JoyPad+klawiatura

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
RekNaDe
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:12

JoyPad+klawiatura

Post autor: RekNaDe »

Siema ziomce jeśli byl taki Nie Temat sorka ale NIE znalazłem Problem mam z klawką i dzojstikiem, NIE działają równocześnie. Albo klawiatura działa aw tedy dzojstik NIE, Albo Na odwrót w zależności czy ustawie analogowe km ON? OFF klawiszem F5. Chciałem dodać Ze Na początku Taka kombinacja wlasnie działała, Tylko chciałem wyłączyć całkowicie analogowe, bo Mnie denerwuje ai Tak z niego NIE korzystam (czasami nieumyślnie naduszę pójść i do czego Robi NIE chcę ). Wyłączałem go klawiszem F5, guzikiem km dzojstiku, nawet w konfiguracji dzostika ustawiłem km Digital, Analogi Dalej działały xD. Cos tam zrobiłem i NIE mogę grać na 2, do DLA Mnie NIE Frajda; (system Przywróciłem, zainstalowałem Od Nowa, skonfigurowałem Tak Jak miałem (. http://swiatpsx.pl/konfiguracja-epsx...ery-vt2971.htm ) według Tego, i Nadal te 2 żeczy RAZEM NIE działają;.. (Juz srać Na dziesięć analogowe, Tylko żeby działała klawiatura z dzojstikiem, bo Bez Tego się nawet NIE chcę grać PS Dzieki pl kazda odpowiem Pzdr
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

hmmm... tak w ogóle... że co?

Tłumacz co tworzysz:
- jeden gracz i ciupanie na dwóch kontrolerach naraz, czy dwóch i każdy ma swój osobny?
- joystick? taki jakie królowały lata świetlne na C64 i atarynkach wszelkiej maści? Przecież to IMO niewygodne strasznie i prócz serii Ace Combat większego zastosowania nie widzę.
- o takie cudaki w postaci konfliktu kontrolerów przede wszystkim podejrzewałbym stery - DirectX konkretnie jeśli grasz pod Windowsem. Przeinstaluj.
- co do samych ustawień ePSXe, tryb DUALSHOCK, cyfrowe kierunki na joy, reszta przycisków z klawiery, i powinno działać zarówno w trybie analogowym jak i cyfrowym. Na DualShocku przynajmniej kierunki tak działają, z klawiaturą czy zadziała nie wiem, przyznaję szczerze że nigdy mieszać nie próbowałem, ot, DS(2) ma wystarczającą liczbę własnych guziczków.
2BII!2B
RekNaDe
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:12

Post autor: RekNaDe »

1 Chodzi mi o grę we 2, 1 na JoyPadzie, a 2 na klawiaturze, ale gdy ustawię klawiszem F5 na OFF to działa JoyPad, a klawiatura nie działa, a gdy ustawie na on to działa klawiatura, ale JoyPad nie działa ;(.
2 Chodzi mi o JoyPad :D
3 Stery są dobre, ponieważ działało wszystko dobrze zanim nie napaćkałem z klawidzami F5 i F6 podczas gry ;(
4 Srać już na te analogi, najważniejsze aby klawiatura działała równocześnie z JoyPadem.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to tak:
1) Oba multitapy wyłączone
2) Port 2/Pad 1 w ePSXe, dajesz wpierw Clear, a później tryb Digital i ustawiasz wszystko z klawiatury, wedle własnych upodobań.
3) Port 1/Pad 1, jak poprzednio dajesz clear... a jako że gier które wymagają obu gałek analogowych jest na PSXa niewiele to mój zawsze działający sposób jest następujący:
a) wyłacz analogi na padzie
b) tryb digital w ustawieniach ePSXe
c) ustawiasz wszystko jak leci korzystając jedynie z przycisków (nie baw się gałkami), a jak skończysz to
d) przełaczasz konfig na tryb DualShock
(e) i ewentualnie konfigurujesz wibracje, jeśli Twój pad je obsługuje czyli DX1/Constant/Constant [to działa najczęściej]
f) ustawienia dla analoga zostawiasz puste... i
Odpalasz grę, oba kontrolery powinny działać, przy czym na padzie możesz grać zarówno krzyrzakiem jak i gałką, ten drugi tryb aktywujesz stosownym przyciskiem na padzie - od klawiszy F5/6 trzymaj się z daleka.

tyle z mojej. testuj.
2BII!2B
RekNaDe
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:12

Post autor: RekNaDe »

No niestety nie działa ;(. Próbowałem już chyba każdej możliwej kombinacji, to nie wina tych ustawień. Albo może są jakieś patche albo pluginy wyłączające analogi, bo gdzieś się doczytałem że są, to one likwidują ten klawisz F5?? może by zadziałało, i z kąd takie coś wziąść??(Jeśli to możliwe:D )
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawdź DX i stery do pada jeśli takie posiadasz, bo powyższa konfiguracja akurat działa - przed publikacją sprawdzałem dziś na.... Tekken 3 + Logitech MK320 + Sony DualShock2 przez Mayflash Super Dual Box Pro.
2BII!2B
RekNaDe
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:12

Post autor: RekNaDe »

Hej ostatnio mnie nie było i nie pisałem, sprawdziłem te sterowniki od JoyPada i tym razem przy instalacji wyskakuje komunikat
Please make sure that you have installed the DirectX 7.0 or above before installing the driver.
Wiem że musze biblioteki ściągnąć, ale skąd ? próbowałem directx 9 z 2010 roku , instalowałem directxa z płyt orginalnych od kompa i nic, musze mieć tego 7 skąd go pobrać ??
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Wcale nie musisz mieć DX7 bo, gdy instalujesz np. Dx9 to każda wersja i jej usprawnienia są w tym wszystkim.
RekNaDe
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 16 listopada 2011, 20:12

Post autor: RekNaDe »

To ja wiem że tak jest, bynajmniej powinno być. Sam instalowałem go z 7 razy inne wersje ściągałem z 2010 roku, nawet tego instalowałem co miałem na płytce od kompa orginalnej i nie działa. Więc nie wiem, ale innego wyjścia nie widzę jak pobrać DX7 ;(
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Jeśli znajdziesz bo to są stare biblioteki jeak świat, chociaż wątpie czy coś da. Może format?
ODPOWIEDZ