sprawa tv-out

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
hambi
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2008, 10:44

sprawa tv-out

Post autor: hambi »

Witam
Mam pytanie - mam GeForce 9500gt i do niego podpięty TV przez tv-out.
Jednak w systemie znajdowany jest jako drugi monitor.
Czy jest jakaś wtyczka która pozwoli mi na przerzucenie obrazu na TV w full screen ale żeby jednocześnie można było pracować na komputerze??

Bo dotychczas jak włączałem fullscreen to obraz przenosi się na główny monitor.
W tv to mogę sobie najwyżej rozciągnąć na pełen ekran okienko epsxe ale wkurza mnie znowu ta ramka u góry i po bokach.

Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy jest jakaś wtyczka która pozwoli mi na przerzucenie obrazu na TV w full screen ale żeby jednocześnie można było pracować na komputerze?
Wydaje mi się (bo sprawdziłem jedynie na OGL i OGL2) że taki myk umożliwia każdy plugin wideo. Jednak by zadziałał należy wykonać szereg czynności.
1) W ustawieniach karty graficznej uaktywniasz tryb rozszerzony dla wielu monitorów (tzn. ekran główny z pulpitem [czyli monitor kompa] masz do pracy, a na dodatkowym [TV] tylko tapetę i ePSXe)
2) We wtyczce GPU ustawiasz obie rozdzielczości:
a) tryb okna na rozdzielczość 640x480
b) pełnoekranowy na rozdziałkę w której pracuje Twój TV czyli np. 1920x1080
c) ustawiasz domyślny tryb na Window mode
3) Uruchamiasz ePSXe - domyślnie wyświetli się na 1 ekranie (kwestia sterowników) w oknie 640x480 (tak jak mu kazałeś)
4) Zakładając że wszystko masz dobrze skonfigurowane i obraz wyświetla się tak jak opisałęm powyżej, to musisz wykonać myk pt. łąpię za belkę tytułową emulatora i przenoszę go na drugi ekran [czyli ten pusty z TV]
5) Gdy masz okienko na drugim ekranie wystarczy że wciśniesz kombinacje Alt+Enter ... i masz full screen.

Myk nieciekawy bo trzeba się namachać, ale działa, za utrudnienia podziękuj Microsoftowi, bo to on wymusił takie udziwnienia na producentach kart graficznych.
2BII!2B
ODPOWIEDZ