konfiguracja emulatora

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
mleczny_87
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 05 października 2012, 23:07

konfiguracja emulatora

Post autor: mleczny_87 »

Witam,

czy może mi ktoś pomóc z konfiguracją emulatora?
Nie wiem również o co chodzi z BIOSem, emulator prosi o podanie pliku i nie wiem co mam zrobić i wgl który pobrać.
Proszę o pomoc.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Konfiguracja emulatora jest uzależniona od posiadanego sprzętu i gry którą chcesz uruchomić, więc jeśli chcesz znać szczegóły sam musisz jakieś podać.

Generalnie zaś zasada jest prosta:
1) pobierasz archiwum z emulatorem
2) rozpakowujesz na dysku
3) do katalogu BIOS, wgrywasz BIOS - legalny sposób jego pozyskania masz tutaj:
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... d=biosdump
o nielegalnym ściąganiu nie dyskutujemy na tym forum.
Co do kompatybilności, ze swojej strony nadmienię że pliki z grubej 9-tej (SCPH-50004) i cienkiej 12-tej (SCPH-70004) wersji konsoli działają idealnie z PCSX2. Innych BIOSów nie testowałem bo posiadam konsole jedynie w w/w wersjach.
4) jak masz to zgrane to odpalasz emulator i
5) wybierasz wtyczkę graficzną odpowiednią dla posiadanego sprzętu np. mając procesor i5 lub i7 wybierasz GSdx SSE4,
6) następnie klikasz Konfiguruj i ustawiasz API zgodne z posiadanym systemem, np. w Win7 - Direct3D 11 (Hardware). Zatwierdzasz ok.
7) Ostatnia rzecz to wybór wtyczki sterowania (PAD), wybór prosty bierzesz Lilipad bo obsługuje co się tylko da, wybierasz, klikasz konfiguruj i ustawiasz wg. własnych upodobań i posiadanego kontrolera
8) Emulator masz gotowy do pracy - dalej to już jest tylko dłubanie w celu jak najlepszego dostosowania do sprzętu.
2BII!2B
malus9
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2012, 08:05

Post autor: malus9 »

Witam, prosiłbym o pomoc w konfiguracji PCSX2 1.0.0
Mój sprzęt: Procesor dwurdzeniowy 1.8 GHz
4 Gb Ram
System: Windows 8

Z góry dzięki
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

itam, prosiłbym o pomoc w konfiguracji PCSX2 1.0.0
Mój sprzęt: Procesor dwurdzeniowy 1.8 GHz
4 Gb Ram
System: Windows 8
Obawiam się że 1.8GHz na dwóch rdzeniach to za mało - zaleca się uruchamiać emulator na 3GHz procesorze klasy i5, ale ktoś może poda Ci konfiguracje speedhacków pod podobną maszynę. W związku z tym podaj proszę:
a) jaką grę chcesz uruchomić
b) jaki masz konkretnie procesor
c) i kartę graficzną?
2BII!2B
malus9
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2012, 08:05

Post autor: malus9 »

gra: Dragon Ball Budokai 3
karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 720M
radd91
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2014, 19:12

Post autor: radd91 »

Witam!

Dawno temu bawiłem się świetnie w emulacje GameBoya. Szczerze mówiąc tylko dlatego, że miałem za słaby komputer na gry PC, ale wciągnęło mnie to na maksa.
Teraz po latach, z lepszym sprzętem przypomniałem sobie os PS2. Jest kilka gier, w które chciałbym pograć.
Proszę o pomoc, tzn. z pobraniem wszystkiego co potrzebne dam radę i znajdę. Ale nie chcę robić tego na marne i chciałbym wiedzieć czy na podanej przeze mnie konfiguracji da się w coś pograć:

Laptop
-i5 2.30 GHz
-GT 525 M
-Windows 7 64 bit.

Aha, i czy jest coś takiego jak np. osobny plugin dla osobnej karty graficznej? Czyli np. do mojej lepiej ściągnąć taki a nie inny?

Na początek interesuje mnie gra Persona 4.

Pozdrawiam :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie jestem pewien co do gry, bo wspomnianego przez Ciebie tytułu nie testowałem. Jeśli zaś o sprzęt chodzi to na o podobnych parametrach bez problemu osiągałem pełna prędkość i całkiem miłe efekty wizualne.

Co do ustawień - to nie szarżowałbym z grafiką, standardowe filtrowanie tekstur i upscaling x2, to wszystko na co będzie stać Twoją kartę. Co więcej, proponowałbym rozdzielczość 640x480, bądź 800x600 i rozciągnięcie do pełnego ekrany przez podwójne kliknięcie na obrazie czy belce. Efekt wizualny jest całkiem przyzwoity, a emulator powinien pracować z pełną prędkością bez konieczności kombinowania z ustawieniami.

Jeśli zwiększysz rozdzielczością tekstur do wielkości większej niż 2x, zastosujesz FSAA i wyrzucisz obraz na ekran w rozmiarze HD/fHD to pewnikiem ten budżetowy geforce Ci się przytka, przez co uświadczysz niemiłych skoków obrazu i tragicznego rwania dźwięku. Także miej na uwadze, że z Twoją kartą graficzną przy podrasowaniu obrazu, trzeba zachować umiar.

Tyle.
2BII!2B
ODPOWIEDZ