Dobre ustawienia pcsx2 dla Gran Turismo 3

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Yakuza1818
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 grudnia 2009, 14:06

Dobre ustawienia pcsx2 dla Gran Turismo 3

Post autor: Yakuza1818 »

Witam wszystkich, jestem tu nowy, i mam problem. Otóż mam na dysku obraz iso Gran Turismo 3. Mam kilka wersji emulatora pcsx2 i próbowałem odtworzyć gre jakimkolwiek z nich. Po wielu staraniach w końcu się udało. A więc gra mi sie włączyła ale działała koszmarnie tzn. przymulała w menu, gdy pojawiało się jakieś auto gra bardzo zwalniała, na aucie były przebicia grafiki, a w końcu wszedłem w wyścig. Podczas wyścigu gra bardzo przymulała ale działała. Prosze o pomoc ponieważ nieza bardzo się znam na emulatorze dla ps2.Pewnie to sprawa dobrych ustawień programu i pluginów. Aha mój komputer to: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2.61GHz, 2 GB RAM, karta graficzna GeForce 8600 GT z pamięcią 1GB. Moim zdaniem powinno śmigać, bo widziałem na dużo gorszych kompach.Pozdrawiam. :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Gra nieemulowana w pełnej prędkości
2) Procesor AMD, niestety w emulacji, szczególnie PS2 od zawsze dominował i wciąż dominuje sprzęt Intela.

Nic konkretnego Ci nie doradzę - wyczyść system z zbędnych procesów i usług, testuj wszystkie speedhacki i szukaj optymalnego pod względem prędkości i posiadanego sprzętu rozwiązania. Swoją drogą, wydaje mi się że GT4 pracuje szybciej, czemu więc nie przesiąść się na nowszą odsłonę tej serii?
2BII!2B
Yakuza1818
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 grudnia 2009, 14:06

Post autor: Yakuza1818 »

Po pierwsze Gran Turismo 4 mam na ps2 i już go skończyłem. Trójke miałem kiedyś ale pożyczoną dlatego chciałem akurat GT3 mieć na kompa. Czyli niema szans na odpalenie na moim kompie tak? Czy są jakieś sposoby? Nieza bardzo się znam na tym, dlatego proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Szanse są, lecz niewielkie. Bo - jak W_M napisał - Twój komputer średnio nadaje się do emulacji + seria Grand Turismo nie jest najlepiej emulowana.
W konfiguracji PCSX2 wejdź w opcję SpeedHacks, ustaw "EmotionEngine Sync Hacks" na "Use x2 Cycle Rate" i ewentualnie pobaw się jeszcze "EmotionEngine Misc Hacks".

btw z tego co wiem, to właśnie GT3 działa lepiej od GT4.
Obrazek
ODPOWIEDZ