PS2 + multitap + Crash Team Racing = problem

Ogólne dyskusje na temat gier.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobrze rozumiesz.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

Dzięki za wyjaśnienie. Szukam w takim razie takowego multitapa, o ile żaden z tych które mam obecnie nie zadziała z PSX.

Swoją drogą rewelacyjna jest ta kompatybilność wsteczna Sony. Ciekawe, czy jak zakupię PS3 to, aby pograć w starsze gierki, będę musiał mieć 3 konsole, 3 rodzaje multitapów, 3 rodzaje kart pamięci, 2 rodzaje padów, bądź jeden z przejściówką, czy też jedna PS3 będzie w stanie to wszystko ogarnąć bez jakiś gratisów w postaci braku kompatybilności :x
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Nabór

Post autor: Yohokaru »

Nie no wystarcza cztery SISAXIS(kazdy po kolo 200zl),bo gre mozna pobrac z PSN za chyba 36zl i memorki nie beda potrzebne,gdyz PS3 tworzy wirtualne obrazy kart:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Swoją drogą rewelacyjna jest ta kompatybilność wsteczna Sony. Ciekawe, czy jak zakupię PS3 to, aby pograć w starsze gierki,
Wsteczna kompatybilność PS3-ki ssie. 90% modeli nie obsługuje gier PS2 w ogóle, a za te, dobrze obsługiwane z PSXa trzeba zapłacić drugi raz i pobrać z PSN. Dlatego też mam 3 generacji sprzętu Sony i interesuje/zajmuję się emulacją - bo po co mam się denerwować skoro na spokojnie mogę grę odpalić na kompie czy też starszej konsoli.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Re: Nabór

Post autor: Warciarz »

centation3 pisze:Nie no wystarcza cztery SISAXIS(kazdy po kolo 200zl),bo gre mozna pobrac z PSN za chyba 36zl i memorki nie beda potrzebne,gdyz PS3 tworzy wirtualne obrazy kart:)
W sumie niewiele zwłaszcza, że sama konsola to wydatek rzędu około 800zł :x

Wrócę jednak jeszcze do głównego wątku tego tematu. Byłem dzisiaj w posiadaniu PSX i żaden z multitapów, które posiadam, nie był w stanie nawet do niej wejść... Dodatkowy wtyk na kartę pamięci niestety nie wchodzi, bowiem w PSX porty karty pamięci i porty pada są bliżej, aniżeli w PS2. Szkoda. Cóż szukam jakiegoś multitapa do PSX.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie no wystarcza cztery SISAXIS(kazdy po kolo 200zl)
W sumie niewiele zwłaszcza, że sama konsola to wydatek rzędu około 800zł
W sumie niewiele, zwłaszcza, że za 300-350zł, kupisz PSX/One z dwoma padami i memorką, oryginalnego multitapa i dwa dodatkowe DualShocki. Nie wiem jak Was, ale mnie to bardziej przekonuje, szczególnie że nie należę do zwolenników PSN czy generalnie elektronicznej dystrybucji gier jako takiej. Ot, lubię mieć na półce śliczne, oryginalne pudełko z grą książeczką i płytą :]
Byłem dzisiaj w posiadaniu PSX i żaden z multitapów, które posiadam, nie był w stanie nawet do niej wejść...
pewnie dlatego że multitap od PSX wpinasz jedynie w port kontrolera, a nie kontroler+memorka jak to ma miejsce w PS2...więc rozstaw pomiędzy slotem memorki i pada nie gra tu roli, a skoro o kuku-nie-pasuje mowa to...

Na dobranoc taka mała ciekawostka (przynajmniej była dla mnie), na którą natknąłem się ostatnio - dla ps2 są w zasadzie dwa multitapy, jeden dla grubej konsoli i jeden dla slima, różnią się właśnie odległością pomiędzy wtyczkami memorki i pada... i również nie da się ich przepinać między wspomnianymi wersjami konsoli, czyli ta ze slima nie pasuje do grubasa i vice-versa, o PSX nawet nie wspominając.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

W sumie niewiele, zwłaszcza, że za 300-350zł, kupisz PSX/One z dwoma padami i memorką, oryginalnego multitapa i dwa dodatkowe DualShocki. Nie wiem jak Was, ale mnie to bardziej przekonuje, szczególnie że nie należę do zwolenników PSN czy generalnie elektronicznej dystrybucji gier jako takiej. Ot, lubię mieć na półce śliczne, oryginalne pudełko z grą książeczką i płytą :]
Mnie też nie przekonuję ściąganie gier z PSN, zwłaszcza kiedy się posiada oryginalną grę na płycie, której nie można wykorzystać. PSX/One raczej nie wchodzi w grę. Multitapa tak czy siak muszę zakupić, zatem wole podłączyć go do PS2, celem zaoszczędzenia miejsca ;)
pewnie dlatego że multitap od PSX wpinasz jedynie w port kontrolera, a nie kontroler+memorka jak to ma miejsce w PS2...więc rozstaw pomiędzy slotem memorki i pada nie gra tu roli, a skoro o kuku-nie-pasuje mowa to...
Tak, ten dodatkowy wtyk niestety wszystko komplikuje. Chociaż pewnie i tak było by tak jak pisałeś, czyli nie zagrało by to.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Ja znienawidziłem PSN,jak kumpel oświadczył, że pobrane Burnout Paradise z darmowego konta PSPLUS( po tej akcji z hakerami) nagle po upływie ważności konta przestało działać. W tamtej chwili zraziliśmy się do PSN, XBXLIVE, STEAM itp i postawiliśmy na pudełka. Zresztą sam ostatnio stwierdził,że gdyby chciał sam kupić konsolę to wziąłby albo PS2 albo XBOX 360 ze względu na cenę(jego brat dostał PS3 na komunię). Ja mam PSX i PS2 i to mi wystarczy. Tanie gry,ogromne zaplecze homebrew i mały koszt eksploatacji to wszystko,czego brakuje next genom. Jak tak teraz myślę to PS3 jest zabawką dla bogatych snobów;-)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Nie powiedziałbym, że PS3 to zabawka dla bogatych snobów. Ma całkiem sporą i ciekawą bazę gier. Dużo świetnych exclusivów, do tego fajne casualowe gierki na move. Jeśli nie musisz grać w daną grę w dniu premiery to i koszt eksploatacji nie jest strasznie wysoki, większość tytułów (nie premierowych oczywiście) można dostać za około 100 zł.
Xbox wydaje Ci się tańszy, bo ponosisz mniejsze koszta przy zakupie konsoli. Różnica w cenie nowych gier to zaledwie 20 zł, a czasami nawet jej nie ma. Jak wiadomo płyty DVD łatwo porysować, z Blurayami sprawa wygląda inaczej. Laser nigdy mi nie zostawił nawet najmniejszej ryski na płycie. Dzięki niebieskiemu laserowi nie musisz także zmieniać płyt w trakcie rozgrywki(w MGS4 jest to fajnie przedstawione w pewnym momencie gry) a jak wiadomo takie gry na Xboxie istnieją. Obecnie wadliwość konsol Microsoftu spadła. W PS3 nigdy nie stanowiło to większego problemu, oprócz kilku bricków przy instalacji FW nie było zbyt głośno na ten temat czyli sprawa nie występowała na tak ogromną skalę jak u konkurencji.
Dla sporej liczby graczy liczy się także możliwość gry w sieci, za co Microsoft każe sobie dodatkowo płacić. Koszty utrzymywania serwerów może i nie są zbyt niskie ale nie oznacza to, że gracz powinien z tego powodu dopłacać do konsoli. Skoro zapłacił za kompletny produkt, powinien ten kompletny produkt otrzymać bez dodatkowych opłat dla osób trzecich. Jeszcze ciekawiej jest przy MMO w których trzeba płacić abonament twórcom gry. Przez taki model sieciowy mnożniki rosną, ale nie punktów a ceny.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Jeżeli ktoś ma problem z kupowaniem gier w większych miastach,to PS3 jest w kosztach problematyczne,bo długość gier jest jaka jest a ceny nie spadają tak szybko. Nawet jeśli taki gracz X będzie kupywał gry przez PSN to i tak musi wydawać większe kwoty na doładowania. A w przypadku hiciorów z DLC do dokupienia(opcjonalne,lecz kusi) to się robi mniej opłacalne. Z drugiej strony jednak widziałem niedawno drugiego Ratcheta na PS3 za 25zł więc nie jest tak źle patrząc na tanienie gier...
ODPOWIEDZ