Naruto Storm MUGEN

Tutaj możecie publikować swoje recenzje, komentować recki innych użytkowników. My zaś najlepsze z nich umieścimy na łamach strony.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Naruto Storm MUGEN

Post autor: Yohokaru »

Patrząc na sytuację na rynku gier komputerowych i konsolowych można spojrzeć, że następna generacja tych maszynek, a co za tym idzie chyba to jakość filmowa są już blisko. Jednak gdzieś w tym wszystkim producenci zgubili to co najważniejsze czyli czysta przyjemność z grania. Między innymi dlatego jak na złość kupiłem stare PS2 , a nie napakowane bzdetami internetowymi PS3. Ale dzisiaj nie o tym. Jako że ostatnio polubiłem mangę i anime japońskie, to zacząłem od kultowego już chyba Naruto. Tyle że pomyliłem linki i trafiłem na dzieło polskich tłumaczy (czyt.debili) i trafiłem na żałosne tłumaczenie owego serialu. Co innego wersja z napisami:D

Kilka dobrych lat temu firma Electybyte wpadła na pomysł udostępnienia silnika graficznego o wdzięcznej nazwie M.U.G.E.N. To jest silnik 2D który świetnie nadaje się do tworzenia bijatyk 2D i o dziwo daje spore możliwości kreacji. Szukając jakiejś innej pozycji z logiem Naruto niż słynne Narutimate Hero, o którym powiedziano już chyba wszystko na YouTube znalazłem filmik pokazujący gameplay z samodzielnego tworu ludzi z mugencharacters.ucoz.com pod tytułem Naruto: Storm M.U.G.E.N 2010. W założeniach jest to nic innego jak kolejna bijatyka na słynnym silniku. Jednak coś ją wyróżnia od innych.

Mianowicie w każdym MUGENIE jaki widziałem menu było niedopracowane zresztą tak samo jak postacie. Tutaj do pobrania zacęcały mnie tylko liczby(gra jest freeware, więc na koniec dam linki:D) no bo prawie 500mb sobie szosą nie chodzi. Zwłaszcza jak łącze nie przekracza 200kb/s. Autorzy w opisie obiecywali 90 grywalnych postaci i ponad 50 aren. Musiałem sam to zobaczyć i rzeczywiście tak jest, chociaż mógłbym narzekać że ok.10 postaci to różne wersje Naruto i Sasuke (przypomniały mi się czasy Dragon Ball), ale ważne że się różnią. I tu miłe zaskoczenie. Menu jest dopracowane gdyż nie mamy tu małych ikonek, a system przewijania co daje miłe wrażenia estetyczne.
Gra wykorzystuje strzałki i siedem klawiszy akcji, ale nie jest to aż tak rozbudowane. Zazwyczaj dwa klawisze odpowiadają za ciosy a reszta za wykonywanie tzw. Jutsu no i jeszcze w większości klawisz do ładowania chakry. Dla nieobeznanych chakra to energia potrzebna do wykonywania jutsu. Jedna technika wymaga 1 punktu chakry a druga może potrzebować 3 w zależności od mocy. Na HUD składa się pasek życia i wspomnianej już energii.

W grze znajdziemy cały kanon postaci z Naruto i Naruto:Shippuden. Jako przykłady mogę podać Itachiego, brata Sasuke, którego główną bronią jest Mangekoyu Sharingan. Technika uwięziona w oku która może u przeciwnika wywołać straszne wspomnienia, a co za tym idzie depresje, chociaż tu to się kończy tylko na zjechaniu ¼ HP. Mógłbym tak cały czas wymieniać tylko po co. Znajdziemy między innymi również Tsunade, Kabuto, Orochimaru, Jiraya, a nawet całe Akatsuki i Jouninów z Ukrytego Liścia. Możliwości są ogromne. Na przykład gdy mamy mało HP a podchodzenie do oponenta nie ma sensu, korzystamy z chakry i odpalamy Kage Bunshin no Jutsu(Technika Podziału Cienia{Naruto}) i my odpoczywamy a piętnastu Naruto nawala przeciwnika.

To co mnie zaintrygowało to fakt żywotności gry. Nie powala ona efektami w stylu PS2 a i tak jest grywalna, ponieważ autorzy idealnie odwzorowali świat Naruto. Natomiast to co dziwi to świetny soundtrack, który zapewne został wycięty z serialu, bo nie ma żadnej przeszkody, żeby usłyszeć w trakcie formowania techniki Katon:Hosenka no Jutsu(Element Ognia: Technika Kwiatu Feniksa) charakterystyczny szum i odgłos np. Sasuke: Katon: Hosenka no Jutsu! Poza tym istnieje możliwość dodawania do gry kolejnych postaci ze wspomnianej strony, więc gra daje kolejne możliwości oraz chyba nieśmiertelność rozgrywki, bo nowe charakterki są robione, a przykładem może być ostatni Shisui, jeden z członków klanu Uchiha.

Jedyne co pozostaje to zachęcić was do pobierania i podziękować autorom za wysiłek, bo pomimo, że to jest gra niezależna to jest po prostu świetna!
PLUSY:
- grywalność
- oprawa A/V
- dokładne odwzorowanie postaci i aren
- mnogość ataków u każdej z postaci
- możliwość dodawania kolejnych postaci
MINUSY:
- niektóre postacie jakby żywcem wyjęte z Nintendo DS
- ściąganie pomysłów z Naruto: Ninja Council na GBA

Linki:
http://www.filesonic.com/file/1954433041 part 1
http://www.filesonic.com/file/1954433051 part 2
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Ogólnie rzecz biorąc, M.U.G.E.N. to fenomen :] Istnieje już kupe czasu i mało tego nadal jest wspierany i ulepszany. Zainteresowanych zapraszam na http://www.elecbyte.com/mugen gdzie można pobrać najnowszą wersję z 18 stycznia tego roku. Poza tym jest masa stron, które skupiają różne modyfikacje (m.in. postacie). Mogę zapewnić, że niektóre są tak świetnie dopracowane, że mogłyby swobodnie znajdować się w jakiś poważniejszych produkcjach.
A samo Naruto: Storm M.U.G.E.N 2010 postaram się przetestować :] z tego co widzę to jest nawet jakaś nowsza wersja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

No;) nawet jedna postac jest przez Polaka zrobiona xD. Kakuzu, fani wiedzą o kogo chodzi xD
sunniva
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 11:30

Post autor: sunniva »

Bardzo dobrym zastosowaniem w Padzie sony jest akumulator ktory mozna ladowac nie przerywajac sobie gry. Czas grania na padzie wynosi 20h. Pad X360 nie posiada akumulatora tylko baterie wymienie R6(AA) do pada dolaczane sa zwykle baterie ktore po pewnym czasie rozladuja sie i trzeba bedzie zaopatrzyc sie w nowe lub w akumulatorki ktore takze trzeba bedzie kiedys naladowac
ODPOWIEDZ