Problem z emulatorem PCSX2 v1.0.0

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Problem z emulatorem PCSX2 v1.0.0

Post autor: sebxx4 »

Siema wszystkim, jestem tutaj nowy :)

Dziś zainstalowałem sobie na laptopie emulator PS2. Problem z owym emulatorem jest taki, że nie można go uruchomić gdyż pojawia się następujący komunikat:

Obrazek

Mój config:
CPU: i5 2410M
GPU: nVidia 540M (2GB)
RAM: 8GB
OS: Win7 Pro 64bit

Mam wszystkie najnowsze sterowniki. Ustawiłem w panelu nvidii żeby emulator odpalany był z GPU nvidii (domyślnie był zintegrowany). Dalej to samo. Co jeszcze mógłbym zmienić/sprawdzić ?
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Użyj wtyczki 64-bitowej.
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Post autor: sebxx4 »

Skąd mogę pobrać wtyczki w wersji 64bit ? Czy one nie powinny być kompatybilne z wersją 64bit ? Pomóżcie no.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ciut za mocno kombinujecie :]

GSdx jest uszkodzony w wersji AVX - zmień wtyczkę wideo na odsłonę odpowiednią dla Twojego sprzętu/procesora, to jest SSE41.
2BII!2B
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Post autor: sebxx4 »

To nic nie daje. Kurde co ja mam z tym zrobić ? Widziałem filmiki na których ludzie normalnie odpalają ten emu na takim samym configu sprzętowym jak ja mam więc co jest grane ?
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Post autor: sebxx4 »

Ok, już rozwiązałem problem. Pobrałem inną wersje emu.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Na walniętą kopię emulatora to już nic nie poradzimy, ot możemy co najwyżej polecić pobieranie aplikacji z pewnego źródła, np. naszego downloadu :]

Tu program jest zawsze sprawdzany przed wrzuceniem na serwer.

Pozdrawiam.
2BII!2B
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Post autor: sebxx4 »

Stąd też pobierałem ;) Tutaj link do tej wersji którą mam teraz (1.1.0):

bez linków do BIOSu proszę /w_m

W tym są biosy, pluginy i sam emulator,
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

aaaaaaa teraz zajarzyłęm, 1.0.0 ma problem ze zintegrowanymi kartami Intela - pisałem zresztą o tym w komentarzu do niusa dot. wspomnianej wersji... i teraz fuksem skojarzyłem fakty... ale tylko fuksem, bo w życiu bym nie podejrzewał, że problem może również dotyczyć systemów w których występuje więcej iż jedna grafika.

Co do samego emulatora, to nowy SVN (bo to w zasadzie taka wersja) jest wypasione oprócz rozwiązania problemów z zintegrowanymi k. graficznymi GSdx wprowadza możliwość nakładania efektów przez shadery - testowałem już, wypas sprawa i nawet na (moim) laptopie nie powoduje spadku prędkości :]
2BII!2B
sebxx4
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 16:28

Post autor: sebxx4 »

O wtycze mówisz ? Skąd mogę pobrać ? :)

Mam taki problem z moim emu. Mianowicie wszystko działa dobrze, gram sobie (mam ustawioną rozdzielczość 2x natywną) i wszystko wygląda dobrze, aż tu nagle pokazuje że program przestał działać (tak po prostu). I emu sie wyłącza. To się dzieje w losowych momentach, np po 15 minutach grania. Da się coś z tym zrobić ?
ODPOWIEDZ