencie kiedy to piszę można zobaczyć na jakim etapie jest track 06.

Aaa. Jeszcze jedno. Czasami "work in progress" może się wydawać niczym nie różnić od końcowej wersji.
Już to tłumacze. Ostateczny "work in progress" jest zakończonym trackiem, jednakże w wersji mono. Dopiero jak już mam wymyślanie i wpisywanie w plik zakończone do końca, to zostaje parę dni na tak zwany upmix do stereo. Wink

Powrót do góry
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 03 01:25    Temat postu:    

Sorki, że tak post pod postem, ale przynajmniej się lepiej rzuci w oczy. Razz

Czy wszystkie sny są regenerujące? Raczej nie. Czas na dziwne sny.
Czyli track 06 "Dream" został wypuszczony do ludzi. Link:
http://www.youtube.com/watch?v=TRYJ9lAtccQ
Starając się podpiąć pod jakiś styl konkretniejszy ten kawałek można go określić jako trip-hop. Wink

Już tylko jeden kawałek do zamknięcia projektu. Very Happy

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 12 04 12:03    Temat postu:    

Cytat:
Kolejny raz Cię w_m zbyłem - wiem. Ale jak się napaliłeś na muzę, to te 2 tracki wytrzymasz.
Spoko, spoko - swoimi wpisami nie miałem najmniejszego zamiaru wywierać jakiejkolwiek presji. Ot, stwierdzam jedynie iż fajną opcją byłaby możliwość zaopatrzenia się w kompletny, zremasterowany album... a czy będzie to możliwe za tydzień, miesiąc, pół roku, dwa lata, czy w ogóle to już kwestia drugorzędna i zależna jedynie od Ciebie.

Jeśli zaś o mnie chodzi, to zgodnie z tym, co pisałem wcześniej - poradziłem sobie, tym samym przesłuchałem tracki na pełnowymiarowym zestawie, który całkiem nieźle poradził sobie ze wszystkimi utworami. Nie będę ukrywał - miałem obawy, co do połączenia szybszych kawałków z leciwym niskotonowcem, któremu z racji gabarytów nie zawsze udaje się nadążać... niemniej, dał radę i uzyskane brzmienie było niezwykle przyjemne dla ucha - pomimo, że prezentowany gatunek nie preferowanego przeze mnie nurtu. Jednym słowem - świetna robota, z niecierpliwością czekam na pełny album, choć jak nadmieniłem wcześniej - spokojnie, bez presji, dłub w utworach tyle ile potrzebujesz bo wiadomym jest że lepiej dostać coś później, ale w pełni dopracowane, aniżeli lipę odbębnioną na szybcika.

Z kwestii technicznych - wiem, że gatunek jest jaki jest, a większość osób, słuchając utworów na kompie i tak nie zwróci na to uwagi, ale przerabiając poszczególne kawałki zwróciłem uwagę, że widocznych pomimo różnic brzmienie utworów jest dość płaskie... stąd moje pytanie. Czy tracker pozwala na pracę wielokanałową - znaczy się czy dany sampel można przypisać do jednego kanału, czy tworzy się jedynie w mono? Mówiąc wprost, nie myślałeś nad tym by zrobić kilka smaczków w postaci znaczącej, jesli nie pełnej separacji kanałów - dla przykładu w wejście Dream - duża amplituda "wow" na lewym kanale, "zegar" ("tyn-tyn-tyn-tyn-tyn") na zmianę lewy/prawy, linia melodyjna zaczyna wchodzić na prawym, a później wyrównujesz (dajmy na to koło 1 minuty). Wiem że przedstawione podejście to makabra, jeśli chodzi o nakład pracy i czasu, bo w tym momencie każdy instrument należałoby eksportować z trackera osobno i godzinami miksować uwzględniając natężenie, rozkład na kanały i ewentualne zastosowanie efektów, toteż niewielu osobom będzie chciało się bawić dla jedynie kilku sekund zarysowanego stereo... ale mimo to z ciekawości zapytam - nie myślałeś o niniejszym rozwiązaniu?

A na koniec, pozwolę sobie na małą rekomendację darmowego oprogramowania adekwatnego do poruszonej powyżej tematyki:
- protoplasta: http://www.kreatives.org/kristal/
- i rozwinięte narzędzie: http://studioone.presonus.com/free/

Powrót do góry
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 04 23:46    Temat postu:    

Żeby za bardzo nie namieszać tłumaczeniami... bo dobrze wiem, że na tłumaczącego cokolwiek się nie nadaję.

W trackerze masz tak, że próbki masz mono. Znaczy możesz zaimportować stereo, ale i tak przerobi na mono. Cały efekt "stereo" robi się tak, że do jednego kanału przypisujesz na stałe, że jest albo 00 - left - 32 mono - 64 right. Oczywiście można wybrać cyfrę pośrednią, wtedy dzwięki z danego kanału lecą optymalnie bardziej z lewej, bardziej z prawej.

Dodatkowo jest efekt nakładający wymuszenie "pozycji" danego tonu, dzięki temu można robić płynne przejście - o ile nie chcesz jeszcze jakiegoś innego efektu na dźwięk nałożyć - albo jak to poszalałem w Insanity - na jednym kanale zrobić kaszane - raz lewo raz prawo - i niech słuchacz na słuchawkach cierpi. Twisted Evil

Domyślnie przy nowym pliku do obróbki tracker ustawia wszystkie kanały na mono i z reguły do czegoś co się nie będzie puszczało w większy obieg nawet mono starczy.

A co do podpowiedzi, to coś może skorzystam w ostatnim kawałku. Pomysł z zegarem mi się podoba. Very Happy Od znajomej z Seattle mam już tytuł. Z słuchania dziwnych albumów w domu pomysł na klimat, a zegar jak najbardziej mi pasuje. Very Happy Po Dream zrobić budzenie można jak najbardziej. Twisted Evil

I znowu się rozpisałem. Razz

Powrót do góry
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 10 00:02    Temat postu:    

Projekt zamknięty. Ostatni track wypuszczony:
http://www.youtube.com/watch?v=0IulwvumUx4

Jak w_m nadal chcesz flac, to w opisie filmu będzie link do flac-a na depositfiles. Wink

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 12 13 21:50    Temat postu:    

Sry za delay - miałem urwanie głowy przed wzięciem paru dni wolnego, jednocześnie nie chciałem dłubać wpisu nie kończąc pewnej kwestii, ale o tym za chwilę. Zachowując stosowną kolej rzeczy:

1) dzięki za Frantic, czy to na słuchawkach, czy monitorach kawałek brzmi wyczesanie :]
2) podziękowania ślę również za wypuszczenie zremasterowanej całości z eksportem do flac... pobrałem, przesłuchałem i (szczerze powiedziawszy, ze względu na inne preferencje) ciut męczy po 3-cim okrążeniu, niemniej album zdecydowanie wyląduje na mojej półce... i tu jest małe kuku bo gołe CDki nie mają wjazdu do mojej skromnej biblioteki, toteż...
3) jeszcze nie skończyłem, bo nie mogę zdecydować się na motyw przewodni (3 pomysły poniżej), ale w najbliższej przyszłości pozwolę sobie ubrać płytkę w następujące ciuszki...

mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe :]

Powrót do góry
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 13 22:59    Temat postu:    

Przekazuję wszem i wobec, że ten jpg poglądowy puszczam na moją stronę "zespołu" na fejsa. Very Happy

I jak się da to prosiłbym albo lepsiejszej jakości na maila, albo linka do lepsiejszej. Bo back doczytałem tylko, że arranged and performed by me. Wink

Full jakość jak dostanę mogę też dalej udostępnić, ale wtedy już za pozwoleniem. Wink

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 12 14 21:09    Temat postu:    

Cytat:
I jak się da to prosiłbym albo lepsiejszej jakości na maila

Się da - jak skończę to podeślę, albo podlinkuję do... gotowego do druku pdfa.

Tymczasem zrobiłem wewnętrzne strony okładek (z uwzględnieniem druku w duplexie - czyli wszystko leci na 1 kartce za 1 zamachem) i prototyp okładki:

Powrót do góry
Muzzy^F8
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 12 14 23:14    Temat postu:    

Nie powiem, bo mi się podoba... ale że Ci się w ogóle chciało coś takiego robić. Wink

BTW co do nadruku na płytę, to gdzieś na necie dorwałeś szablon na cd czy specjalnym softem jakimś to robiłeś?

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 12 14 23:52    Temat postu:    

Cytat:
co do nadruku na płytę, to gdzieś na necie dorwałeś szablon na cd czy specjalnym softem jakimś to robiłeś?
A po co szablon - kółko wielkości 12cm styknie... w zasadzie 116mm z zewnątrz i 43 mm wewnątrz wg. specyfikacji Verbatima.

Podsumowując - robisz kółko o 12cm średnicy, a w środku wycinasz 40 mm prześwit, nie jest to dokładny wymiar, ale za to da Ci margines/spad na ewentualne perturbacje wynikłe podczas przeskakiwania między oprogramowaniem - wiadomo, od zapasu głowa ie boli :]

Tak utworzony szablon (najlepiej wektorowy) nakładasz jako maskę na zrobiony wcześniej obrazkek i wwala - masz ładną graficzkę z podglądem na przyszłe kółeczko. Do zrobienia, w zasadzie, we wszystkim - photoshop, ilustrator, inkscape, gimp.
Cytat:
Nie powiem, bo mi się podoba...
A ja mam mieszane uczucia, z jednej strony (konkretnie z przodu) chciałem osiągnąć kompletnie coś innego, ale z braku laku drukowałem na kartce z bloku technicznego :] i wyszło kompletne zmatowienie, z drugiej zaś (czyli z tyłu) drzewko na takim nośniku wygląda fenomenalnie. Nic, trzeba będzie zakosić z roboty trymer i dwustronny papier foto o wyższej gramaturze i zobaczyć jak na tym wyjdzie wyjdzie.

Swoją drogą, jutro dojadą płyty więc pochwalę się jak wygląda zadrukowany nośnik.
Cytat:
.. ale że Ci się w ogóle chciało coś takiego robić.

Tobie się chce robić muzyczkę, a mnie graficzkę :]

Powrót do góry
Strona 1 z 2 [30 Posts]   Idź do strony: 1, 2 Następny
Strona Główna » Off Topic » Varia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 02 29 01:58
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)