Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Varia
>> ACTA i SOPA Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 01 22 10:25    Temat postu:  ACTA i SOPA
Subject description: Światowe gierki,czy początek nowej wojny?

W tym topiku możecie się wypowiedzieć na temat ustawy dotyczącej łamania praw autorskich w sieci,zamknięcia mega...com,działań hakerów z Anymous i ewentualnych konsekwencji dla przeciętnych internautów. Zapraszam do dyskusji(oby gorącej).

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2012 01 22 23:51    Temat postu:    

Wszyscy się obudzili na kilka dni przed podpisaniem a wcześniej jak już można było poczytać co to jest nikt nawet się słowem nie odezwał. Z tego co mi wiadomo oprócz megaupload to na serwisie Videobb pousuwali wszystkie filmy powyżej 25 minut bez względu na treść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 01 23 00:09    Temat postu:    

Obudzenie jest na kilka dni przed,gdyż wcześniej mało kto o tym wiedział,bo który przeciętny Kowalski zagląda codziennie na wikileaks? Ja się dowiedziałem,gdy kumpel bez skutku próbował pobrać kolejny odc NS-a. Te trzy znaczki USA...bezcenne xD. Czytałem wiele wypowiedzi na forach i uważam,że ACTA doprowadzi do tego,że gry,filmy,muzyka będą kupowane tak jak narkotyki u dillerów,heh. Znowu z drugiej strony jak Anonymous się nie opamięta,to rząd nie popuści i zamkną większość "kochanych" stron.

Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2012 01 23 03:20    Temat postu:    

Powiem tak trochę bez cenzury - będą jaja, jeżeli to przejdzie. Co prawda szczerze w to wątpię (bo pojawia się kilka istotnych rzeczy - np. kto będzie "pilnować" internautów, których nie sposób zliczyć, kto będzie przeglądać obrazek po obrazku, filmik po filmiku, czy wszystko jest legalne - zwłaszcza w Polsce) ale zobaczymy. Kto wie, może właśnie jesteśmy tymi, którzy będą kiedyś opowiadać o "wolności" internetu.

PS swego czasu była też w polskim rządzie ustawa o zakazaniu posiadania nagrywarek. Problem polegał na tym, że nawet sami politycy je posiadali, co było równoznaczne, że również będą musieli iść do więzienia na rok (...co w sumie najgorsze by nie było :] ).

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 01 23 03:40    Temat postu:    

Może mi ktoś wyjaśnić o co tyle hałasu? Dłubię sobie w kodzie, a tu taki zgiełk... i o co? że niby megaup zamknęli... i bardzo dobrze... wreszcie mogę rzec... a nie mówiłem :]

P.S. Fejsa powinni jeszcze zakopać, bo to taki sam syf jak piracki megaup, hehhehe Smile

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2012 01 23 11:20    Temat postu:    

Centation nie potrzebne wikileaks ale wystarczą chociażby takie źródła jak tvn24.
@UP z facebookiem dobry pomysł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 01 23 18:51    Temat postu: Na mily koniec...    

Haha dorzucmy twittera i nasza chala. Filesonic i fileserve zawiesilo dzialalnosc. W czwartek bedzie ciekawie bo nasi leca do Tokio z tymi papierami. W zasadzie jestem przeciw,bo nie wiadomo co to bedzie potem,a przeciez wszyscy wiedza o tym, ze pomimo piractwa wszelkiego i tak korporacje zarabiaja multum kasy i im tylko chodzi o poprawienie stanu portfela. Edit: Widzieliscie filmik od anonimow na stronie premiera i ostatnie niusy od nich? Nie wiem jak wy, ale dla mnie to bedzie grubsza sprawa,a to co widzimy to tylko poczatek.

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2012 01 23 23:46    Temat postu:    

Dobra, poczytałem sobie ciut i powiem jedno.... Generalnie mam to wszystko w nosie, bo PSEmu.pl zawsze promowało politykę zdrowej, w pełni legalnej emulacji, niemniej irytuje mnie polski rząd, a jeszcze bardziej nieudolność polskich urzędników.

Pierwsza grupa, ponieważ najwyraźniej postawiła sobie za cel nadrzędny polepszanie sytuacji w kraju przez podpisywanie kolejnych nic niewartych papierków. Unia walutowa, ACTA, ustawa o powszechnej służbie zdrowia - jedna kicha, która w praktyce działa jedynie w interesie osób stojących u szczytu społecznej piramidy i dająca po tyłku tym z dołu.
Ochrona praw autorskich i własności intelektualnej, ha, dobre sobie, mamy w polskim ustawodawstwie dziesiątki rygorystycznych przepisów dot. regulacji zawartych w ACTA i jakoś nic to nie zmienia, żadnemu urzędasowi nie chce się zrobić z nich pożytku i posprzątać trochę syfu. Nie chcą piractwa w internecie, proszę bardzo, niech jeden z drugim siądzie na tydzień przed komputerem wpisze sobie "warez" w google i ma setki jeśli nie tysiące przykładów wykroczeń, w czym problem by zgarnąć dane serwera z ogólnodostępnego whois i wysłać liścik miłosny do administratora. Założę się, że stosowna notka ze stosownego adresu i sporą ilością paragrafów zamiast całusków wystarczy by admin pomyślał, a jak trybiki ciężko się w główce obracają to wysłać podziękowania w postaci mandaciku, albo 24-godzinnej randki w areszcie. Po co cokolwiek blokować, skoro samo może zniknąć dużo szybciej? No tak, ale to tylko moja teoria - w praktyce policja i prokuratura nie robi nic, nie chce jej się , nie potrafi, nie wnikam...
... ale wypadałoby to zmienić zamiast wprowadzać ACTA, które na moje oko udostępni środki potentatom do zwalczania nie tylko praktyk niezgodnych z prawem, ale również konkrecji, czy w najbardziej mrocznej wizji każdego kto mu w danej chwili nie odpowiada. Dla przykładu jutro Microsoft zacznie zamykać strony rozpowszechniające Win7, a za 3 lata wyda system Windows KUPA i wytnie z netu każdego któremu wymknęło się to słowo, wszak oni ją przecież KUPĘ zrobili i mają na to dziesięć patentów :]

Reasumując: ACTA pomysł równie chory jak amerykańskie patenty. Jedyne sensowne rozwiązanie to wziąć te papierki i się nimi podetrzeć... a jak jednej czy drugiej urzędniczej pupce się akurat nie chce, to zbierać 4 litery i brać się do roboty :]

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Gość
Gość

PostWysłany: 2012 03 06 07:28    Temat postu:    

Nie bardzo rozumiem po co wprowadzać specjalne przepisy regulujące tzw. własność intelektualną, kiedy to odmiana zwyczajenj własności i podlega regulacjom dotychczasowego prawa.
Powrót do góry
Yohokaru
Senior
Senior

PostWysłany: 2012 03 06 22:51    Temat postu:    

A ja nie za bardzo zrozumialem twoj post. BTW: Warezy przezywaja kryzys zwiazany z zamknieciem MU. SnesOrama R.I.P, glowny osrodek retrogamerow jesli chodzi o linki do gier na rozne starsze platformy. winter cieszysz sie pewnie xD.

Powrót do góry
Kannak
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 11 25 17:01    Temat postu:    

na szczęście nic nie zdołali zrobić
Powrót do góry
karol88
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 11 25 19:38    Temat postu:    

witam,

jesli dobrze zrozumiałem, to uważam że bardzo dobrze że ścigają hakerów. Wszelkie podróby powinny być wypędzane z rynku. Jestem również za tym aby obniżyć ceny, gier i programów, pozdrawiam
Powrót do góry
Sbarbara
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 12 01 14:41    Temat postu:    

na szczęście nic z tego
Powrót do góry
Strona 1 z 1 [13 Posts]  
Strona Główna » Off Topic » Varia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu